Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Ekim '14

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
145
 

Kapa gözünü Ademoğlu

Kapa gözünü Ademoğlu
 

Bütün bu esrarengiz döngü; etine dolgun, kıpkırmızı bir Amasya elmasının bütün ikazlara rağmen, dalından koparılmasıyla başladı. Çünkü yasaklar çiğnenmek içindi. Bırak ya!

Sonrası hepimizin bildiği olaylar. Bir soruşturma, aleyhte bir karar ve dünyaya atılan iki beden. Afallamış, aşırı derecede korkmuşlardı. Günler boyu af dilediler. Ağladılar. Ama nafile! Adaletin keskin ve soğuk yüzü karşılarındaydı.

Adeta dünya da cehennemi yaşıyorlardı. Başka şekilde olamazdı zaten. Sen git yeşillikler, hoş kokular içindeki bahçenden sırf açgözlülüğün yüzünden kovul! Sonra da oradaki rahat ortamı yaşamaya devam et he! İmkansız. Aslında bu biraz Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak gibi.

Neyse, buraları evi belledi bu iki beden. Köşeye bir takım, birkaçta çekyat koydular. Birde çift kişilik bir yer minderi. Bulunduğum yer benim cennetimdir, parolasıyla keyiflendiler biraz. Üreyip, türediler. Boy boy evlatları oldu. Onlarca torun torba da cabası. 18 yaşına erişenler ayrıldı baba evinden. Dağ, taş, toprak yayıldılar bütün evrene. Her şey tam rayına oturmuş, tıkırında giderken. Bilmem kaçıncı günün şafağında, o yürek yakan kaçınılmaz son çıkageldi dağların arkasından! Geride bıraktıkları yüzlerce insan ve bir yığın duyguyla, Adem ve Havva kovuldukları cennete geri çağırıldılar.

Şimdilerde epey zaman geçti, o iki insanın üzerinden. Peki değişen ne ? Evet, belki Amasya elması artık yasak değil, kilosu bilmem kaç kuruştan poşet dolusu alıyoruz. Ki o yasak elmada Amasya elması değildir zaten. Neyse soruyu kaynatmayalım arada. Çift kişilik minderin yerini ortopedik yatakların alması dışında gerçekten değişen ne? Aslında hiçbir şey!

Açgözlülük, hala çok moda. İlk günkü sadeliğinde.

 

 


   

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 8
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 140
Kayıt tarihi
: 11.09.13
 
 

Balıkesir Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunuyum. İş mi? Güzelim ülkem de iş ne arar la üniversi..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster