Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

 ÖNSÖZ: Ben ne uyak bilirim ne bir kafiye/ Yarım asırlık ömrüm geçti nafile/ İçimden geçenler hepinizin emrine amade/ Gönlümden geçenleri yazıyorum ha bire /Nasıl yazılır bilmem ki yazıyı şiiri/ Kalbimden geçen gibi dökülüyor inan her biri /Sürçü lisan eder isem aman af ola /Sakın yerden yere vurmayın ha acemi Adil'i....

Devamı
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Enfekte olalım!

İnsan olmanın nostalji sayıldığı bu dünyada bu saydığınız değerlere uyup, uygulayacak insan sayısı o kadar az ki. Ne söylersen söyle, ne yazarsan yaz anlamıyor toplum. Ve... gittikçe de yozlaşarak bozuluyor.At gözlüğüyle bakan bir toplumda ancak elinde sopa ile gezerek insanları dizginleyebilirsin. Balık baştan kokuyor, gittikçe çürüyerek... Kaleminize sağlık.. Saygımla.

03 Nisan 2020 23:33
Dünya Koca Bir Köy...

Evet 60 yıllık bir yaşamın fotoğrafını resmettiniz satırlarda. Bende kaynatılan enjektörlerin çivi gibi iğnelerinden nasibini alan, ispirtonun mikrobu kıran en önemli steril madde olduğu dönemin insanıyım. Sadece insan olmayı becerebilsek "ubuntu" kültürü ile ben kavramı değil de biz kavramını ne zaman içselleştirip paylaşmayı becerebilirsek huzur bulur insanlık. Kaleminize sağlık sayın Dr. Fisun hanım. Saygımla.

01 Nisan 2020 17:20
Corona Miladından Sonra

Corona sonrası olacak olan tespitlerinize tamamen katılıyorum. İnsanlık yeniden yazılacak. Şimdiye kadar bildiklerimizin birçoğunu unutturacak akla hayale gelmedik olaylarla karşılaşacağımızı tahmin ediyorum. En büyük endişem inanç sisteminin dezenformasyonu ile çok farklı olayların ve toplum katmanlarının gelişeceği endişesi taşıyorum şahsen. Umarım bizim insanımızın kadim kültürü faydalı yönleriyle bu yeni düzenin paydaşı olur. Yüreğinize sağlık sayın Biber. Saygımla.

01 Nisan 2020 17:12
 
Toplam blog
: 81
Toplam yorum
: 154
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 339
Kayıt tarihi
: 10.11.17
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster