Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Ocak '17

 
Kategori
Mizah
Okunma Sayısı
242
 

Karamsarlıktan çıkıp gülümsemek ister misiniz?

Karamsarlıktan çıkıp gülümsemek ister misiniz?
 

GÜLÜMSEYİN(NETTEN ALINTI)


Türkiye’nin birçok illerinde kar var kış şiddetle devam ediyor. İstanbul’da uçak seferleri iptal edildi uçaklar hava koşullarından alana inemiyorlar. Bu haberleri izleyince aşağıdaki fıkra aklıma geldi. Ayrıca Ülkemizde yaşanan terör olayları nedeniyle acılarımız büyük moraller bozuk. Ben de biraz olsun sizleri o ortamdan uzaklaştırıp bir nebze olsun gülümsetmek istedim ve fıkraları sıraladım sizleri gülümsetebilsem ne mutlu bana. Yaşamınızdan gülümsemeler eksik olmasın.

NAHİDE ÇELEBİ

ADRESİMİ KAYBETTİ

Erzurum’da uçak sis ve tipiden bir türlü alana inemez kaygılanan yaşlı bir bayan yanındaki yolcuya sorar: “Anagurban ecep uçak adresi mi gayıp etti?” der.

ŞİŞE

İlköğretim ikinci sınıfta Türkçe dersinde öğretmen: “Bana içinde P harfi bulunan bir kelime söyleyin der”. Öğrencinin birisi parmak kaldırır söz alır ve : “Şişe” diye cevaplar. Öğretmen: “Şişenin neresinde P var oğlum?” Öğrenci: ”Tıpasında öğretmenim

KITLIK SEBEBİ

İki adam karşılaşmış. Birisi çok şişman diğeri çok zayıfmış. Şişman adam zayıf adama: “Seni gören de kıtlık var zanneder” demiş. Zayıf adam hemen lafı yapıştırmış: “Seni gören de kıtlığın sebebini anlar.” Demiş.

EŞEK

Gariban bir köylü şehre inmişti. Büyük bir mağazada iki kişinin karşılıklı oturup konuştuklarını gördü. İçerde bir masa ve üç dört koltuktan başka bir şey görünmüyordu. Merak etti ve içeri girdi: ”Selamünaleyküm ağalar.” Aleykümselam hemşerim ne istiyorsun? “Merak ettim acaba burada ne satıyorsunuz? Köylü ile dalga geçmek isteyen satıcı sırıtarak cevap verdi:” Eşek satıyoruz. Köylü de taşı gediğine yerleştirdi:” Sadece ikiniz misiniz yoksa daha var mı ?”

GÖRT

Derse giren öğretmen öğrencilerine kendisini tanıtır ve.: “Çocuklar benim adım Vedat Kırç” Sizden rica ediyorum soyadımı yanlış söylemeyin sakın ola ki aradaki R harfini unutmayın yoksa cezalandırırım.”  Sıra ile çocuklara sorar sıra Temel’e gelir Temel heyecanlanır unutur. Arkadaşı kopya verir arada R harfi var der. Temel “Hatırladım, öğretmenim” Öğretmen: “Neymiş?” Temel kendinden emin “ Vedat Gört” diye cevaplar.        

SON ARZU

İdam mahkûmu olan Temel’e son arzusunu sormuşlar: “Beni oğlumun yanına gömün” demiş.” Ama oğlun yaşıyor” demişler.  Temel: “Olsun Ben onu beklerim” diye cevaplamış.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Mutluluk, iyilikler mutluluklar gönlümüzden hiç eksilmesin Nahide Hanım. Esen kalınız.

Şahin ÖZŞAHİN 
 10.01.2017 23:18
Cevap :
Sayın Arkadaşım! Dileklerinize amin diyor selam sevgi ve saygılarımı iletiyorum.NAHİDE ÇELEBİ  11.01.2017 6:11
 

Hepsi birbirinden komik fıkralar...

Kerim Korkut 
 10.01.2017 23:18
Cevap :
KERİM KARDEŞ SİZİ BU FIKRALARLA BİRA GÜLÜMSETTİYSEM NE MUTLU BANA.DEĞERLİ YORUMUNUZ İÇİN TEŞEKKÜRLER SELAMLAR.NAHİDE ÇELEBİ  11.01.2017 6:12
 

Gönlünüzden mutluluklar, yüzünüzden tebessümler eksik olmasın Nahide hanımcığım, selam ve sevgi ile...

Yurdagül Alkan 
 10.01.2017 0:32
Cevap :
Canım Arkadaşım Yurdagül Hanım! Milletimiz acılar içinde kıvranıyor her gün ölümler cinayetler ve terör olayları haberleri ile içimiz kan ağlıyor. Sizleri bu havadan çıkarıp gülümsetmeyi istedim. İnşallah bundan sonra yüzleriniz hep gülsün mutluluk çiçekleri açsın kalplerinizde. Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim.Sevgilerimle öptüm sizi.NAHİDE ÇELEBİ  10.01.2017 13:06
 

;))) İyi geldi;)) sevgiler...

Selda Çakmak 
 09.01.2017 22:45
Cevap :
Sizi mutlu edebildiysem ne mutlu bana teşekkürler selam ve sevgiler öptüm.NAHİDE ÇELEBİ  10.01.2017 0:04
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1914
Toplam yorum
: 11662
Toplam mesaj
: 162
Ort. okunma sayısı
: 1036
Kayıt tarihi
: 25.11.08
 
 

Erzurum doğumlu, Ankara'da yaşıyor. D.T.C.F mezunu, emekli lise öğretmeni, evli, 2 çocuklu. "İsya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster