Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Mart '10

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
2672
 

Kasaba Severler Kasaba’yı yeniden diriltmek için ATV’ye eyleme hazırlanıyor

Kasaba Severler Kasaba’yı yeniden diriltmek için ATV’ye eyleme hazırlanıyor
 

Kaynak: ATV


Kasaba dizisi izleyicileri bu gidişle bir ilke imza atacağa benziyor. Kasabaya Asis yapımdan daha çok sahip çıkarak seyirci isterse yaparın bir örneğini ortaya koyuyor.

Önceki yazımda belirtmiştim seyirci komisyonları olmalı diye. Sanırım Kasabalılar bunu başaracak.

Kasabaya hayat veren görünürde Asis yapım olmasına rağmen onun nefes almasını sağlayan, yeniden hayata dönmesi için uğraşan ise Kasaba dizisi izleyicileridir.

14.03.2010 Pazar günü 13:30'da ATV Balmumcu binasının önünde ATV’yi protesto etme hazırlığındalar. Bu konuda da baya iyi çalışmışlar. Antakya’dan gelen bir katılımla sayıları 400-500 civarını bulan bu eylem için Avrupa ve Türkiye Alevi Federasyonu’nun, TODER’in SESAM’ın, İstanbul Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Müdürlüğü’nün ve Şişli Belediyesi’nin desteğini de almışlar.

Açıkçası böyle bir eyleme şapka çıkarılır. Nedeni diğer yazılarımda fazlasıyla var, tekrarlamayacağım sadece şunu belirteceğim bu eylemi neden önemsediğimin anlaşılması için.

Reyting canavarıyla dizi katliamı yaratanlara, aslında reytingin sanal bir yalan olduğunu, birilerinin tekelindeki aldatmacadan başka bir şey olmadığını, kültür kodlarımızla rahatça oynanmak için kirli ekran yaratmanın bir parçası olduğunun gösterilmesi adına önemsiyorum bu eylemi. Seyirci isterse temiz ekran yaratabilir için önemsiyorum bu eylemi. Halkı yok sayan siyasiler gibi, seyirciyi yok sayarak hareket edenlere arz- talep dengesi izlemesinler, kanal değiştirsinler diyenlere bir ders olması adına önemsiyorum. Kanalların dizi katliamına, özellikle ATV’nin dur denmesi, dizi emekçilerin haklarının korunması adına önemsiyorum bu eylemi.

Eğer sizde kirli ekran istemiyoruz, temiz ekran istiyoruz diyorsanız, seyircinin de sözü olsun diyorsanız bu eyleme destek verin. Yarınlarımız için buna ihtiyacımız var.

Kasaba Severleri gönülden kutluyor, bu çabalarında başarılar diliyorum.

oyatekin@gmail.com

Not: Burada yazılan tüm yazılarım elektronik imza ve zaman damgası güvencesi altında yasal hakları korunmaktadır. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz.

<ımg alt="" src="/images/tiklayin_ok.jpg" border="0">

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Milliyet.com.tr sitesinden 7111 kez görüntülenmiştir

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Çabaların için kutlar, başarılar dilerim.

Ayten Dirier 
 17.03.2010 1:17
 

Sevgili Oya Hanım, gurur ve ümit verici bu gelişmenin ardında sizin de büyük katkınız var. Ne mutlu size; umarım birlikte atılan bu adımlar "temiz bir ekrana" sahip olasıya dek ilerlemeye devam ederler. Diğer atılması gereken adımlara örnek olurlar. Emekleriniz boşa gitmeyecektir; bundan emin olabilirsiniz. Teşekkürler selamlar saygılar.

Alev Meisel 
 13.03.2010 0:14
Cevap :
Çok teşekkürler Alev Hanım. Umuyorum bu adım birçok şeyin anlatımı da olur. Desteğiniz ve katkınız için bir kez daha teşekkürler. Sevgiler...  14.03.2010 0:03
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 295
Toplam yorum
: 561
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 3616
Kayıt tarihi
: 01.10.06
 
 

Milliyet Bloğa nasıl geldim ve nasıl yerimi aldım bilmiyorum. Sanırım uzun yıllar okuduğum bölüml..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster