Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

18 Temmuz '08

 
Kategori
Resim
Okunma Sayısı
1512
 

Kanlı mı kansız mı?

Kanlı mı kansız mı?
 

budur ağlamak budur duygu


Ay anlamıyorum sizi. Benim ülkemin insanları toptan mazoşist deyim yerindeyse. Neden mi? Her yerde ama her yerde karşıma çıkan bir portre var.Bir ya da iki göz, kadın ya da erkek her ne şekil verilirse artık, olay o siyah resimdeki siyah gözlerden akan kırmızı, kıpkırmızı göz yaşında. Kanlı yaşım heyttt filan yani.

Bu resmi yazılarınızda, msnlerinizde, profillerinizde vs. kullandığınız zaman daha mı çekici olduğunuzu, yoksa duygularınızı daha mı iyi anlattığınızı düşünüyorsunuz?Ay hayır başkasını bilemem de beni çok itiyorsunuz. Nedir canım bu beyit mi diziyoruz! Seni seviyorum yazıyor resimde, yalnız yazı kanla yazılmış şahs-ı muhteremimiz bu yazıyı kestiği bileğinden akan kanla yazmış sonra yazının yanına düşmüş ölmüş. Bak sen şu işe…E be kızım o ne biçim ölmektir. Sen nasıl dayandın o kadar ve nasıl o kadar düzgün yazdın o yazıyı. Ve ne rahat bir ölmektir o. Sen intihar et yazının bir köşesine kıvrıl. Olay bu değil de hiç mi can çekişmedin kumsalda gibi yatarsın öyle?

Tarayın tarayın Google’de, erinene söyleyeyim, ben taradım ‘kanlı göz yaşı resimleri’ dediğinizde 765.000 sonuç çıkıyor.

Efendim bir de normal, bildiğimiz gibi ağlayan resimlerimiz var. Onların da kirpikleri en son çıkanlardan pahalı maskaralar ile boyanmış düzeltilmiş, bir damla yaş akıyor işte. Maskaramız suya dayanıklı sanırım kirpiklerde hiçbir bozulma olmadığı gibi rimelimiz akmamış da. Kızımızı oturtup ağlatmaya mı çalışmışlar ne yapmışlarsa becerememişler. Gözler kupkuru, ağlamak bu mudur be.

Ha bir konuyu belirtmeyi unuttum. Yine benim ülkemin bu aşırı duygusal insanları acı çekmekten üzülmekten hoşlanırlar tamam da bir sınırları vardır. Bu sınır dolup taştığı zaman ‘’Çok sevdim öldürdüm!’’oluruz haberlerde. ’’Bu ne sevgi ahh bu ne ızdırap…’’diye şarkı takıldı dilime bunu yazınca. Ardından beyimiz hapishanelerde yanık türküler söyler, tesbih sallayıp, volta atar, çıkınca da, ki bu devirde adam öldürmekten kolay ne var çok çok birkaç ay yatarsın, bulur birini evlenir.Gerek var mıydı? Kahraman mı oldun?

Diziler ayrı bir alem zaten. Televizyon izlemem, çok nadirdir oturup bir şeye baktığım zaten izleyemem de çünkü nereyi açsam ağlayan feryat eden bir insan var.Herkes birbirine kötülük yapma peşinde.Yaz geldi de biraz olsun şenlendi televizyonlar mevsime ayak uyduruyorlar ya hani.

Demem o ki bırakın şu acıklı zavallı modellerini. İç açın biraz. Gerçekten yazınıza bir ağlama resmi lazımsa gerçek olanı bırakın. Bakın ben buldum kimse yok bulamadım diye iddia da edemez. Göz yaşı o değildir göz yaşı annenindir, babanındır, açlık sınırında yaşamaya çalışan çocuklarındır. Gencecik yaşında dul kalan kadınındır.Eli ekmek tutamamış babanındır. Şehit olan arkadaşının tabutunun başında bekleyen askerindir.Ve resimde gördüğünüz gibi kadın ağlıyor hem de sokak ortasında gerek var mı yoruma…

İlla kan mı olmalı? Siz de deneyin, duygularınızı o itici resimlerle boğmayın. Ne göz yaşı dökün ne de döktürün…

Göz yaşı olmaksızın geçirilen nice güzel günler dileği ile…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Geçenlerde ben de değindim aynı meseleye, genelde blog bizim, resim bizim, elere nesi denildi ama olayın bir de genç nesili etkileme durumu var ki, en vahim olan tarafı da budur bence... Sevgilerimle...

Olcay Gülgün Karaoğlu 
 18.07.2008 11:05
Cevap :
:) teşekkür ederim ilginiz için.blog bizim resim bizim gençlik bizim değil değil mi ablacım :( ne kadar acı.kendi duygumuzu anlatalım da kimi nasıl etkilerse etkilesin...teşekkür ederim yorumunuz için en güzel günler sizin olsun :)  18.07.2008 12:01
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 36
Toplam yorum
: 43
Toplam mesaj
: 24
Ort. okunma sayısı
: 1155
Kayıt tarihi
: 15.07.08
 
 

1986 Kahraman Maraş Elbistan doğumluyum. Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili v..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster