Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ağustos '13

 
Kategori
Sağlık
Okunma Sayısı
284
 

Karıncanın ölmesinden bile doktor sorumlu(!)

ANLAMLI

 

 

Sağlık bakanlığı Doktor'a,
Hasta Doktor'a,
Hasta yakını Doktor'a,
Hemşire Doktor'a,
Personel Doktor'a,
Çöpçü Doktor'a,
Ölen tersane işçisi Doktor'a,
Çamaşır suyu içip acile gelen çocuğun sorumsuz ailesi Doktor'a,

Randevuya erken gelen hasta Doktor'a,
Randevuya geç gelen hasta Doktor'a,
Randevusuz gelen hasta Doktor'a,
İlacını kullanmayan hasta Doktor'a,
İzne çıkan doktorun işi Doktor'a,
İzne çıkan hemşirenin işi Doktor'a,
İzne çıkan personelin işi Doktor'a,
.
.
.
Ve Hakkari'de 40 kişi Doktor'a...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ferhat Bey, Sevgili Meslektaşım tekrar merhaba. Mesaiye geç başlamanın, iş yerinden erken ayrılmanın, para karşılığında rapor vermenin ve ilaç yazmanın da sorumlusu sistem mi? Eskiden para karşılığında iki türlü yazılırdı: 1) Hastanın kullandığı ilaçları yazdırmak için doktora özel muayenehanede para ödenirdi. 2) İlaç firmasından ilaçlarını yazma karşılığı para alınırdı. O zaman kutu başına 5 lira alınıyordu. On sene önce. Bu kişiler şimdi milyoner oldular, daireler ve villalar aldılar. Şahidim. Daha yazacak çok şey var, lütfen bunları yayınlayın. Selam ve saygılarımla.

Dr Lokman Doğruöz 
 06.01.2014 16:40
Cevap :
Hocam, haklısınızdır muhakkak bunlara bir şey diyemem. Ama bunlar, o doktorların ahlâksızlıkları oluyor ve işini kötü yapmaktan çok, suistimal etmiş oluyorlar. Onlar öyle yaptı diye, bizim de öyle yapmamız gerekmiyor. Bu tür insanların doktorlar içindeki yüzdesi nedir bilmiyorum ama düşük olduğunu umuyorum. Çocukken, ben de doktorlardan mağduriyet yaşadım ama şu an kendi çevremdeki doktorların canla başla çalıştığını biliyorum. Belki de, yerine göre değişiyordur, bilemeyeceğim. Sevgiler, saygılar... NOT: Ben her türlü olumlu veya olumsuz yorumu yayınlarım ;)  07.01.2014 14:22
 

Sevgili Meslektaşım, bizde doktorluk halk tarafından hala "olağanüstü" bir şey gibi algılanır. Doktorların elinde sihirli bir değnek vardır ve sanki bir dokunsalar her şey düzelecek! Ayrıca doktorlar çok zengindir, paralıdır! Hepsi öyledir! İstisnası yoktur! Ayrıca halk karşısında devletin ve hükümetin temsilcisi olarak doktoru görmektedir: Her şeyin sorumlusu odur! Peki mevcut olumsuzluklardan doktorlar hiç mi sorumlu değildir? İşte en büyük sorun doktorların bu soruya; "Biz doktorlarda hiç bir kabahat yoktur!" demeleridir. Siz de bu şiirinizde halkı, hükümeti ve sağlık bakanlığını suçlarken doktorların kusurlarından, hatalarından hiç söz etmiyorsunuz! Niye? Biz doktorlar gerçekten hatasız mıyız? Siz buna gerçekten inanıyor musunuz? Selam ve sevgilerimle.

Dr Lokman Doğruöz 
 05.01.2014 16:08
Cevap :
Biz de hata yapıyoruzdur muhakkak ama bu hataları teşvik eden de mevcut sağlık sistemindeki imkânsızlıklar olabilir. Bu sebeple, yapılan hatalarda kendimizi suçlu görebilmemiz için, öncelikle isteklerimizin gerçekleşmesi ve eksikliklerin giderilmesi lazım. Sevgiler, saygılar...  06.01.2014 16:18
 

Doktorluk zor iş ama hastahane doktorluğu daha zor:(( Hastahane doktorluğu zor zanaat başlıklı blogumun linki... http://blog.milliyet.com.tr/hastane-doktorlugu--hekimligi--zor-zanaat/Blog/?BlogNo=371540 kolaylıklar diliyorum. Sevgiler.

Kadri KANPAK 
 10.09.2013 9:12
Cevap :
Teşekkürler. En azından, hâlâ sizin gibi anlayışlı olan insanların olduğunu bilmek umut verici :)  10.09.2013 14:21
 

Evet maalesef öyle..selamlarımla.

Tülay EKER 
 14.08.2013 17:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 131
Toplam yorum
: 123
Toplam mesaj
: 9
Ort. okunma sayısı
: 3095
Kayıt tarihi
: 10.04.09
 
 

Marmara Üniversitesi, Tıp Fakültesi'nden mezun... Tıp Fakültesi'nden her şey çıkar, arada doktor ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster