Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Mayıs '07

 
Kategori
Basın Yayın / Medya
Okunma Sayısı
434
 

Karikatüre gelmeyen adam

Karikatüre gelmeyen adam
 

Gazete önemlidir bir ülkenin nabzını tutmada ve yönlendirmede. Gazete gerçekten gazete ise kitleleri yönlendirir, bağımlılık yapar okuyucusunda. Milliyet Gazetedir. Milliyet 57. Kuruluş yıldönümünü kutluyor. Bu büyük gazete, her geçen gün daha da ileri gidiyor. Milliyet benim 25 yıllık gazetemdir. Neden Milliyet okumaya başlamışımdır hemen söyleyeyim. Önemli bir spor müsabakası öncesi ve sonrası herkes Milliyet'e bakardı eskiden, şimdi olduğu gibi. Kazanılan zaferler, dışbasındaki yankıları, otoritelerin görüşleri rengarenk takip edilirdi siyah beyaz dönemlerde.

Şimdi Milliyet'in başında Genel Yayın Yönetmeni olarak pırlanta gibi bir insan var. Sedat Ergin. Ünlü bir köşe yazarımız onun için "KARİKATÜRE GELMEYEN ADAM" demişti yazısında. Neden demişti bunu? Bazı insanların komik yanları azdır. Bunun içindir ki zor çizilir karikatürleri. Zor çizilir, çünkü çizenin kalemi zorlanır değiştirmeye görüntüsünü bu tip insanların.

Geçtiğimiz dönemlerde CNN'deki konuk edildiği röportajlarındaki duruşunu hiç unutmam. Gündemin ateşindeyken, sakinliğin ve beyefendiliğin korunarak nasıl etkili bir gazeteci olunacağının dersini vermişti adeta tüm kamuoyuna. Ayrıca diplomasiyi çok iyi bilen bir gazetecidir Sn. Sedat Ergin. Gündemi takip etmek ve sonuçlarının nerelere geleceğini görmek konusunda da rehber olmuştur çoğu zaman diplomatlara. Gerek kişiliği ile gerekse gazeteci duruşu ile örnek bir insandır. Sn.Sedat Ergin'in Gazetem Milliyet'in başında oluşu da gururlandırır beni, gazete seçimimin doğruluğu açısından. Tüm Milliyet camiasının 57. dönüm yıldönümü kutlu olsun.

METİN ÖZKAYA

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

milliyet gazetenin yanısıra internette de bir numara bence.Ben bu kadar seviyeli insanın bloglarda buluşmasına hayret ediyorum.Bloglar gibi blog yazarları da seviyeli,saygın ve kaliteli. .sevgiler...

ScReAm 
 31.05.2007 17:02
Cevap :
Çok haklısın ScReAm, seçmek istesen bu kadar seçkin ve kültürlü insanları biraraya toplayamazsın. Yorumuna teşekkür ederim.  01.06.2007 0:32
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 116
Toplam yorum
: 641
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 3153
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

İstanbul' da doğdum. Antikacı, saray restoratörü ve eksperim. Antika konusunda 50’ye yakın belgesel ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster