Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Aralık '13

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
1275
 

Karadayı Dizisi uzamaya başladı.

Karadayı Dizisi uzamaya başladı.
 

Bugün dizi yazısı yazmayacaktım. Ama dün gece Karadayı dizisini seyrettikten sonra böyle bir yazı yazmamın gerekli olduğunu düşündüm.

Dün gece her pazartesi olduğu gibi Karadayı gecesi idi. Sabahtan bu gece Karadayı gecesi diye saatleri iple çektiğimiz ve akşam olunca tüm işlerimizi  halledip televizyon karşısına geçtiğimiz gece. Gerek  Bergüzar Korel'in güzelliği, zarif oyunu, gerek Kenan İmirzalıoğlu'nun son dönemlerde daha bir özlenen mert kişiliği, gerek dizinin konusu bizi pazartesi akşamları ekran karşısına kilitliyor.

Dün gece 51. bölümünü seyrettiğimiz dizi bir masal tadında, olmusuzluklar içinde güzel bir aşkı da anlatıyor. İlk defa dün gece daha önceki gecelerden farklı olarak diziyi seyrederken biraz sıkıldığımı hissettim.

Sanırım bu sıkıntıma Savcı Turgut'un hiç dinmeyen kötülük enerjisi olduğu kadar tekrarlayan menfi olaylar yol açtı. Savcı Turgut'u seyrettikçe aklıma bir zamanlar bizleri çok etkileyen , daha sonraları bir deyim olarak yaşamımıza giren bir film geliyor. Fredi'nin Kabusları. Savcı sanki bir Fredi. Adam hiç ölmüyor, yakalanmıyor, hiç alt edilemiyor. Sanki ölüp ölüp küllerinden diriliyor. Bu tekrarlar, yaşamımızda kötülüklerle mücadelede hiç başarıya ulaşamayacağız düşüncesi yaratacak diye korkuyorum. Nasılsa hep kötüler kazanacak diye bırakacağız mücadeleyi galiba.

Tam Nazif Baba asılmaktan sıyırdı, hapisten çıktı, ailesine kavuştu derken hop Mahir'in başı derde giriyor ve asılma ihtimali olan büyük bir suç ile karşı karşıya kalıyor. Gerçi Nazif Baba'nın da nasıl beraat ettiği biraz bulanık. Orası bir masal kıvamında. Ben biraz inanmadım bu beraat olayına. Sanırım diğer savcı da inanmadı ki olayı Yargıtay'a götürüyor.

Şimdi önümüzdeki bölümlerde Mahir kaçacak, Turgut eski şanına kavuşacak, belki görevine bile geri döner. Mahir'in kız kardeşi ile Avukat Bey arasında aşk başlayacak. Nazif Baba oğlu Orhan'ı arayacak, Orhan'ı ararken başı gene derde girebilir. Necdet ile eşi arasındaki buzlar ne olacak. Evden atılan damat kıskançlık sonucu intikam planları yapacak.

Bu arada Komiser Yasin ile evin genç kızı arasındaki aşk var. Abisine okuyacağım, aşkımdan vazgeçeceğim sözü veren genç kız  aşkını unutamıyacak. Yasin de kızın peşini bırakmayacak zaten.

Mahir kaçarken bir yandan da dedektiflik olaylarına devam edecek. Bakan bey kaçakçılık işlerine devam. Gazete sahibi ile Hakime Hanım evlenecekler Bakan'ın baskısı ile. Mahir bu olaydan perişan.

Kısacası tam 3 yıllık daha malzeme var diziyi devam ettirecek. Ben sıkıldım.

Bu dizileri acaba en fazla 50 bölümde bitirseler, tadı damağımızda kalsa olmaz mı. Nasılsa sonra kimse anımsamıyor eski dizileri.

Umarım Karadayı'yı toparlarlar ve bu sezon bitirirler. Yoksa ben bitireceğim diziyi.

 

   

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Canım diziler önce güzel başlıyor sonra cıvıtıyorlar, ben yarısında bıraktım zira stres yüklüyorlar izleyicileri, zaten stres içinde yaşıyoruz, bitirmeleri gerek Kara dayı dizisini. Selam ve sevgiler.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 25.12.2013 10:34
Cevap :
Evet Sevgili Nahide Hanım, gerçekten stres yüklüyorlar. zaten yaşamımız dizi gibi stres dolu. bir de artı strese gerek yok değil mi. Size stressiz bir yıl dilerim. Sevgi ve Saygılarımla  25.12.2013 15:57
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 825
Toplam yorum
: 1069
Toplam mesaj
: 22
Ort. okunma sayısı
: 1030
Kayıt tarihi
: 26.04.11
 
 

Ben emekli bir iktisatçıyım. 21 yıldır bir sanatçı annesiyim. Küçük kızım klasik müziğe eğilim gö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster