Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Temmuz '07

 
Kategori
Dostluk
Okunma Sayısı
452
 

Kanatsız kuş

Kanatsız kuş
 

Kanatsız bir kuştu o. Belki yaramaz bir çocuğun oyununa gelmişti. Belki hırçın bir anında yitirmişti, özgürlüğe bir adım olan kanatlarını. Oysa o uçmak için yaratılmıştı. Taşımazdı bedenini ayakları. Dayanmazdı bu yükü taşımaya o iki ufacık ayak. Ama başka çaresi yoktu. Dayanmak zorundaydı. Böyle olsun istememişti ama bunun suçlusu kendisiydi. Herşeyin bir bedeli olduğunu öğrenmişti.

Kanatları eksikti belki ama ruhunda çok fazlalık vardı. Kendini yorgun ve bitkin hissetti. Birgün yine uçabilecek miydi? Bütün kuşlar kanat çırparken gökyüzünde, o hep böyle seyirci mi kalacaktı , çaresizliğine.

Zordu hayat. Çetindi. Yükü ağırdı. Bacakları taşımazdı bu yükü. Taşıyamazdı. Gitmek istedi o'da arkadaşlarıyla. Uçmak istedi masmavi gökyüzünde.Oysa kimse onu görmedi bile.

Yalnızdı. Yapayalnızdı. Terkedilmişti. Kimsenin umrunda bile değildi. 'Hiç mi dostum yokmuş' diye düşündü. Ama düşenin dostu olmazdı.

Yürüdü...Alabildiğine yürüdü...

Ne yollar tükendi, ne çaresiz bekleyişler. Kimse farketmedi onu, kimse duymadı feryatlarını, kimse sarmadı yaralarını. Ve kanatlarıyla birlikte herşeyini kaybeden yalnız yüreğin ruhu da terk etti bedenini. Yalnız yüreğin cansız bedeni kaldırımda yatarken, üzerinden bir kuş sürüsü geçiyordu.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Umut yaşamın en temel malzemesidir. Yaşamı güzel ve sevecen kılan da budur. En umarsız anda yaşamın kıyısına tutunabilmek ,çaresizliğe çare üretmek,yanlızlığı sevgi yumağına dönüştürebilmek beynimizde ve kalbimizdeki sevgi ve umutta yatıyor. Sevgi ve neşenin kaynağı sizsiniz bunu farkettiğiniz ve etrafa dağıtmaya başladığınız an ,o minicik ayaklar yaşamın ağır yükünü taşıyacak ,sizi fark etmeyen kalabalıklar etrafınızda birikmeye başlayacaklardır.Sevgi ve Umutla kalın.

YAVUZ İREN 
 04.08.2007 10:13
Cevap :
Çok güzel bir yorum olmuş.Umut kokuyor.Çok teşekkür ederim yorumunuz için.Yazıma renk kattınız.Sevgiyle kalın...  04.08.2007 15:32
 

Minik kuşa bir tavsiye ..Umudunu yitirmesin. Gün gelir hiç beklemediği anda sıcacık bir pencere ardına kadar açılır. Bir el uzanır yardımına.Yaralarını onarır. Umut verir , yüreklendirir. İyileşir zamanı geldiğinde , kuş sürüsüne karışır. Yalnızlığına ilaç , derdine derma olana hep minnettar kalır...

didemo 
 01.08.2007 23:14
Cevap :
Nede güzel anlatmışsın,nasıl umut dolu cümlelerin. Hep böyle umut dolu bakabilmeni dilerim hayata.Güzel yorumun için çok teşekkür ederim.Renk kattın yazıma.Sevgiler,kucak dolusu.  01.08.2007 23:51
 

mutluluk içinde bulutlarla yarışırken gördüğümüz kuş olarak hatrlayalım...

griadam 
 01.08.2007 13:47
Cevap :
Teşekkür ederim katılımınız için.Sizi mutlu edecek herşey hatırlanmaya değer.Mutluluk ve sevgi dileklerimle...  01.08.2007 15:41
 

Biz varız burada. Sevgiler.

Ayrıntıda gezinmek 
 01.08.2007 13:13
Cevap :
Teşekkür ederim,iyi ki varsınız...  01.08.2007 15:37
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 71
Toplam yorum
: 806
Toplam mesaj
: 198
Ort. okunma sayısı
: 723
Kayıt tarihi
: 14.07.07
 
 

Almanya doğumluyum. Kocaeli'de oturuyorum. Üç yaşında bir oğlum var. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönet..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster