Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Aralık '18

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
125
 

Karışık.. Karmakarışık

Karışık.. Karmakarışık
 

En çok ne yaralar bir insanı biliyor musun? Sevdiklerinin söyledikleri yalanlara inanmak. İnandığın için kızarsın kendine ve nefret büyütürsün hem kendine hem etrafındakilere.  Ve güvensiz, umutsuz, sevgiden korkan bir insan olursun. Çünkü biliyorsun yine inanırsan yine kırılacaksın ve her seferinde daha ağır yaralar alarak kalkmaya çalışacağını biliyorsun.

Bazen sevdiğin için gidersin daha çok kırılmamak, tüketmemek için. Bazense sevdiğin için kalırsın kazanmak için. Peki hangisi doğru? Gitmek mi, kalmak mı? Gidersen tümden kaybedebilme ihtimaline karşın kalarak da kaybedebilme ihtimali vardır.  Kalacağın kazanabilmen için sen ile savaş vermiyorsa kaybedersin. Bütün mesele gitmek mi kalmak mı bilmek.  Bazen gitmek sadece bedenendir, ruh kalır gittiğinden , gittiğin yerde. Peki ya kalmak? Kalmayı seçip kaybedersen ruh kalır mı? Kalabilir mi? Kalmaz, kalamaz. Şimdi hangisi doğru, karışık, karmakarışık. Çözmeye yalnız ben yetmez biz olmalı çözmenin yolu. Ama o biz de siz varsa o da muamma. Evet karmakarışık, yorgunluk, öylesinelik. Sus olmak üzere. Son şans süreleri bitti mi ne? Çeyrek var. Yorgunluk, baş uyuşukluğu, uyku hali, suskunluk. Tüm alt üstlük içinde son ışık hüzmelerim. Ya güneş doğacak, ya da karanlığa gömülecek hayat. Yürek sus olacak akıl konuşacak. Bilmem işte, yorgunluk, umutsuzluk, ışığın sönmesine 16 kala karmakarışıklık.

Özgür Karaduman bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Şemsi tebrizi 5. kural Aklın kimyası ile aşkın kimyası başkadır. Akıl temkinlidir. Korka korka atar adımlarını. "Aman sakın kendini" diye tembihler. Halbuki aşk öyle mi? Onun tek dediği: " Bırak kendini, koy gitsin! " Akıl kolay kolay yıkılmaz. Aşk ise kendini yıpratır, harap düşer. Halbuki hazineler ve defineler yıkıntılar arasında olur. Ne varsa harap bir kalpte var! Elif Şafak AŞK kitabı tavsiye ederim...

Zamanın kumları 
 14.12.2018 17:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 61
Toplam yorum
: 32
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 471
Kayıt tarihi
: 16.02.10
 
 

Yazmak, ekmek gibi su gibi.... Ruhumun nefes alması gibi.... Hayatı tanıyabildiğim, kavrayabildiğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster