Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Kasım '13

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
243
 

Kanser ile yaşamak..

Kanser ile yaşamak..
 

Çağımızın en kötü hastalığı, KANSER. Hemen her aileden birini almıştır bu acımasız illet. Eline düşeni acımasızca yok etmek için yemin etmiş bir canavar misali. Cehennemi yaşatıyor fani dünyada. Kanser ile yaşamak. Kulağa ne kadar kötü, yüreğe ne kadar acı, bedene ne kadar ağır geliyor. Asıl acı olan bu illet ile yaşamak ve gün be gün eriyip gitmesini, acı sona doğru ilerlemesini durduramamak sevdiklerimizin. Hiçbir şey yokken, hiçbir sebep yokken için titrer. Bırak içinin titremesini, yaz günü donarsın soğuktan. Kat kat yorgan örtsen de durduramazsın hissettiğin soğuğu. Sonra aniden sıcak basar seni. Kışın soğuğunda bile hissedersin yaz gibi. Öyle bir ateş ki, buzlu suya yatsan da, dindiremez içinde yanan alevi. Ağlarsın bazen, küsersin küçük bir çocuk gibi sebepli sebebsiz.

Başka hayatların gülüşlerini kıskanırsın. Düşünürsün sevdiklerin ile geçiremeyeceğin zamanı. Onların mutluluklarına veya üzüntülerine ortak olamayacağın için kahredersin. Bilirsin çünkü kızının gelin oluşunu, oğlunun damat oluşunu göremeyeceğini. Koklayamayacağını bilirsin canının canı olan torunlarını.

Bilirsin çünkü her aynaya baktığında görürsün biraz daha zayıfladığını, sararıp solduğunu. Kemiklerini sayabilirsin artık aynadaki suretinden. Ne saçın kalmıştır tarayabileceğin, ne de kirpiklerin kalmıştır boyayabileceğin. Sonra dişlerin olduğuna şükredersin. Zar zor yiyebiliyorsun o iki sokum ekmeği. Ya onlar da olmasaydı.

Günden güne solup gitmek bir yana, günden güne nefes almak da zorlaşıyor artık. O canına can katan oksijen, bir iğne gibi batıyor şimdi ciğerlerine. Ve yediklerini de kabul etmiyor vücudun, isyan edip geri veriyor eline.

Ama sen bunların hiçbirine üzülmüyorsun. Üzüldüğün ne biliyor musun? Sevdiklerinden ayrılmak zorunda olduğun. Onların yüzünü göremiyeceksin, bir daha koklayamıyacaksın boynunalrını ve duyamayacaksın gülücük dolu seslerini. Dertlerine merhem olamamak asıl öldüren seni. Sevinçlerine ortak olamamak asıl öldüren seni.

Ve şimdi tüm duaların o çok sevdiklerinin de tanışmaması bu KANSER denen illet ile.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 61
Toplam yorum
: 32
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 476
Kayıt tarihi
: 16.02.10
 
 

Yazmak, ekmek gibi su gibi.... Ruhumun nefes alması gibi.... Hayatı tanıyabildiğim, kavrayabildiğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster