Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Ocak '14

 
Kategori
Cinsel Sağlık
Okunma Sayısı
89420
 

Kasık mantarı-Kasık mantarı tedavisi

Kasık mantarı-Kasık mantarı tedavisi
 

Kasık Mantarı Tedavisi


Kasık Mantarı, kasık diye tabir ettiğimiz bölgede meydana gelen daha çok kızarıklıkla kendini gösteren bir hastalık türüdür. Kasık mantarı hastalığının ortaya çıkmasındaki en büyük faktör metabolizmadır. Metabolik faaliyet bozuklukları sonucunda kendiliğinden meydana gelebilmekte ve kısa süre içinde kişiyi oldukça rahatsız edici boyutlara ulaşabilmektedir.
 
Bu hastalığa yakalandım diye üzülmene hiç gerek yok çünkü çoğu zaman ortada hiç bir sebep yokken bile ortaya çıkabilmekte olan bir enfeksiyon türüdür yani elinde olmayan sebeplerden dolayı bile oluşabilmektedir.
 
Benim bu hastalığa yakalanışım gerçekten traji-komik bir olaydı çünkü temizliğe inanılmaz düşkün bir kadındım, çevremde mantar hastalığı olan hiç kimse yoktu, umumi tuvaletlere asla girmezdim ve eşim oldukça sağlıklıydı. Tüm bunlara rağmen kasık mantarına yakalandım ve apış arası dediğimiz bölgem kıpkırmızı bir hal adı. Tedavi yollarını araştırdım ve kısa bir süre içinde bu hastalıktan kurtuldum. Senin de kasık mantarından kolayca kurtulabilmen için söyleyeceklerimi büyük bir dikkatle okumanı ve söyleyeceğim her kelimeyi kafanın içine kazımanı istiyorum.
 
Antibiyotik, ilaçlar, doğum kontrol hapları gibi günlük hayatta kullanmak zorunda olduğumuz anorganik maddeler hastalığı tetikleme özelliğine sahip, bu maddeleri kullandıysan hastalığın seni bulma olasılığını arttırmışsın demektir.
 
Bunun yanında kullandığın makyaj malzemeleri, antibiyotikler ve kozmetik ürünleri vücudun için yararlı bakterileri öldürerek yararlı olanların yerini zararlı olanların almasına neden olur. Buradan çıkarmamız gereken sonuç vücut içi yararlı olan bakterileri korumamız, vücudumuzda tutmamız gerektiğidir.
 
Kasık Mantarı Hastalığının Oluşumu ve Yayılması
 
Kasık Mantarı, vücut üzerinde oluşmuş her hangi bir mantar enfeksiyonunun kasık bölgesine sıçramasıyla oluşabilir. El veya ayak bölgelerinde, boyun bölgesinde, sırt bölgesinde, kalça bölgesinde ve bunun gibi herhangi bir bölgedeki mantar virüsü kasık bölgemizi de kolayca ele geçirebilir. Kasık Mantarı Tedavisi' ne tıklayarak ulaşabileceğin çözüm yöntemiyle mantarın sıçradığı tüm bölgeleri iyileştirmen mümkün. Kasık mantarı enfeksiyonunun erkeklerde meydana gelmesi daha düşük bir olasılıktır çünkü erkeğin cinsel organı vücuttan dışarıya doğru konumlandığı için vücudun içine mantar virüsü giremez. Kadınlarda ise durum bunun tam tersidir. Vajina içeri doğru konumlandığı ve iç organlarla doğrudan bağlantılı olduğu için biz kadınlar mantar virüsüne karşı erkeklere oranlar çok daha savunmasız kalmaktayız.
 
Bu nedenle biz kadınlar bu konuya oldukça özen göstermeliyiz ve boşver geçer ufacık bir kızarıklık deyip kasık mantarını hafife almamalıyız çünkü çok hızlı bir şekilde yayılma özelliğine sahip bir enfeksiyondur.
 
Kızarıklıkla başlayan hastalık, çok pis bir kokunun kasıktan veya vajinadan yayılmasıyla son evreye ulaşmaktadır. Bu nedenle kızarıklığı fark ettiğimiz gün tedavi yöntemi arayışlarına başlamalı ve doğru tedavi yöntemini bulup mantarın başını küçükken ezmeliyiz. Eğer hastalığın ilk evresinde tedaviye başlamazsak sonrasında işler daha da sarpa saracak ve tedavi etmek çok daha zor bir hale gelecektir.
 
İşleri daha da zorlaştırmamak için, "Kasık Mantarı Tedavisi" nasıl olur öğrenmelisin.
 
Vajinal Tedavi kitabını incele.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 36
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 62485
Kayıt tarihi
: 14.12.13
 
 

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunuyum aynı zamanda felsefe üzerine yüksek lisans yapıy..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster