Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Ekim '09

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
425
 

Karma-karışık

Karma-karışık
 

ufuklara devam.


Karma bir etme bulma dünyası mıdır? İyilik yap iyilik bul gibi yani.. Peki özel hayatlarında başarıyı yakalayamayanlar içinde böyle midir, sevgilisinden sevmediği veya olmayacağını düşündüğü; için ayrılıp onu üzme başarısını gösterdikten sonra terk edilen sevgili ah etme hakkına sahip midir?

Ben işi artık buna yormaya başladım çünkü ilişkilerinden memnun olmayıp ayrılanlar, terketmek zorunda olanlar sonradan pişman olsalarda çoktan iş işten geçtiği için dönemezler ve terk ettikleri kişiler tarafından lanetlenirler galiba.

Sizi bilmem benim çevremde işler böyle gelişiyo, çok güzel ilişkiler örnek ilişkiler yaşandı ama bi taraf karşı tarafın gözündeki çapaktan dolayı bitirdi, her sevgilidede çapak bulamaya devam etti ve bi baktı yaş 30'a dayanıyo millet çocuğunun resimlerini sergiliyo ve bi panik:))

Bahane bulmaktan zamanı kaçırmışız, dahada önemlisi onca yitip giden güzel insanlar, kıymeti bilinmeyenler.. Sonra yolda görüncede hatun güzeldir fakat o adamıda nerden bulmuş dünya adaletsizmi ne söylemleri.. İşte bizim yüzümüzden, kıymet bilmezsen böyle olur bu işler.

Hayatımızdaki insanların kıymetini bilmek gibisi yok, aile zaten ilk sırada tabikide özel hayatlarda sana bütün sevgisini vermiş insanlara kayıtsız kalmak ve ondan kurtulmaya çalışmak hata zincirinin başlangıcı sanırım.. Arkandan ağlayan, bir gülüşümüziçin pınarlarını kurutanlar: zamanı geldiğinde işler tersine dönüyo merak etmeyin, yeterince örneğini gördüm..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazılarını biraz geç okudum yazarım, kusuruma bakma.. Seni baya karışık gördüm gibi, yazı başlığın gibi.. Dalgalı bir deniz gibi sanki :) Yazını iki kere okudum ama hangi konuya yorum yapacağımı şaşırdım, sanki birden çok konu var gibi yazının içinde:) Birincisi; haksızlığa da uğrasak, birisi bizi çok üzmüş de olsa, "ah etmeyi" hiç sevmem, doğru gelmez bana.. Çünkü nefret, kin gibi duygular, dönüp dolaşır ve kaynağına geri döner, sonuçta yıpranan yine biz oluruz.. En güzeli, ah etmek yerine, nötr kalabilmeyi becermek.. Evrenin akışına bırakmak herşeyi.. Herkes kendi davranışlarının karşılığını alacaktır nasıl olsa.. Kıymet bilmeye gelince.. Sana katılıyorum yazarım, kıymet bilmiyoruz, sevgimizi yeterince göstermiyoruz, sevgiyi beslemek için yeterince emek sarfetmiyoruz.. Sonra da, kaybettiğimiz zaman pişmanlıklar denizinde yüzüyoruz ama ne fayda.. Sahip olduğumuz maddi/ manevi herşeyin değerini bilmeliyiz, sonuna kadar.. Sevgilerimle..

Mor Okyanus 
 10.01.2010 18:36
Cevap :
Aslında hedef konu aynı,bi taraf ah ettiren yani işkence eden diğer taraf ah eden acı çeken.. İki tarafıda yaşayınca insan karışıyo biraz:)) İkisindende resme birazcık geriden pozitif bakmakla çıkılabiliyo ancak diğer türlü çırpındıkça duygu karmaşası insanı daha derinlere çekiyo.. fazla karışmadan yazmak ve rahatlamak gerek sanırsam sevgiler mo r okyanus izmire sevgiler:))  11.01.2010 11:17
 

Bir umutsa yaşamak sen ve ben bir umuduz bu hayatta denir ama sonra hayatını yaşa önüne bak diyip gidilir,aşkın zekatını ödeyene kadar yaşanmışlıklarına zindanına hapsolursun sende karmakarışıklıklarında...

SUDE SULTAN ERSÖZ 
 13.10.2009 17:51
Cevap :
Bu zekat tam olarak neyle nekadar ödenir kestirmek zor,ıssız adalarda kalana kadarmı yoksa? yoksa zindanlarda müebbet onları izlemeklemi..  15.10.2009 1:28
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 18
Toplam yorum
: 22
Toplam mesaj
: 5
Ort. okunma sayısı
: 533
Kayıt tarihi
: 18.11.08
 
 

1980 doğumluyum. 2002' de Kocaeli Üni. denizcilik dölümünden mezun oldum ancak şimdi havacılık sektö..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster