Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Ağustos '15

 
Kategori
İş Yaşamı - Kariyer
Okunma Sayısı
142
 

Kariyer hayatınızda nasıl yönetici olursunuz ?

Kariyer hayatınızda nasıl yönetici olursunuz ?
 

Eğer iş hayatında veya çalıştığınız firmada yönetici olmak istiyorsanız, bunu gerçekleştirecek tek kişi sizsiniz.
 
İş yaşamı çoğu zaman çekişmeler ve hırslara sahne olsa da aslında yöneticilik görüldüğü kadar kolay değildir. Gerek sorumluluklar ve gerekse beklentiler yüksektir. Ancak görevin getirdiği meslek ve gelir doygunluğu çalışanları bu yönde gitmeleri tetikler.
 
Türkiye'nin bilişim sektörüne özel tek kariyer sitesi Kariro.com 'un Sosyal Medya Müdürü olarak sizin için bazı öneriler listeledim. Faydalı olacağına inanıyorum :
 
1- Burdayım Deyin
 
Yaptığınız işleri ve başarıları yer yer toplantılarda ve iş arkadaşlarınız ile ilgili sohbetlerde anlatın. Ancak bunu yaparken kendinizi beğenmişlik ölçüsünde değil, başarabildiğinizi gösterir ölçüde anlatın.
 
2- Farklılık Yaratın
 
Hayatın her alanında farklılıklar göze çarpıyor veya kazanıyor. Bu nedenle işinizi yaparken bir farklılık ortaya koyun. Yaptığınız bu farklılık size özgü olsun...
 
Nasıl ki her bireyin kendi özgü bir yapısı var ise, siz de kendinize özgü ancak firmanıza katma değer katacak farklılıklar oluşturun.
 
3- Ekip ruhunuz olsun
 
İş hayatında ekip ruhu olmaz ise olmazlardandır. Eğer ekip ruhuna sahip değilseniz yöneticilik sevdasından vazgeçmelisiniz.
 
Ekip ruhu içinde, insanlar ile iyi ilişkiler içinde olmalı ve ortak başarılara imza atabilmelisiniz.
 
4- İstek, Hırs ve Azim 
 
Yaptığınız işi ne olursa olsun içinizde istek,hırs ve azim yok ise başarılı olamazsınız. Bu nedenle işinizi yaparken yüreğinizde istek ateşi hiç sönmemelidir.
 
5- Şirkete Fayda sağlayın
 
Şirketler kar amacı güden kurumlardır. Bu nedenle yapacağınız işlerde şirketin para kazanmasını sağlar veya giderlerde tasarruf etmesini sağlayacak buluşlara imza atarsanız bu sizi partorun gözünde değerli kılacaktır.
 
6- Dinleyin
 
Çalışma arkadaşlarınızın fikirlerini dinleyin, fikirler alın, aldığınız fikirleri değerli bulduğunuzu gösterin ve iş arkadaşlarınızla sıcak ilişkiler kurun.
 
Sevilmeyen bir yönetici bireysel olarak ne kadar başarılı olursa olsun, ekibinin sürekli O’nun bir açığını arayacağını unutmayın.
 
7- İşinizi sevin
 
Yukarıdaki anlatılanların hepsinin temel dayanacağı sevgidir. Eğer yaptığınız işi sevmiyorsanız boşuna zaman harcamayın. Çünkü er yada geç bir patlama yaşayacak ve yöneticilik serüveniniz hüsranla sonuçlanacaktır.
 
8- Teknoloji Takip Edin
 
Teknoloji ve sektörünüzle ilgili yeniliklere uzak kalmayın. Sürekli teknoloji ve yenilikleri takip edip işinize fayda sağlayacak yenilikleri patronunuza sunun.
 
İşte bu sekiz önemli maddeyi hayata geçirebilirseniz yöneticiliğe giden yolların size açılmaması için bir neden kalmıyor.
 
 
Kaynak :  www.kariro.com

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 175
Toplam yorum
: 23
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 1251
Kayıt tarihi
: 21.01.09
 
 

Serkan Hacıömeroğlu 1 Kasım'da  Trabzon'da doğdum. Yüksek öğrenimi 2000 yılında tamamladım. Çeşit..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster