Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Haziran '17

 
Kategori
Gündelik Yaşam
 

Kariyer de yaparım kafa da atarım

Kariyer de yaparım kafa da atarım
 
Merhaba diyelim konumuza girelim,
Alın size babalar günü hediyesi. Cinsiyetçi jargonda severek kullandığımız 'babalar gibi' lafının bir kadın tarafından uygulanışının hikayesi. 
Canan Tuğaner televizyon dünyasında görevini layıkıyla yapan, mesleğinin eğitimini almış ve yıllardır ekranlarda takdir toplayan bir sunucu. İyi arkadaşım olmasının yanında kadına sözde biçilmiş objeleri kullanmadan kariyerine devam eden bir basın mensubu. 
Manşetlerde 'ünlü sunucuya taciz şoku' haberini okuduğumda hemen aradım Canan'ı ve durumu bir bir öğrendim. İran'lı zat-ı muhterem B.J. Büyükada sahilinde Canan'ı bikinisiyle cep telefonuna gizlice kaydediyormuş. Canan bunu fark edince sözle uyarmış. Muhterem İranlı vatandaş da ne var bunda edalarıyla umursamayınca bizim Canan sinirlenmiş ve adamın elinden telefonu almış. Arbede çıkmış. Canan'ın başı yaralanmış ama tanırım Canan'ı bana söylemese de (haber fotoğrafında görünen başındaki yaradan tahmin ediyorum) adamın şiddetine maruz kalmamış bilakis kafayı atmıştır. Evet evet kafayı atmıştır Canan.
 
Çünkü Canan
 
Çünkü,
Canan da her kadın gibi bu cinsiyetçi ablukadan bunalmıştır,
Çünkü,
Canan da her kadın gibi adalete olan inancını dile getirse de olayın normalleştirilebileceğini düşünmüştür,
Çünkü,
Canan da her kadın gibi sessiz kalmayı öğrenmiş ama sessiz kalınırsa sonu gelmeyen kamuoyu kabullenmesini yaşacağının farkındadır.
 
Çağ kapatan kadın
 
Canan polise başvurmuş hakkını aramış. Gerisi hukukun işi ama sanırım artık Canan baskı altında olan kadınların yeni sembolü. 
Canan'a durumdan dolayı geçmiş olsun ama asıl bu çarpık zihniyete cümleten geçmiş olsun. Artık öyle kolay taciz çağı kapandı. Kafanızda pardon aklınızda bulunsun sevgiden ve saygıdan yoksun hemcinslerim.
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 122
Kayıt tarihi
: 16.05.17
 
 

Gazeteci/Danışman İÜ İletişim Fakültesi 3K1P İletişim Kurucu Ortağı     ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster