Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Nisan '10

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
393
 

Kara sevda

Bundan 35-40 yıl önce yaşanmış gerçek bir aşk hikayesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Aşkınızı sevdiklerinizi kaybetmeden değerini anlayın ve mutlu edin o zaman sizde mutluluğu bulursunuz.

İki genç birbirini adeta deliler gibi sever. Ama yaşadıkları kasabada buluşmak veya görüşmek gibi bir durum söz konusu olmadığından sadece bakışarak ve Zeynep adındaki genç kadının sevdiği genç Murat için işlediği anlamlı ve değişik desendeki işlemeleri ortak arkadaşlarının aracılığıyla birbirlerine ulaştırarak birbirlerine olan aşklarını uzaktanda olsa doyasıya yaşıyorlardı.

Murat adındaki genç aşık bazen sevdiği adeta taptığı kadın Zeynep'in evlerinin önünden geçer ve Zeynep'te her an gelecek gibi beklermiş. Kısa bir süre sonra Zeynep'i görüp beyenenler babasından Zeynep'i istemeye gelirler.

Zeynep hiç kimseyi istemez sonundada bir karar alarak aşkından annesine söz eder. Anneside Murat'ı ve ailesini çok iyi tanır ve bu işe çok sevinir. Sonra anne bu durumu babaya anlatır. Baba her zaman öfkeli ve evde sadece kendi dediği ve kendi istediği olsun isteyen hatta çokta acımasız olan bir babadır.

Anne durumdan söz eder etmez kesip atar. Zeynep kendisini ne sanıyor, ben kime istersem ona veririm ayrıca o Murat denen kişiyide ailesinide hiç sevmem der ve ekler kızına söyle o kişiyi unutsun yoksa ben unutturmayı bilirim der.
Anne üzülerek kızına gider ve durumu anlatır. Zeynep göz yaşları içinde ben şimdi ne yapacağım diyerek ağlar. Yine o gece baba kendi istediği birini eve çağırır ve aynı gece söz keser. Ama Zeynep ne olursa olsun babasının istediği kişiyle evlenmeyeceğine kendine söz verdi. Uzunda ölüm olsa bile Murat'tan başka biriyle evlenmez ve evlenemezdi çünkü kalbi ve ruhu sadece Murat' ı istiyor onu deliler gibi seviyordu.

Gece herkes gittikten sonra Zeynep Murata kaçmaya karar verdi. Baba sanki bunu anlamıştı çünkü gecenin 2sinde kapının yanında oturmuş bekliyordu. Zeynep babasını karşısında görünce sustu. Babası nereye gidiyorsun? hadi git ama bir daha asla bu eve dönemez ve annenide birdaha asla göremezsin kısacası seni bu evden ve annenin kalbinden silerim dedi.

Sonrada Zeynep'i kolundan tutuğu gibi odaya attı ve acımasızca dövdü. Sonra kapıyı üzerinden kilitledi ve hiç bir şey olmamış gibi gidip odasına yattı.

Zeynep o günden sonra odasından hiç çıkmadı hatta babası bir hafta sonra cezası bitti artık anlamıştır diyerek cezasına son vermesine rağmen.

Aradan 1 yıl geçmiş ve Muratta bu yıl içinde her gün Zeynep'lerin balkonunun altında bekliyor ama güzeller güzeli Zeynep hiç balkona çıkmıyordu.
Sonra Murat Zeyneple ikisinin ortak arkadaşı olan Kezbanla konuştu. Kezban babası onu çok kötü dövmüş ve odasına kilitlemiş şimdide Zeynep acısını içine gömüp adeta kendini cezalandırıyor hatta benimle bile artık görüşmüyor dedi. Bu sözlerin üzerine Murat'ta bir karar alarak o gece anne ve babasını alarak Zeynep'i istemeye gitti. Baba Murat'ı kapıda görünce içeri bile almadan ailesiyle birlikte kapıdan kovdu.

Murat kapının dışında adeta yalvarıyordu. Ne olur bize bunu yapmayın bizi ayırmayın diyordu. Zeynep içeriden bu sözleri duydukça adeta kahroluyordu. Sonunda Murat üzülerek çaresizce evine döndü.

Zeynep İse durmadan işlemeler yapıyor ve kendisine kurduğu sessiz dünyası sadece makinadan çıkan seslerle bozuluyordu.

Makinanın sesi onun için sanki Muratı anlatıyordu. Annesi kızının bu durumuna kahroluyor ve eşine yalvarıyordu neden kızıma bunu yapıyorsun ne olur istediğine ver kızımı yoksa kızım kara sevdaya tutulup maffolacak diyordu.
Baba hiç düşünmeden eşine sen benim işime karışma diyerek yıllardır yaptığı gibi yine dövüyordu.

Gün geçtikçe Zeynep daha da kötüye gidiyor ve artık canından çok sevdiği annesiyle bile konuşmuyordu. Aradan 1 yıl daha geçmiş ve Zeynep İyice rahatsızlanmıştı. Annesi babadan habersiz kasabanın doktorunu eve çağırmış ve doktor muayenenin sonunda Zeynep'in verem olduğunu söylemişti anne kızının durumunu öğrenince iyice kahrolmuştu. Baba ise kızının hasta olduğunu duyunca ne olmuş iyleşir gider boş ver diyordu. 6 ay sonra Zeynep her zamanki gibi üzerine Murat yazdığı küçük mendiliyle yattı ve sabah uyanamadı.

Anne odaya girdiğinde adeta feryat içinde kızım diye bağırıyordu baba odaya girdiğinde kızım ne vardı kendini bu duruma sokacak diyordu.

Anne bu sözlerin üzerine eşinin üzerine yürüyerek al bak kızın onu bu hale sen soktun ve onu sen öldürdün şimdi mutlumusun? diyordu.

Sesleri duyan komşular Zeynep'in evinde toplandılar. Kezban'sa hemen gidip Murat'a haber verdi.

Murat geldi ve hemen Zeynep'in yanına gitti baba Murat'ın yüzüne bir yumruk atarak senin yüzünden oldu çekil kızımın yanından diyerek bağırıyor adeta kendi vijdanını rahatlatmaya çalışıyordu.

Murat cevap bile vermeden Zeynep'in yüzüne baktı ve elindeki Murat yazılı işlemeyi gördü ve aldı kokladı kokladı sonkez Zeynep'e baktı ve çekti gitti.
Zeynep yüreğindeki kara sevdasıyla toprağa verildi. O günden sonra asla Murat'ı gören olmadı ve hiç kimse ne olduğunu ögrenemedi.

Böylece gerçek ve tutukulu bir kara sevda son buldu

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 14
Toplam yorum
: 5
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 544
Kayıt tarihi
: 19.04.10
 
 

1984 Bartın Amasra doğumluyum. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster