Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Kasım '07

 
Kategori
İstanbul
Okunma Sayısı
5985
 

Karaoke bar şarkıları

Karaoke bar şarkıları
 

Hayatta içmek ve dansetmekten başka derdimiz yokmuş gibi hissettirdiği için geliyorum bu bara. Vur patlasın çal oynasın, özellikle cuma akşamları çok eğlenceli oluyor.

My Moon Bar, Beyoğlu Bekar Sokak’ta.
Taze bekarlar, bekarlığa hazırlananlar, zaten bekar olanlar ve özellikle gençler takılıyor.

Karaoke yapılıyor. Detone olana az rastladım. Sanki bütün hafta hazırlanıp geliyorlar. Ben de ikinci biradan sonra denedim birkaç kez… Sesim fena sayılmaz . Sadece terbiyesiz… Fransızca chanson’lar olsaydı listelerinde daha mutlu olurdum…

İngilizce parçalar söyleniyor genelde. İçkiler içilip neşeler bulunduktan sonra pop star kesiliyor herkes. Müdavimleri şarkı söylemekle kalmıyor sahne şovu yapıyorlar… Mimikler, artist mikrofon tutuşlar, göz kırpmalar, tempo istemeler… Gerçekten çok eğleniyorum ben burada.

Kızlarla iş çıkışı buluşup bir yerlerde yemek yiyoruz önce. Dedikodu, sohbet faslını bitirdikten sonra da
My Moon’a geçiyoruz. Barın yanındaki masa ev sevdiğim masa. Soğuk Corona’mı içerken tuzlu fıstık ve mısır atıştırıp şarkı söyleyenleri, dans edenleri, birbirine kur yapanları, konuşmaya çalışanları, bara yaslanıp içki içenleri seyrediyorum. Her birine ayrı bir hikaye yazıyorum … Seçtikleri şarkıları dinliyorum keyifle.

Saçlarını Victoria Beckham stili kestirmiş mini etekli kızı tanıyorum. Herkesle çok çabuk samimi olan kızlardan. Tanıştığımız akşam bana bütün hayat hikayesini anlatmıştı. Her karşılaştığımızda kaldığımız yerden devam etti. Ben de sabırla dinledim. Geçen gün yolda karşılaştık selam vermedi. Sanırım onun hakkında artık çok şey bildiğim için... Esmer bir çocukla paylaşıyor mikrofonu: The Cure’dan “It’s Friday, I’am in Love”…

Bara yaslanmış etrafı kesen siyah gömlekli genç adam ne zaman gelsem burada. Olgun kadınlardan hoşlanıyor. Bana da asılmıştı… Ona evde yatalak bir annem ve küçük oğlumla yaşadığımı söylediğimde çok fazla kalmadı yanımda. Halbuki gözlerimdeki asil pırıltıdan nasıl etkilendiğini anlatıyordu sigaramı yakarken. Zippo çakmağını çok iyi hatırlıyorum. Henüz yeniydi…Kimbilir kimin hediyesidir diye geçirmiştim içimden…

Siyah elbiseli kız, taş çatlasa yirmi yaşında. Ama öyle bir makyaj ve dekoltesi var ki en az yirmialtı yaşında gösteriyor. Acemi içki tercihleri onu ele veriyor. Çok alışık değil gece hayatına. Ama nedense feleğin çemberinden geçmiş gibi davranıyor. Seçtiği şarkıyı söylerken benzemeye çalıştığı kadının Madonna olduğu çıkıyor ortaya: “Like a Virgin”.

Saçları jöleli erkek çocuğunun gözü arada sırada ona takılıyor. Yanındaki genç kızla çok mutlu görünüyor aslında. Elele sohbet ediyorlar. Bazen hararetle bir şeyler anlatmak için kızın elini bırakıyor. Sonra tekrar tutuyor. Beraber Oasis’den “Wonderwall”u söylüyorlar… Kız iyi bir aile kızı. Duruşundan, makyajından, gülüşünden, dans edişinden, her halinden belli. Gözlerinin içi gülüyor ona bakarken. Kola içiyor. Diet.
Oğlan da bira.

Arkadaki masalardan birinde on-onbeş genç doğumgünü kutluyor. Hep beraber geliyorlar sahneye. Koro halinde söylüyorlar Eagle Eye Cherry’den “Save Tonight!” Bazen sözleri kaçırıyorlar, olsun! Harikalar!

Sonra ekrana çok eski bir şarkının adı geliyor. Şaşırıyorum. Çünkü biraz önce aklımdan geçirmiştim bu güzel Frank Sinatra klasiğini: “My Way”… Beyaz gömlekli, biz yaşlarda bir beyefendi söylüyor. Müthiş bir ses. Gecenin sürprizi oluyor bize… Alkışlıyoruz deli gibi: “More! More.. More!” Bir şarkı daha söylüyor: “Strangers in the night”. Gidip tebrik ediyorum. Beraber başka bir klasik söylüyoruz: “Those were the days my friends”...

Herkes karaoke sırasını savmış, dans etmeye başlıyor.

Saat 03.00. Çok eğlenceli bir gece daha bitiyor. Şimdi Beyoğlu’ndan kazasız belasız eve dönmekte sıra…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 7
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 5818
Kayıt tarihi
: 25.09.07
 
 

Tanıtım danışmanı. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster