Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Temmuz '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
19464
 

Karizma doğulmaz olunur

Karizma olmayı ne kadar başarabilir erkekler...
Her erkeğin ve bayanın dilinde bir karizmadır gider işte. Özellikle bayanlar her zaman karizma erkek istediklerini söyler dururlar. Peki nedir karizma erkek?

Karizma olmak için bir kere mevcut erkek tiplerinde sıyrılmak gerekir. Ama bu sıyrılış belirgin şekilde olmamalıdır. Yani aşırı hareketler, aşırı giyim, aşırı saç şekli gibi olamalıdır. Karizma görülmez. Karizma erkek tarafından havaya verilen bir kokudur. Koklanır ve hissedilir.

Zaten bir ortamda bir erkek karizma olduğunu her halinden belli eder. Karizma erkeğin özelliklerini sıralayacak olursak eğer;

1- Herşeyden önce kendine ve yaptığı işin doğruluğuna güveni tam olan adamdır karizma.
2- Sürekli çevresinde ki insanlara heyecan veren adamdır karizma.
3- Hayatta yaptığı ve yapacağı herşey amacına ve hedefine yöneliktir.
4- İnsanlara ne tam uzak ne de yakındır.Mesafeyi her zaman için korur.
5- Hareketleri cesur ve korkusuzdur.
6- Her zaman bilinçli ve proğramlı hareket eder.
7- Ne istediğini bilir ve ona uygun hareket eder.
8- Sürekli enerjik ve pozitif olurlar.
9- Güncel konularda bilgi sahibidirler.
10- Konuşmaları çok düzgündür. Dolayısı ile iyi bir okuyucudur.
11- Giyim ve kuşamları yaptıkları işe uygundur.
12- Yüz ifadeleri her zaman için canlıdır. Asık suartla gezmezler.

Karizma erkeğin hayatında söylenmeye ve şüpheye yer yoktur her zaman için gereğini ve gerekenini yaparlar. Korkaklığa mahal vermezler. Cesur hareket ederler. Karizma hep ileriye bakar asla dönüp arkasına bakmaz. Karar verirken çok çabuk ve çok doğru kararlar verirler. Olduğundan daha büyük bir görüntü ve havaları vardır.

Karizma doğulmaz. Karizma olunur. Bu doğuştan olan bir özellik değildir. Her insan çalışır mücadele ederse bir gün karizma olabilir. Ama şunu önemle vurgulamak isterim ki karizma para demek değildir. Yani parası olan her erkek karizma değildir. O erkek sadece paralı bir erkektir. Karizma başka bir durumdur. Zaten karizma olmayı başarabilen bir insanda zaten paraya hükm edecektir.

Karizma doğuşta verilen bir yetenek değildir. Hepimzi kendimi geliştirebiliriz. Ama ben bilirim havasına girmeden. Zaten insanların bir çok noktada kaybetme sebebi de çok bilmiş havalarına girmektir. Çok bilmeden ne olmak istiyorsak onun gereğini ve gerekenini yapmalıyız.

Kendimize güvenimiz az ise benim güvenim tam demenin bir anlamı yok. Öz güven iş bitirmekle büyür ve tamlaşır. Öz güvenimizi yükseltmek için daha çok karar alıp bu aldığımız kararları uygulamalıyız. Yani çok girişim yapmalıyız.

Uygulamada ne olmak istersek onu oluruz. Yeter ki hayalperest yaşamadan uzaklaşalım. Aynaya bakıp cesurca ne gördüğümüzü söyleyelim. Ve ardından ne olmak istediğimizi de tabi. Akabinde olmak istediğimiz şeyleri yapalım. Hayata geçirelim.

Şunu açıkça söyleyebilirim kuru kuruya karizma da olmaz başarı da.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben buyum... Nasıl olduğu konusunda bir fikrim yok...

karga 
 27.07.2007 18:48
 

Karizmatik olmak,aynı zamanda entellektüel olmayı ve belli bir eğitim düzeyinde olmayı da gerektiriyor yazınızdan anladığım kadarıyla.Erkekler kadar kadınlarda karizmatik olabilirler.Önemli olan sizin belirtmiş olduğunuz kriterlere uygun hareket edebilmek,öyle değilmi?

Dolmakalem 
 27.07.2007 12:02
Cevap :
Öncelikle yazıma ilgi gösterip okuduğunuz için teşekkür ederim.Çok nazik bir uslupla yorumunuzu dile getirmişiniz... Karizma Fransızca bir kelimedir.(charisme) Türkçe olarak tam bir karşılığı yoktur.Ancak bir insan tiplemesidir diyebiliriz.Elbette bayanlar da karizmatik olabilirler.Ama bayanların karizma dinamikleri erkeklerinkinden biraz faha farklıdır.Eğer bu yazım ilgi ile karşılanırsa bayanların karizma durumlarını açıklayan bir yazı yazmayı düşünüyorum. Zaten bu yazım da da tam açık bir şekilde karizma tarifi yapmadım.Konuların üzerinde fazla durmadım.Sadece bir kaç tanesini söyledim.İleride inşaallah karizma erkekler hakında komple bir yazı yazmayı düşünüyorum.Karizmatik olmak için entellektüelliğe ve eğitim seviyesine ihtiyaç olmadığını düşünüyorum.İlk öğretim mezunu bir çiftçi de karizmatik olabiliyor.Dediğim gibi karizmatik olmak bir yaşam şeklidir.Yüzde doksan karar ve eylem durumudur.Bu konu üzerinde çalışıyorum,ileride doyurucu şekilde bir yazı yazacağım sağlıcakla kalın  27.07.2007 16:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 22
Toplam yorum
: 46
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 2225
Kayıt tarihi
: 16.07.07
 
 

Konya'da ticaretle uğraşmaktayım. İşim rahat ve basit olduğu için sosyal ve düşünsel olaylara, yaşam..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster