Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Yolcusuz Yolların Seyir Defteri

http://blog.milliyet.com.tr/kaptanyc

14 Şubat '08

 
Kategori
Felsefe
Okunma Sayısı
163
 

Karanlığın çıkmazı

Karanlığın çıkmazı
 

Günün Karanlığa Dönüşü


Merhametin ayaklar altına alındığı günümüzde eskiye özenerek birşeyleri yaşamak ve yaşatmanın peşindeyiz. Aslında herkes biliyor ki gün geçtikten sonra ertesi günün bizim için daha katlanılması zor olan bi yolculuğun ilkgünü olduğunu.
Geriye dönük hiç birşey yapamamanın hemen hemen herkes kahrolası pişmanlığı içerisindedir. Her geçen gün keşkeler çoğalarak yaşamaktayız belki de.

İnsan olarak attığı adımı geri getirmeyecek kadar aciz ve tutarsız bi şekilde yaşıyoruz.

Kaybettiklerimiz sadece o anı o insanı kaybetmekle kalmıyor, dünyanın bize doğumumuzla vermiş olduğu merhametini de saflığımızı da yanımızdaki insanları da kaybediyoruz.

Yani yaptığımız hatalar ve kaybettiğimiz insanlar sonucunda bize verilenler bir bir tükeniyor puanımız bitiyor ve her geçen gün eksiye biraz daha yaklaşıyoruz bazen eksinin de altına iniyoruz.

Asıl önemli olan bize verilenlerin kıymetini bilmeden sadece günü birlik yaşayarak tüketmemiz.Yani bir yandan yaşarken diğer yandan da her konuda olduğu gibi tüketmek, bize verilenleri çarçabuk harcamak paylaşmadan üstüne olumsuzluklar ekleyerek bitirmek bitirmek...

Öteki dünyayı beklememek gerekir.İnsan yaptığı herşeyin karşılığını bu dünyada görmeye başlar. İyilik yaparsan iyilik kötülük yaparsan kötülük.

Daha önemlisi insanın iç dünyası, her gece başını yastığa koyduğunda yaşadığın gel-gitler. Vicdanınla başbaşa kaldığın zamanlar duyduğun sözler yüzünü kızartmamalı.

Zaman haklıyı da haksızı da gösterir elbet bunun için gözleri dört açmaya gerek yok.Basit yaşamak gerek tüm karmaşaya karşın gösterişsiz saygıya ve sevgiye önem vererek.Hayata sarılmak gerek tüm olumsuzluklara karşı baktığında birgün yağmur yağıyor bir gün kar ama birgün de güneş açıyor.

Her zaman yara kanamıyor ve dünya dönüyor insan bi yerden sonra acıkıyor da
Bırakılmışlığın hüznünü kaybetmenin o karanlık gecesinde ne kadar yaşar insan ne kadar katlanır böyle bi acıya!

Bırakalım da kötü desinler arkamızdan hayırsız desinler vefasız desinler aslında kendilerinin vefasız olduklarını bilmeden.

Gece baktığın zaman gökyüzüne bir yıldız illaki dikkatini çeker parlayan ve sana ışığını gösteren o yıldıza sen inan ve gözlerini ışığa nura çevir karanlıklarla seni karanlığa götürenleri bırak onlar kendi karanlıklarında kaybolsunlar
Çünkü onların aydınlanması için ne gökyüzündeki yıldızlar yeterlidir ne ışık ne nur onlar kendi karanlıklarında ışıksız karanlıklarında dönülmez kuyulardadırlar.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 6
Toplam mesaj
: 7
Ort. okunma sayısı
: 469
Kayıt tarihi
: 08.02.08
 
 

Merhaba Arkadaşlar İstanbul'da yaşamaktayım. Mütavazi ve kendi halinde insanların olduğu bir mahall..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster