Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

 ÖNSÖZ: Ben ne uyak bilirim ne bir kafiye/ Yarım asırlık ömrüm geçti nafile/ İçimden geçenler hepinizin emrine amade/ Gönlümden geçenleri yazıyorum ha bire /Nasıl yazılır bilmem ki yazıyı şiiri/ Kalbimden geçen gibi dökülüyor inan her biri /Sürçü lisan eder isem aman af ola /Sakın yerden yere vurmayın ha acemi Adil'i....

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Caaavit...

Ne kadar güzel özetlemişsiniz Muğla şivesi ile. Bizim buralarda ne söylesen nafile. Maskesiz hayat, kimi kolda, kimi boyunda, kiminde elde sallayarak geziyor. Özellikle gençler çok duyarsız. Daha dün gencecik bir kıza caaavit-19 teşhisi konup gönderilmiş ilaçlarıyla evine. Tek başına kalıyor. Bir arkadaşı telefonla sizin için ne yapabilirim diye soruyor? Kızcağız ne olur bir çorba diyor. Kolumu kaldıramıyorum diye feryat ediyor. Bende diyorum ki eşime bir çorba yap, konumunu öğrenelim de götürüp kapısına asayım diyorum. Üzülecek o kadar çok durum var ki değerli yazar Fisun Hanım. Sonumuz hayrola. Saygımla.

21 Ağustos 2020 11:57
Fly Your Mind

Dokundurma sanatının inceliklerini işleyerek hoş bir deneme yazdınız. Üslubunuz her ne kadar cinsel objeleri harmanlayarak dile gelse de, yerinde kullandığınız için rahatsızlık vermiyor. Hoş bir yazma stiliniz var. Daim olsun değerli yazar Jale hanım saygımla, selamla.

15 Ağustos 2020 22:53
Mesela Bir Kurbağa

Çalıştığım dönemde beni gezdirmekle görevli aracın şoförüne bir dakika durur musun hemen hemen deyince şaşırmıştı. Şoför durdu bende araçtan indim. Geri çık diğer taraftan dolan beni al deyince bir anlam verememişti. Dayanamadı sordu. Neden öyle yaptığımı. Çunkü! O durdurduğum yerin az ilerisinde bir karınca konvoyunun yolu geçtiğini görmüştüm onun için demiştim. Çok tuhaf bir şekilde yüzüme bakmıştı minnet ve sevgi dolu bir ifadeyle.

09 Haziran 2020 23:07
 
Toplam blog
: 74
Toplam yorum
: 176
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 397
Kayıt tarihi
: 10.11.17
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster