Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Ağustos '19

 
Kategori
Estetik / Güzellik
Okunma Sayısı
18
 

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe
Doğum yapan veya aşırı kilo veren kadınlarda en çok etkilenen bölge karın bölgesidir. Bu bölgede hem çatlaklar oluşabilir hem de derisinde aşırı sarkma meydana gelebilir. Çoğu hastada karın kaslarında gevşeme de (diastaz) görülür. Bu durumda tedavi karın germe ameliyatıdır. Bu ameliyat genelde liposuction dediğimiz yağ alma ameliyatı ile kombine edip yapılır.
 
Karın Germe Ameliyatını Ne Zaman Olmak Gerekir?
Doğum sonrası veya aşırı kilo alıp verme sonrasında karın bölgenizde ciddi bir fazlalık oluşmuşsa, spora ve kilo vermeye rağmen geçmiyorsa bu işlem için uygun olabilirsiniz.
 
Ameliyat öncesinde plastik cerrahınızla yapacağınız görüşmede isteklerinizi, hastalıklarınızı, kullandığınız ilaçlarınızı, sigara içip içmediğinizi net olarak belirtmenizde fayda var. Bu ameliyattan iyi sonuç almak istiyorsanız ideal kilonuzda olmanız gerekir.
 
Ameliyat öncesinde, 3 hafta öncesinden sigarayı, 1 hafta öncesinden kan sulandırıcı ilaçları ve bitkisel çay tüketimini bırakmanız gerekir.

Karın Germe Ameliyatı
Karın germe ameliyatı genel anestezi altında yapılır ortalama 3 saat sürer. Tam karın germe veya mini karın germe yapılabilir. Genelde çoğu hastada karın ve bel bölgesine liposuction işlemi yapılır. Karın alt tarafında bikini altında kalacak şekilde sezeryan izine benzer ancak daha uzun bir kesi yapılır ve göbek deliği altında kalan sarkık derinin hepsi alınır, kaslarda gevşeme varsa iç korse tekniği dediğimiz dikişlerle yeniden sıkılaştırılır. Göbek deliği yeni yerinde daha düzgün şekilli (daha dik ve genç görünümlü) olarak yeniden oluşturulur. Ameliyat sonrasında genelde iki adet içerde birikecek kanı çeken dren takılır ve pansuman yapılarak korse giydirilir.
 
Mini karın germe olayında ise deri fazlalığı sadece göbek altında olan hastalara yapılır, göbek deliğinin yeri değiştirilmez, normal karın germeye göre daha kısa bir iz kalır.
 
Karın Germe Ameliyatı Sonrası
Karın germe sonrasında hastalar karın bölgelerinde gerginlik hissederler, bu çok normaldir, bu nedenle ilk günler eğik yürümeniz önerilir. Genelde bir gece hastanede kalmak yeterlidir ancak duruma göre iki gece de kalınabilir. Ağrının bir miktar olması beklenir ancak uygun ağrı kesicilerle bu süreç çok rahat atlatılabilir.
 
Korseyi 6 hafta takmanız önerilir. Genelde bir hafta- on gün sonra günlük yaşantınıza dönebilirsiniz, yürüyüşe iki hafta sonra başlanabilir ancak ağır sporları 6 haftadan sonra yapabilirsiniz.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 9
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 22
Kayıt tarihi
: 08.08.19
 
 

Doç. Dr. Memet Yazar 1975 yılında Kars'ta doğdu, Kars Endüstri Meslek Lisesi, Elektronik Bölümünü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster