Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Mart '17

 
Kategori
Estetik / Güzellik
Okunma Sayısı
76
 

Karın germe ameliyatına karar verme

Karın germe ameliyatına karar verme
 

Karın germe ameliyatı sürecini başlatan adım, karın germe ameliyatına karar vermektir. Bunu hastanın kendisi yapmalıdır ve aklında hiçbir soru işareti olmaksızın ameliyata girmeyi istemelidir. Fakat bu karar bilinmeden verilecek bir karar değildir bu yüzden öncesinde hastanın geçmiş olduğu başka bir süreç gereklidir. Bu süreç de, doğal yollarla karın bölgesinin görünümünü düzenlemeye çalıştığı süreçtir.

Karın germe ameliyatına karar vermek için hastanın görüntüsünden ciddi anlamda rahatsız olması gerekir. Çünkü karın germe ameliyatı basit bir ameliyat değildir ve bu maddi ve manevi külfetin altına girmek için cidden ihtiyaç durumunda olmak gerekir. Hayatında hiç spor yahut diyet yapmamış birisi, bir kişinin olumsuz eleştirisinden etkilenerek veya anlık bir psikolojik atakla ameliyat olmaya karar verdiği takdirde, bunu sorgulamayacak çokça doktor yahut kurumla da karşılaşabilir ve bu, pek de olumlu bir senaryo değildir. Kişi, öncelikle fazla kilolarından kurtularak işe başlamalıdır. Kadın, erkek veya doğum sonrası durumlarında bu basamak sabittir. Hasta, karın derisinin yeterli inceliğe sahip olması için zaten kilo vermek durumundadır. Bunu doktor kendisinden istemeden yaparsa eğer, başarılı bir kilo verme durumunda belki hastanın ameliyatla ilgili fikri değişebilir. Fazla kilolarından kurtulurken egzersiz ile bu çalışmalarını destekler ise, sarkmanın da önüne büyük ölçüde geçebilir. Eğer kişi yeterli kiloyu spor ve diyet eşliğinde verdiği halde karın bölgesindeki yağlanmadan kurtulamayıp, sarkma ve çatlakların da fazlalaşmasıyla karşı karşıya kaldı ise, karın germe ameliyatına karar verme süreci kendisi için başlamıştır.

Ameliyat külfetli ve zor bir operasyon olduğu için karar vermeden önce yeteri kadar çaba harcayıp araştırma yapılmış olması önemlidir. Hasta kesin kararlı bir şekilde ameliyata girmezse tereddütleri çıktığı zaman hala devam ediyor olur ve bu süreç kendisini psikolojik olarak da yıpratır. Bu ince ayrıntılar iyi değerlendirilmeli, hasta karın germe ameliyatına karar verdiği andan itibaren sonuç odaklı olup süreci düşünmeden kendisini ameliyat sonrasına hazırlamalıdır.

Op Dr Ali Mezdeği

http://esteportklinik.com/

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 179
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1456
Kayıt tarihi
: 24.01.13
 
 

27-Ekim-1973 tarihinde K.Maraş'ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini K.Maraş'ta tamamladı. 1991 y..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster