Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Şubat '19

 
Kategori
Köpek Eğitimi
Okunma Sayısı
26
 

Kangal Dostluğu

Her şey köpek sever misiniz sorusuyla başladı. Bir dostumuz öylesine bir söz açmıştı. Severim hatta bir alman rott'umuz var dedim. Sana bir Sivas Kangal getireyim mi dedi. Bir arkadaşımda var yeni yavru 20 günlük bebek. Hay hay dedim ve ilk cumartesi eski Foça kavşağında buluşmak üzere sözleştik.

Eşim köpeği daha çok sever. Onun köpekle hasbıhalini görseniz köpeklere fısıldayan kadın dersiniz. O ne karşılıklı sevgi öyle. Evladı gibi sever. Yola çıktık giderken konuşuyoruz seversek alalım boşuna emek harcamayalım diyoruz. Buluşma yerine varıp kangal yavrusunu görünce hayran kaldık. Türünün tüm özellikleri, onda bariz bir şekilde oluşmuş. Kafa yapısı, simit kuyruk, patiler, gözler, duruş ve bakış. Ne muhteşem bir varlık. İnsanın hiç durmadan sevesi geliyor.

Geldik eve altını bağlasak mı ya çişi gelirse, ne yedirsek nerde yatırsak. Bir kasa bulup içine minder koyduk etrafına bezler süt içirdik. Bebek işte halıya çişini yapıverdi. Ortama alışık değil kucaktan inmiyor. Gece çişi gelince bağırıyor derken gece uyutmadı bizi. Sabah olunca bu böyle olmaz dedik ve arkada kümese ona yer yaptık. Şimdi orada müstakil yaşıyor.

Her sene ekim ayında Buca kaynaklarda Kangal festivali oluyor. Safkan olmayanlar hemen diskalifiye ediliyor. Has kangallara ödül veriliyor. Bizde bu sene genç erkeklerde yarışırız o zaman geldiğinde 10 aylık olur. En azından bir ikincilik alırız umuyorum.

İşte hayvan dostluğu böyle yaşamımıza ayrı bir heyacan katıyor. Her şey sevgiyle büyüyor bereketleniyor.

Evimin bahçesinde şimdi yetişkin dişi  bir rottweiller ve yavru erkek bir kangal var.Umarım iyi geçinirler abla kardeş olurlar.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 71
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 85
Kayıt tarihi
: 04.12.17
 
 

Son zamanlarda Milli mücadele üzerine odaklandım.  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster