Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

17 Temmuz '13

 
Kategori
Estetik / Güzellik
Okunma Sayısı
306
 

Kaş ekimi

Kaş ekimi
 

Kaş yüzümüzde güzelliğimizle doğrudan etkili bir yapıdır. Kaşlarımızla yaşanılan küçük bir sorun bile olsa hemen hissedilir. Kaşların çeşitli nedenlerden olmaması veya seyrelmesi halinde yapılacak tek şey kaş ekimidir.
Kaş ekiminde diğer ekimlerden biraz farklı ve zordur. Bu işte pratik sahibi doktorlar tarafından bu işlem yapılmalıdır. Kaş ekiminde kökler her zaman olduğu gibi enseden alınır. Enseden alınan kökler temizlenip yönü belirlendikten sonra kaş bölgesinde eksik kalan bölgeye ekilir.
Kaş ekiminde dikkat edilmesi gereken husus kaşın yönüdür. Dik olarak bir ekim yapılması sağa veya sola gibi ekimler kötü sonuçlar doğurabilir. Kaş ekiminde açı çok önemlidir. Kaş ekimi yapılmadan kişinin kaç bölgesi iyi analiz edilmeli ve ona göre açı çok iyi hesaplanmalıdır.
Kaş ekimi sonrası Kaşlar Uzar Mı ?
 Kaş ekimi sonrasında ekilen saç kökleri canlı ve enseden alındığı için büyümeye elverişlidir. Ve doğal olarak ekilen kaşlar uzar. Bu cümle ilk bakışta hastalara itici gelse de, aslında kaş ta oluşan eksiklik v.s durumlar kişiyi daha fazla rahatsız ettiğinden kişi kaşlarını kesmeyi tercih edebiliyor. Zaten kaş ekimi hastalarımızın çoğunun da bayan hastalar olduğunu düşünürsek bu işlem hastaya çok fazla külfet getirmemektedir.
Kaş ekimi Yöntemleri
Kaş ekiminde kullanılan teknik fue tekniğidir. Bu teknikle ekim yapılması gereklidir. Fue tekniği içinde kullandığımız altın uçlar sayesinde kişinin enfeksiyon bulaşıcı hastalık riskini biraz daha aşağıya çekmiş oluyoruz. Kullanılan yönteme fue gold yöntemidir.

Op Dr Ali Mezdeği
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 179
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1446
Kayıt tarihi
: 24.01.13
 
 

27-Ekim-1973 tarihinde K.Maraş'ta doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini K.Maraş'ta tamamladı. 1991 y..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster