Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

08 Haziran '11

 
Kategori
Blog yazarları tartışıyor!
Okunma Sayısı
270
 

Kaset skandalları ve seçimler

Kaset skandalları ve seçimler
 

Seçim çalışmaları o kadar atışmalı o kadar can sıkıcı geçiyor ki artık liderlerin konuşmalarını izlemek bile istemiyorum. Hemen bir seçim mitingi görüntüsü çıkınca değiştir kanalı değiştir diyorum. Zaten bu mitinglerde bize yansıyan sadece liderlerin birbirlerine söyledikleri hakarete varan laflar. Çılgın projeler, inanılmaz vaadler, yalanlar artık yeter diyesim geliyor. Seçim olsa da kurtulsak. Burada küçük bir ekleme yapayım Ankara’da çılgın projeler yapacağız yerine şu yapımı durdurulmuş metro hatlarını bitireceğiz deseler daha inandırıcı olurlar. Ama tabii sizlere de inananlar var. Mesela bilboardlarda gençlere dayalı döşeli yüz bin ev vay be dedirtiyor. Bizim milletin bu proje merakı beni güldürüyor. Efendim muhalefetin hiç projesi yok. İşte devletlu efendilerimizin bir sürü projesi var.  

Beni ikinci güldüren konu Başbakanın Nuray Mert’e namert ifadesini kullanmasıydı. Bölünmüş yollar ya da tüm yollar elbetteki güvenlik amacı da gözetilerek yapılacak . Nuray Mert’in tespiti biraz değişik geldi, burada eleştirilecek konu bölünmüş yolların yapımından neden otoyol yapımına dönüldüğü konusunun irdelenmesiydi ya da sürekli yabancı sermayeyi çekme planlarının hangi nedenlerle yapıldığı idi ama bizim köşe yazarları sürekli kürt sorunuyla yatıp kalktıkları için diğer konular hiç ama hiç onları ilgilendirmiyor.  

Bu arada otuz generalimiz Hasdal da hani bir savaş çıksa ülkeyi savunacak kimse yok.Sadece yirmi yedi general dışarıda imiş. Neler oluyor orada sesimizi duyan var mı ?  

Mesut Yar sürekli bağırıyor beni feysbukta beğenin diye ben bu adamdan çok sıkıldım Ömür Gedik bir bu iki. Allahım Ömür Gedik’in ne dediği anlaşılmayan mın mın konuşması güya sinema programı sunuyor neden bahsediyor ne anlatıyor anlaşılmıyor. İnanın tatil sabahlarımızı mahvediyorlar. Ne olur sesimi duyun çok kötüler !!!  

Fakat en ilginç konu ise MHP li yöneticilerin kaset skandalı idi. Konuşmaları görüntüleri bomba gibi gündeme düştü. Şimdi şöyle düşünelim kişilerin özel hayatına izinsiz girilmesi doğru değil bunların basın yoluyla duyurulması gözler önüne serilmesi bu kişiler açısından iyi değil.Ama bu kişiler belki de devleti yönetmeye aday kişiler olacaklardı bu yüzden bu kasetlerin yayımlanması özel hayatın gizliliği ihlalini oluşturabilir mi? Bu konunun üzerinde düşünmek lazım.Tam seçim zamanı bu kasetlerin yayımlanması doğru mu? Ben bunları çözemedim.  

Bu arada iktidar partisindekilerin böyle görüntüleri var mı acaba? Kaç milletvekili ya da Bakan çok evli ya da bu evliliklerden kaç çocukları var. Hiç gazetelerde böyle şeyler okumuyoruz.. Neden acaba ?  

Efendim şu özel hayatların açılmasını gerçekten istiyorum. Hatta bir pencere olmalı ve seyretmeliyiz.Öyle merak ettiğim şeyler var ki !  

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 41
Toplam yorum
: 37
Toplam mesaj
: 6
Ort. okunma sayısı
: 1638
Kayıt tarihi
: 22.02.10
 
 

Küçük notlar ve kısa paylaşımlar; yazacaklarım yaşadıklarım olacak. Sinema tiyatro ve kitaplar va..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster