Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Ağustos '07

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
423
 

Karanlık yalnızlıklar

Karanlık yalnızlıklar
 

Neydi acıtan bu kadar yüreğini. Karmakarışık düşünceler yumağında ilerliyordu düşünceleri. Belki çaresizlik, belki yorgunluktu onu böyle hissettiren. Belkide yalnızlıktı.

Öylesine karanlıktı ki dünyası, gözbebeklerini yırtarcasına açıyordu, biraz aydınlık için. Fakat nafile. Koyu karanlıklarda kararıyordu giderek gözbebekleride. Peki ama ya ruhu? Bu karanlıkların içinde aydınlık mı arıyordu gözleri gibi?

Hayır! Ruhu karanlığı istiyordu. Sığınıyordu karanlığa. Karanlık yalnızlıktı, dinginlikti, huzurdu belkide. Kaybolmak istiyordu karanlığın içinde. Karanlık olup, karışmak istiyordu karanlığın içine. Çıkar yolları yoktu onun, aydınlıkları yoktu.

Yarından beklenecek hiçbir şeyi yoktu. Böyle karanlıklarda yaşamak belkide daha iyiydi. Umutlanacak, bekleyecek, sevecek biri olmadıktan sonra... Ne anlamı vardı aydınlıkta olmanın.

Paylaştıkça çoğalırdı insan. Paylaştıkça aydınlanırdı. Oysa ne kadarda yalnızdı. Elinin tersiyle itmişti sevgileri. Düşünmemişti özleyeceğini, bekleyeceğini. Yalnızlığı o çağırmıştı farkında olmadan. Ve artık ona git demek için çok geçti. O halde buna alışmak zorundaydı.

"Hoşgeldin yalnızlık" dedi...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

AYRILIKMIYDI... GÖZLERİNDEKİ IŞIĞI SÖNDÜREN? NEYDİ O GÜZELİM IŞIĞI ZİFİRİ KARANLIK YAPAN...

ANIÇİSİL.. 
 07.08.2007 11:18
Cevap :
Kimbilir belki bir ayrılıktı,belki anlaşılamamaktı.Belki çaresiz kalmaktı ,aklınız ve kalbiniz arasında bir köprü kuramamamızdı.O kadar çok neden varki.Teşekkür ederim güzel yorumunuz için.Sevgiyle kalın...  07.08.2007 21:53
 

Kaç kişi görebilir gökkuşağının o güzel renklerini..görenler çoğaldıkça artacak paylaşımlar sevgiler, renk körü olanlarda sevgimiz çoğaldıkça dokunacak onlara ve hissedecekler göremeselerde...Çok güzel bir paylaşım olmuş canım öpüyorum sevgiler..

roji 
 07.08.2007 9:56
Cevap :
Umarım gökkuşağının renklerini görebilen insanlar çoğalır etrafımızda.Paylaşımlarımız artar günbegün.Teşekkür ederim benim için çok önem taşıyan bu yorumun için.İçime sevgi tohumları ektin.Kocaman bir sevgi buketi gönderiyorum sana.Bende seni öpüyorum canım.İyiki varsın...  07.08.2007 13:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 71
Toplam yorum
: 806
Toplam mesaj
: 198
Ort. okunma sayısı
: 723
Kayıt tarihi
: 14.07.07
 
 

Almanya doğumluyum. Kocaeli'de oturuyorum. Üç yaşında bir oğlum var. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönet..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster