Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Eylül '12

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
835
 

Karayolları Kavacık'ı yıktı geçti...

Karayolları Kavacık'ı yıktı geçti...
 

Karayolları Kavacık'ı yıktı geçti...


Kavacık’ta yaşanan trafik sorunun çözümü için Karayolları harekete geçti… uzun süre önce başlayan çalışmalar, yaşanan hukuki süreç nedeniyle oldukça gecikmişti…
Davaların sonuçlanmasıyla birlikte çalışmalara başlayan Kara Yolları Genel Müdürlüğü, Kavacık Kavşağındaki binaları yıktı.
Kavacık kavşağında yıllardan beri devam eden trafik çilesi bitiyor… Çalışmaları uzun süre önce başlayan Karayolları yaklaşık 40 işyerinde istimlak yapmış fakat istimlak konusu yerlerin sahipleri yargıya müracaat etmişti. Yargı kararlarının sonuçlanmasıyla, hemen harekete geçen Karayolları, kavşak bölgesinde bedellerini ödediği 38 yapıyı yıktı.
Kavacık Kavşağı ana arter üzerinde yıkılan yapılar arasında Galip Öztürk’ün sahibi olduğu Metro Turizmin yazıhanesi, Dilim Pastanesi, ADN Fatura ödeme merkezi ve büfeler vardı…
Yıkım kararı tebliğ edilen işyeri sahipleri akşamdan işyerlerini tahliye ederek, başka bölgelere taşınırken, Metro Turizmin çalışanları ise açık alanda kurmuş oldukları masada işlerine devam ediyordu.
Karayollarının yapmış olduğu istimlak üzere Kavacık trafiğini rahatlatmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi zabıtalarının yerle bir ettiği yerleri, sabah işlerine gitmek için yola çıkan vatandaşlar şaşkınlıkla izlerken ne olduğunu da anlamaya çalıştı.
Yetkililer ise, enkazların en kısa süre içinde kaldırılarak yol yapım çalışmalarının başlayacağını bildirirken, dava sonucunun beklendiği iki yapı daha olduğu kaydedildi.
Dost Beykoz

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 141
Toplam yorum
: 16
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 509
Kayıt tarihi
: 04.09.12
 
 

1972 yılında Rize Güneysu'da doğdu. Eğtim hayatını orada tamamladı. Zaman içinde Avrupa'nın bir ç..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster