Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Sabiha Rana Melekler Yüreğinizden Öpsün

http://blog.milliyet.com.tr/sabiharana

02 Nisan '11

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
737
 

Kandilli Rasathanesi Deprem Bildiriyor!!!

Kandilli Rasathanesi Deprem Bildiriyor!!!
 

Kandilli'nin telefonları hiç susmuyor!

Neden mi?

Ha babam - de babam arayan biz aklı evveller yüzünden de ondan..

Alooo
Küstüm çiçeğim kapandı. Deprem olacak gibi. Eşyamı topladım. İstanbul'u terk etmeye karar verdim.. Siz ne diyorsunuz?


Aloooo
Avcılar'dayım. Kapıdaki rüzgarlık bazen deniz tarafına, bazen de sağa sola sallanıyor. 17 Ağustos'ta da böyle sallanmıştı.
Haberiniz olsun..

Alooo

Evde 10 kalorifer böceği, şu an duvara tırmanıyor. Gazetede okumuştum deprem olmadan önce bu böcekler düz duvara tırmanırmış ne kadar doğru? Deprem mi geliyor? Lütfen beni bilgilendirin.

Alooo
Bizim evin musluklarından sıcak su akmaya başladı. Suyumuz neden ısındı? Acaba suyumuz mu ısındı? Yoksa deprem mi olacak?

Aloooo
İçimde anormal hisler var. Ateş basıyor ve ölecek gibi oluyorum.. Sanki içimde depremler oluyor. Acaba diyorum gerçekten deprem belirtisi mi? Sizin aletleriniz de aynı durumda mı? Bana bir şey söyleyin.. Ferahlamak istiyorum. .

Aloooo
Gazetelerde devamlı okuyorum.. Richter ölçeğine göre şu kadar şiddetinde deprem oldu diye!
Ben bu Richter ölçeğini nereden bulabilirim ve kaça satın alabilirim? Fiatı hakkında bilgi verebilir misiniz?

Aloooo
Sırtımda ve ayağımda korkunç bir ağrı var. Hep böyle oluyor ve ertesi gün mutlaka dünyanın bir yerinde deprem oluyor.. Bu defa ağrılarım çok yakından geliyor. Yoksa İstanbul'da deprem mi olacak?

Aloooo
Sayın ilgili, web sitenize iki gündür, ne ben, ne de yakınlarım bağlanamıyoruz. Bizden bir şey mi saklıyorsunuz? Bu halka yapılan bir haksızlıktır. Şiddetle kınıyor ve protesto ediyorum sizi.

Aloooo
Şey beyefendi, burnum kanıyor, deprem mi geliyor? Kanama fazlalaşırsa deprem çantamıda alıp, Polenezköy'deki evime gitsem mi diyorum?

Aloooo
Beyefendi, size anlatamıyorum sanırım, herkesin köpeği deprem öncesi havlıyormuş, benim köpeğim depremden önce neden havlamıyor? Benim köpeğim anormal mi? Yoksa her köpek her depreme havlamaz mı? Ben nasıl önceden tedbir alacağım siz bunu söyleyiniz bana?

Aloooo
Alo, alooo, şu an bir ''ufo'' gördüm. Ben mi? Beşiktaş'tayım efendim.. UFO' mu? Size, Kandilli'ye doğru geliyor. Sizde görüyor musunuz şimdi benim gördüğümü? Acaba diyorum, depremle ilgili bir şey mi hissetti bu uzaylılar da rasathaneye doğru yönlendi?

Aloooo
Hanımefendi, bu akşam ay çok kırmızı. Neden çok kırmızı? 17 Ağustos akşamı da bu ay çok kırmızı gelmişti bana. Allah hayıra çıkarsın inşallah.

Aloooo
Sayın yetkili, bugün hava sizinde bildirdiğiniz gibi, çok sıcak, fakat siz biraz üstü kapalı hava durumunu verdiniz.. Bana söyleyebilir misiniz acaba deprem mi olacak?

Aloooo
Bakın beyefendi, madem ki bu işin ihtisasını görmüşsünüz, orada size çalışma yetkisi vermişler, tabi ki de soracağım. Bu benim en doğal hakkım. Depremi neden önceden bilemiyorsunuz? Bize önceden haber verebilirsiniz pekala. Bağla kardeşim ya, yok mu sizden başka yetkili?

Aloooo
Bir hafta sonra, yani Cumartesi gününe denk geliyor tam olarak. Bebek'te bir gardın (!) parti vereceğiz. O gün İstanbul'da beklenen büyük depremin olma ihtimali var mı? Bu arada martı ve karga seslerinden uyuyamıyoruz çok bağırıyorlar. Deprem belirtisi mi?

Aloooo
Sayın yetkili, biz şu an sallandık. Dışarı çıkalım mı, yoksa depremin şiddetini öğrendikten sonra mı çıkalım?

Aloooo
Büyükçekmece'de oturuyorum. Büyükçekmece sahili ''Mavi bayrak'' almış. Sizce artık buraya deprem çok mu uzak?

Aloooo
Televizyonda beyaz lekeler var diyorum size anlamıyor musunuz? Televizyondaki değişiklikler deprem habercisi sayılır mı bunu açıklamanızı istiyorum.

Aloooo
Küçükçekmece Gölü, fındık dalları gibi yine yeşillendi. Deprem öncesi nedense hep yeşeriyor. Hem bilginiz olsun istedim hem de sizin bir bildiğiniz varsa bana söyleyin istedim. Teşekkür ederim. .

Aloooo
Dün gece rüyamda büyük bir deprem oluyordu. Herkes bir yana kaçışıyordu. Sizce rüyam depreme mi delalet?

Aloooo
Antalya'dan bir kuyumcu:

Hassas tartının ibresi anormalleşti. Eksileri gösteriyor. Deprem habercisi olabilir. Bugün 20'de. daha önce de eksiyi göstermişti ve deprem olmuştu. Bilginize.

Aloooo
Kuşadası'ndan arayan alkollü bir erkek: ''sallanıyorum, deprem mi oldu?''
Saklıyorsunuz değil mi ben sizin..................
Küfür. . . Ama ne küfürler........

Aloooo
Bilgisayarım ilk açılırken titriyor ve değişik sesler çıkartıyor. .Bu bir deprem işareti mi? Bilgisayar gelişmiş bir aygıt olduğuna göre, acaba diyorum önceden hissedebilir mi?

Şimdi ne mi oldu? Ben sadece, bana gelen e- postayı ve mesleği gereği o camiada çalışan kardeşimden duyduklarımı paylaştım. Ne dersiniz, şimdi gülelim mi ağlanacak halimize?

''Melekler Yüreğinizden Öpsün''

Sabiha Rana

İletişim: sabiharana@sabiharana.com

Facebook: Sabiha Rana | Facebook

Twitter: http://twitter.com/#!/sabiharana

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1986
Toplam yorum
: 5389
Toplam mesaj
: 722
Ort. okunma sayısı
: 4825
Kayıt tarihi
: 26.10.06
 
 

Gazeteci - Yazar (NLP Uzmanı - İlişki ve Yaşam Koçu) Yaşarken dünyayı dolaşmayı, topraktan güneşe..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster