Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Ocak '13

 
Kategori
Tarım / Hayvancılık
Okunma Sayısı
170
 

Kapanan Mezbahanenin İlk Kurbanı Güçbirliği Oldu.

Kapanan Mezbahanenin İlk Kurbanı Güçbirliği Oldu.
 

Kapanan Mezbahanenin İlk Kurbanı Güçbirliği Oldu.


Balıkesir'in Dursunbey İlçesinde gerekli şartlar yerine getirilemediği için kapatılan Mezbahanenin ilk kurbanı Güçbirliği oldu. Şirkete ait hayvanlardan birisi tatilde sevk yapılmadığı için telef oldu.

 
 
Geçtiğimiz Cuma günü hayvanlarından iki tanesi hastalanan Güçbirliği Şirketi, hafta sonu sevk olmadığından dolayı kesime götüremedikleri hayvanlarından birisini kaybetti. 
 
 
Edinilen bilgiye göre Dursunbey Güç Birliği Anonim Şirketine ait hayvanlardan 2 tanesi Cuma günü rahatsızlandı. Sigortası bulunan hayvanlar için TARSİM'e haber verildi. Sigorta şirketi hemen bir exper gönderdi. Exper hayvanın kesilmesi gerektiğine dair rapor tuttu. Ancak hayvan, Dursunbey'de mezbahane kapandığı için en yakın Kepsut'a sevk edilmesi gerekiyordu. İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından hayvanların tatil günlerinde sevk yapılamadığını bildirmesi üzerine kesime götürülemeyen hayvan Cuma gece öldü. 
 
 
Konu hakkında bilgisine başvurduğumuz Dursunbey Güç Birliği Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Osman BAHÇAVAN; 
 
 
Cuma günü öğleden sonra hayvanlardan 2 tanesinin hastalandığını, bunun üzerine TARSİM'e haber verdiklerini söyledi. Akşam üzeri çiftliğe gelen exper tarafından hayvanlardan birisinin kesilmesi gerektiğine karar verildiğini belirten BAHÇAVAN, exper'in bu hayvan hakkında kesilebilir diye rapor tuttuğunu belirtti. 
 
 
Dursunbey'de mezbahanenin kapalı olmasından dolayı en yakın Kepsut'a götürülmesi gereken hayvan için İlçe Tarım Müdürlüğüne başvurduklarını belirten BAHÇAVAN, tatil günlerinde sevk yapılamadığı için gerekli iznin alınamadığını belirtti. 
 
 
Hafta sonu hayvan sevki yapılmadığı için hasta hayvanı Kepsut Mezbahanesine götüremediklerini belirten BAHÇAVAN, hayvanın gece saatlerinde öldüğünü söyledi. 
 
 
Dursunbey ve köylerinde hayvancılık ile uğraşan vatandaşlar, Dursunbey'de Mezbahanenin kapanmasından dolayı hastalanan ve kesilmesi gereken hayvanlarını Kepsut'a götürmek zorunda kalacaklarını, ancak hafta sonu sevk olmadığı için tatilde hastalanan hayvanlarının telef olmasından korktuklarını belirttiler. 
 
 
Yetkililerden konu hakkında yardım isteyen hayvan sahipleri Mezbahanemiz kapandı, hiç değilse hafta sonu hayvanlarımızı telef olmaktan kurtarmak için sevk izni verilmesinin önü açılsın, Güç Birliğinin başına gelen fakir fukaranın, bir tane hayvanı olup onunla geçimini sağlayan birinin başına gelse ne olacak ? diye tepkilerini dile getirdiler.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 94
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 171
Kayıt tarihi
: 15.11.12
 
 

Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde 1970 yılında ailenin ikinci oğlu olarak Dünya'ya geldim. Eskişeh..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster