Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Ekim '15

 
Kategori
Astroloji
Okunma Sayısı
938
 

Kasım 2015 - Aylık burç yorumları

Kasım 2015 - Aylık burç yorumları
 

Koç ve Yükselen Koç

Sevgili Koç’lar, 1 ve 7 Kasım tarihleri arası Venüs ve Mars aynı derecede Başak burcunda bir arada ilerliyorlar. Sanki bir iş birliği yakalamınız için sizi harekete geçiriyor gibi bu gezegenler.  Siz ve karşınızdaki kişiler, ortaklıklar, anlaşmalar veya imzalar söz konusu gibi.  Görüşmelerinizde avantajlar yakalar gibisiniz ayrıca. Bir iş görüşmesi olabilir, bir araya toplanma var gibi.  Jüpiter’de bu alanda, fırsatlar var sevgili Koç’lar, fakat son zamanlarda temponuz gerçekten artmış olmalı, bu ay bu tempo artışında yaptığınız çalışmaların meyveleri geliyor gibi.  Emeklerinizin karşılığını alıyor gibisiniz.  Güneş artık Akrep burcunda ve size maddi olanaklar getiriyor. Beklediğiniz paralar belki de bir anlaşma ile size geliyor olabilir.  Ortak projelerinizden elde ettiğiniz gelirler gibi bu.  İş birliği var ve karşılığında kaynak birleştirme de sanki. Yoksa evlilik kararı mı alıyorsunuz vallahi bu konuda çok güçlü etkiler var. Yok ben evliyim diyorsanız demekki bir iş birliği var ve bundan maksimum fayda da geliyor.

2 Kasımda Merkür’de Akrep burcunda olacak. Maddi konularda avantajlar yaşamanız için tam destek Merkür’den de gelecektir.  Parayı idare etme biçiminiz de avantajlar yakalayabileceğiniz şekilde, sizin yararınıza olabilecek durumda diyebilirim. Yatırım kararı alabilirsiniz, ayrıca kaynak bulmak konusunda da avantajlı olursunuz.  Bir de 11 Kasım’da Akrep burcunda gerçekleşecek Yeni Ay enerjisi ile bu durumlar tam da  netleşir bana kalırsa. Bir de hesaplarınızı bir incelersiniz, kazançlarım şu kadar, ödemelerim bu kadar der ve bir planlama yapabilirsiniz.

8 Kasım akşam saatlerinde Venüs karşıt burcunuz Teraziye geçiş yapıyor ve 13 Kasımda da yönetici gezegeniniz Mars karşıt burcunuz Teraziye geçiyor.  Enerjiniz ikili ilişkilere kayıyor gibi. Rekabet ortamına çekilebilirsiniz, ayrıca dost düşman kim net bir şekilde fark edebilirsiniz. Sizi harekete geçirecek bir dönem olacaktır. Unutmayın Merkür ve Güneş Terazi burcundan geçiş yaptı Ekim bu yüzden biraz ilişkiler adına da gergindi sizler için. 

Kasım Ayında da Venüs ve Mars bu alana geçiş yapıyor. Dolayısı ile ilişkilerinizde bir netlik istiyor gibi yıldızlar.  Ay’ın enerjisi ortak girişimler ve kaynak arttırımı olacağı için bu alana geçiş yapan gezegenler net kararlar almanıza da olanak sağlayacak gibi durmakta. Ayrıca eşinizin de hayatında önemli olabilecek bir dönem gibi bu süreç.  Onun yenilik arzusu devrede olabilir. Bir başlangıç kararı alabilir.

12 Kasımda Ay düğümleri Başak- Balık aksına geçiş yapıyor.  Yaklaşık 2 yıldır kadersel değişimlere neden olan düğümlerin enerjisi artık sizler için, tempom, ruhsal dünyam, kişisel gelişimim dediğiniz alanda etkili olmaya başlayacak. Bazı düşüncelerinizi hayata geçirmek için fırsatlar getirecek. Bunu önümüzdeki 1,5 yıllık süreçte gözlemliyor olacaksınız.

18 Kasım sonrası Venüs ve sonrasında Mars’ın Plüton ve Uranüs ile yapacakları sert etkilere dikkat derim. Ayın ilk döneminde uzlaşmacı ve sağduyulu olabilirken, 2.döneminde  sert etkilere maruz kalıyor gibisiniz. Özellikle parasal konularda ilk yarıda yakalayacağınız avantajları çok iyi değerlendirin mutlaka.   Para trafiğiniz artıyor gibi.  Hatta 22 Kasımda Güneş dost burcunuz Yayda ilerliyor olacak biraz seyahatlere de para harcıyor gibisiniz. Belki bir eğitim konusu gündeme gelebilir.  Zaten Satürn Yay burcunda ve size bir konuda uzmanlaşmak için baskı yapıyor gibi, belki almak istediğiniz bir eğitim kararı devrede olabilir, buna bütçe ayırmanız gerekebilir.   26 Kasımda İkizler burcunda yaşanacak Dolunay’da bunu onaylıyor gibi. Yolculuklar, seyahatler, yenilikler önde olacaktır. Sadece Ay sonuna doğru kendinizi ifade ederken dikkatli olmalısınız. Dolunay tam da iletişim alanınızda olacak.

Sağlıklı ve huzurlu bir ay dilerim...

Boğa ve Yükselen Boğa

Sevgili Boğa’lar,  1 ve 7 Kasım tarihleri arası Venüs ve Mars aynı derecede Başak burcunda bir arada ilerliyorlar.  Venüs sizi sembolize ediyor, burcunuzun yönetici gezegeni olarak haritanızda geçiş yaptığı alan yaşam motivasyonunuz ile ilgili.  Yaşamdan keyif alma arzunuz, aşk ve ilişkilerde önemli kararlar ve adımlar devrede diyebilirim. Yaratıcı aktiviteleriniz artabilir,  hatta anne veya baba olmak için de önemli kararlar devrede olabilir. Uzun soluklu ilişkisi olanlar veya evli olanlar içinde uzlaşma ve işbirliği yakalayabileceğiniz zamanlar diyebilirim. Belki bazı meselelerinizi masaya yatırmak isteyebilirsiniz. Sen ve ben dengeniz önemli açıkçası. Yaşam beklentilerinize odaklanıyorsunuz diyebilirim ve bu alanda uyum da yakalıyorsunuz.

Güneş karşıt burcunuz Akrepte ilerliyor. 2 Kasımda Merkür Akrep burcunda olacak.  Karşıt burcunuzda gezinen bu gezegenler gösteriyor ki ikili ilişkileriniz bu ayın önemli konusu sizler için.  Şunu söylemeliyim, dikkatleriniz ortak projelerinizde olurken, rutininiz de de yeni düzenlemeler istiyorsunuz. Bu geçişler değiştirmek arzusunda olduğunuz bazı durumlar için zemin hazırlayabilir. 11 Kasım’da karşıt burcunuz Akrep’te  bir Yeni Ay olacak. Bu Yeni Ay  sizin için önemli olurken, hem de yaşamınızdaki insanı da ilgilendirecek önemli başlangıçlar ve yeni kararlar devrede olabilir.  Hatta çalıştığınız kurumda bir yenilik getirebilir, ortak iş yaptığınız kişiler varsa bu kişilerin bazı beklentileri devrede olabilir. Bekarsanız evlilik kararı da alabilirsiniz.  

8 Kasım akşam saatlerinde Venüs Terazi burcuna geçiyor ve 13 Kasım’da da Mars Terazi yolculuğu başlıyor olacak.  Terazi yıldızları temponuzu arttıracaktır.  Ayrıca temponuzda bazı değişimleri de isteyebilirsiniz ve hatta bunun zeminini belki de ayın ilk 2 haftası hazırlamış bile olabilirsiniz.  Dediğim gibi 2.yarı zorlayacak sizi aman  hazırlıklı olun.  Venüs 18-24 Kasım tarihleri arası Plüton ve Uranüs ile sert kontakta olacak. Yaşamınızda bir konuyu sonlandırmak isteyebilir, yön değiştirebilir ve bazı kararlarınızı gözden geçirebilirsiniz. Aşk konusunda da stresler olabilir. Çalışma koşullarınızda bazı durumlar değişebilir ve bundan etkilenebilirsiniz. Kasım 2.yarı daha temkinli ve sağduyulu olmaya gayret gösterin derim. Ani ve fevri olmamak size avantajlar getirebilir.

12 Kasımda Ay düğümleri burç değiştiriyorlar. Başak ve Balık aksına geçiş yapan düğümler ise kadersel olarak yaşayacağınız etkileri aşk ve çocuklar konusu ile devreye alabilir.    Yaşamınıza giren insanlar örneğin,  anne veya baba olmanız bu süreç içinde sizin yaşamınızda önemli yol ayrımları etkisi verecektir.  Yani biraz evrensel planın size getirdikleri gibi düşünebilirsiniz.

22 Kasım’da Güneş Yay burcunda olacak.  Kazançlar, ortak kazanımlar, gelir artışları önemli olurken, aile içinde parasal konularda önem kazanacaktır. Fakat bu alanda seyahat eden Satürn’ü de unutmamalısınız, yaklaşık 2,5 yıl boyunca kaynaklar konusunda sizi zorlama riski var.  Ama bir yandan da Satürn bu alanda size mevcut borçlarınızı da kapattıracaktır. Güneşin gelişi ile finans konuları ay sonu döneminde önem kazanacaktır.

26 Kasımda İkizler burcunda yaşanacak Dolunayda gösteriyor ki,  finans konusu sizin için özellikle ayın son haftası önem kazanıyor sevgili Boğalar. Beklentileriniz, gelir gider dengeniz, harcamalarınızda düzenlemeler yapmak isteyeceksiniz.  

Sağlıklı ve huzurlu bir ay dilerim.

 

İkizler ve Yükselen İkizler

Sevgili İkizler,  1 ve 7 Kasım tarihleri arası Venüs ve Mars aynı derecede Başak burcunda bir arada ilerliyorlar.  Tam da yuva alanınızda yapıyorlar bu kavuşumu.  Evinizde yoğun gibisiniz, efor ve enerjiniz biraz ev konularında, ya da evde bolca yazmak üretmek çalışmak ile ilgili konularda olabilir. Yuvanız önem kazanmış durumda zaten bir süredir ve bu gezegenlerin bir arada olması da gösteriyor ki yaşamınızda birden fazla konuyu aynı zamanda halletmeye çalışıyorsunuz. Ruhsal dünyanız önemli, günlük temponuzda yapmak istedikleriniz, aşk konusu ve yaşam umutlarınız. Tüm bunlar bu 2 gezegenin size anlattıkları ve hepsi önem kazanmış durumda. Harekete geçmek için de biraz uğraş veriyorsunuz gibi. Temponuz yüksek veya yaşamınızda bazı durumlar sizi biraz zorluyor da olabilir.

8 Kasım akşam saatlerinde Venüs Terazi burcuna geçiş yapacak. Ayrıca 13 Kasımda da Mars Terazi burcu geçişini gerçekleştiriyor olacak. Bu geçişler sizler için güzel çünkü Terazi sizler için dost burç, rahatlama sağlarsınız. Fakat öncü burçlardan geçiş yapacak bu gezegenler Plüton ve Uranüs ile zorlu açılar içinde olacaklar.  Rahatlamanız söz konusu fakat bir yandan da değişime de açıksınız.  Yaşamınızda bazı konuları değiştirmek istiyorsanız tam da bu noktada girişimci olmanız için bu açılar nefis aslında. Harakete ne zaman geçmeliyim deriz bazen ve bir türlü enerjimizi istediğimiz gibi gösteremeyiz, işte bu yıldızların Terazi burcuna geçişi ile  hareket enerjisi de başlıyor.   Belki ruhsal dünyanızda zorlanabilirsiniz ama Özellikle ay sonu Marsın Terazi de ilerlediği dönemlerde rutininizde bazı durumlar değişebilir. Dediğim gibi ya siz değişikliği yaşamınıza kanalize edersiniz, ya da birşeyler olur ve rutininizde bazı düzenlemeler devrede olur. Her türlü uzun vadede size olumlu olur ama. Bana kalırsa Mars bu geçişte insiyatifi ele almanıza olanak verir derim. 

Güneş Akrep burcunda ilerliyor. Merkür’de 2 Kasımda Akrep burcunda olacak.   11 Kasımda da Akrep burcunda bir Yeni Ay var.  Bu etkiler de rutininizde bazı değişimlerin olabileceğini, temponuzun yükseleceğinin işaretleri diyebilirim.   İş görüşmeleri yapabilirsiniz, yeni bir iş çevresinde olabilirsiniz, ama sanki daha çok Aralık dönemi gibi de olabilir. Bu ay girişimleriniz var gibi. 26 Kasımda İkizler burcunda bir Dolunay olacak bana kalırsa bu Dolunay zamanı net olursunuz.

22 Kasımda Güneş Yay burcunda olacak.  Karşıt burcunuzda bir de Satürn transiti devrede. İlişkilerinizde bazı sorunlarınız olabilir, çünkü Satürn biraz sorunları açığa çıkartan bir gezegendir. Güneşin Yay burcuna geçişi ile Satün – Güneş kavuşumu devrede olacak.  Güneş olası sorunları açığa çıkartabilir, ama çözüm içinde önemlidir. Ortak projeleriniz, evliyseniz evliliğiniz, uzun süreli ilişkiniz de dahil olmak üzere ayın son haftası önem kazanır.  Dediğim gibi görünür olur. Yani diğer etkileri de göz önüne aldığımızda yeni düzenlemeleriniz dikkat çektiği için belki de ay sonu bir imza atarsınız. Yeni bir çevre içinde olursunuz. Aralıkta devrede olabilecek bir oluşum gibi.  26 Kasım Dolunayı burcunuzda olacak. Özellikle İkizler burcu ilk haftasında doğduysanız bu dolunaydan etkilenebilirsiniz.   Ben ve sen dengenize odaklanabilirsiniz. Kendiniz ile ilgili önemli kararlar alabilir ve bunu açıklayabilirsiniz.  Ortaklık alanınızdan geçiyor Güneş ve Merkür aynı zamanda Satürn. Size önemli iş birlikleri getirebilir bu yıldızlar. Fakat Dolunay kararlar zamanıdır, olası sorunların da fark edildiği dönemlerdir.

Sağlıklı ve huzurlu bir ay dilerim...

 

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Sevgili Yengeçler,  1 ve 7 Kasım tarihleri arası Venüs ve Mars aynı derecede Başak burcunda bir arada ilerliyorlar. İletişim,  eğitim, kendinizi ifade konusunda avantajlar yakalayabilirsiniz. Yeni düşünceler, parlak fikirler devrede olur,  çevre desteğini yanınızda hissedebilirsiniz. Başak burcundaki yıldızlardan güzel destekler ve güç alıyorsunuz açıkçası. Ayrıca kardeşlerinizin de yaşamında güzel başlangıçlar, yeni projeler devrede olabilir.  Ayrıca Venüs ve Mars  haritanızda  eviniz, kariyeriniz yaşamdan keyif almak istediğiniz, yeni başlangıçlar ve girişimler, umutlarınız ve ümitlerinizi anlatan alanların yönetici gezegenleri.  Başak burcundaki Venüs ve Mars kavuşumu ise bu belirttiğim konular ile ilgili ilerleme sağlayabileceğiniz durumları da yaratabilir. Zihninizde yenilenme, bakış açınızda ilerleme kariyer yaşamınızda yapmak istedikleriniz için harekete geçme, çevre desteğini arkanıza alma, önemli kararlar alma dediğim gibi Kasım  ilk hafta etkili olacaktır.

8 Kasım akşam saatlerinde Venüs Terazi burcuna geçiş yapıyor. 13 Kasımda da Mars burç değiştirerek Terazi yolculuğuna başlıyor olacak. Bu gezegenler yuvanıza giriş yapıyorlar. Aileniz, eviniz, kökleriniz, yaşam hedeflerinizde etkili olacaklar. Değişim için belki de hadi diyor olacaksınız.  Evinizde bazı tadilat olayları veya eşya yenileme değiştirme durumları da devrede olabilir. Eğer istiyorsanız tabi!  Bu yıldızlar öncü burçlar olan Oğlaktaki Plüton ve Koç burcundaki Mars ile sırası ile zorlu kontaklar kuracaklar.  Eşiniz, ilişkiniz, kariyeriniz ve ortak girişimleriniz de bu geçişte ön planda açıkçası.  Kasım ilk günlerinde alacağınız kararları belki de kasımın ilerleyen günlerinde hayata geçirmek adına aksiyon başlıyor olacak sizler için. 

Güneş dost burcunuz Akrepte, 2 Kasımda da Merkür Akrep burcuna geçiş yapıyor.  Akrep sizler için dost burçtur, dolayısı ile yaşam motivasyonunu arttıracak Akrepteki yıldızlar. Motivasyonunuz yüksek ve değişim arzusu da bu kadar yüksek iken kararlı duruşunuz ile birçok konu hakkında netlik yakalayabilirsiniz.  Biraz eve de iş taşırsınız sanki, ya da evde çalışmalarınız artabilir.  Yuvanız ve aileniz ile ilgilenme durumunuz artabilir. Mars Teraziden geçerken sizi biraz sıkıştıracak bunu baştan bilmelisiniz, aile içinde bazı yanlış anlaşılmalar da devrede olabilir.   Enerjinizi hangi konulara kanalize ettiğinize odaklanın bana kalırsa.  Güneş Akrep burcunda ilerlerken, bir hobinize de vakit ayırın. Çıkın bolca yürüyüş yapın, kendi özel ihtiyaçlarınızı da önem verin sevgili Yengeçler.   Akrep yıldızları kalbi boş Yengeç’ler için aşk yaşamlarında da hareketlenme getirebilir.   11 Kasımda Akrep burcunda bir Yeni Ay olacak.  Aşk ve yaşam motivasyonu sizler için Akrepten sorulur. Bir aşk mı doğuyor? Bu çok mümkün kalbi bol olan Yengeçler için güzel avantajlar olacaktır.

Akrep burcunun yöneticisi  Mars ise Terazi burcunda olacak.  Aslında bu da denge ihtiyacınızı gösteriyor.  Yuvada denge, ilişkinizde denge, evinizde huzur ve eğer ebeveynseniz çocuklarınızı da ilgilendirebilecek bir başlangıç devrede olabilir.  Siz aslında bu ay  biraz kendinize de dönüksünüz. Dediğim gibi, kendi dünyanızda neleri değiştirmek istediğinize, ve önünüzdeki sürece odaklanıyor gibisiniz bu ay.

20 Kasımda Merkür Yay burcuna geçiyor. 22 Kasımda da Güneş Yay burcunda olacak.  Yay yıldızları ise size aksiyon ve tempo getirecektir.  Temponuz artarken , anlaşma gibi bir durumda devrede olur bazılarınız için.  Merkür ve Güneş size bulunduğunuz çevrede bir yenilik getirebilir. Veya sizi yeni bir tempo içine çekebilir.  Belki yeni iş imkanları yakalayabilirsiniz.  Şunu belirtmeliyim ayın büyük bir bölümünde sert gezegen geçişleri var. Özellikle Mars kariyer göstergeniz.  Kasım son haftalara doğru ise sizi kariyer konuların da zorlayabilir. İş yerinizde belki bazı durumlar değişebilir, belki baskı hissedebilir ve iş değiştirme arzusunda olabilirsiniz.  eğer işinizden memnunsanız ve değiştirmek istemiyorsanız bu dönemi sağduyulu atlatmaya çalışın derim. Baskı Aralık ilk haftalara kadar etkili açıkçası.

Güneşin Yay burcuna geçişi ile birlikte Satürn ile yakınlaşıyor olması da gösteriyor ki, iş çevreniz, çalışma arkadaşlarınız, çalışma koşullarınız ve rutininiz Kasım sonu önem kazanıyor. 

26 Kasımda ise İkizler burcunda bir Dolunay olacak.  Şapkayı önünüze koyup sorguluyorsunuz sanki.   Ne yapmalıyım diyorsunuz belki, ya da tempomda neleri değiştirmeliyim, ya da bundan sonrası için nasıl ilerlemeliyim diyorsunuz.  Evet sevgili Yengeçler, ay başında alacağınız kararlara odaklanın. Parlak fikirleriniz olacak derim, ama bu fikirlerin hayata geçişi ve size fayda getirmesi belki de hemen olamayacak. Değişim sürecinde hissedeceksiniz kendinizi. 

Sağlıklı ve huzurlu bir ay dilerim...

 

Aslan ve Yükselen Aslan

Sevgili Aslanlar,  1 ve 7 Kasım tarihleri arası Venüs ve Mars aynı derecede Başak burcunda bir arada ilerliyorlar. Jüpiter ise 1 yıl boyunca Başak burcunda ilerliyor olacak. Anlayacağınız kaynaklar alanınızda gezegen geçişleri söz konusu.   Hemen aklımıza tabi kaynak arttırmak adına güzel bir evrede olduğunuz geliyor fakat bunun yanı sıra harcamalarınızın da yüksek olduğu bir dönemde olduğunuzu da belirtmeliyim. İhtiyaçlarınız artmış olabilir, finansal konularda avantajlar yakalamış olabilir hatta bir gelir artışını da paralel hissediyor olabilirsiniz.  Bana kalırsa Ekim son hafta itibari ile maddi konularda avantajlar yakalamış ve Kasım ilk hafta da bu avantajlarınızın devam edeceği bir dönem içinde olabileceğinizi söyleyebilirim. Destekler ise evet kariyerinizden, terfi veya prim olabilir, ayrıca ailenizden de sanki. 

8 Kasımda Venüs, 13 Kasımda da Mars burç değiştirerek Teraziye geçiş yapıyorlar.  Terazi yıldızları ise sizin için dost bir burç. İletişiminiz ve seyahatleriniz artabilir.  Bunun yanı sıra burcunuzun yönetici gezegeni Güneş ise Akrep burcunda yoluna devam ediyor. 2 Kasımda da Merkür’de Akrep burcunda olacak.  Yani haritanızda, maddi konular, çevre ilişkileriniz ve yuvanız paralel olarak önem kazanıyor olacak bu ay.   Akrep yıldızları aile ilişkileriniz, yerleşiminiz ve ev düzeniniz konusunda yenilikler getirebilir.  11 Kasımda Akrep burcunda yaşanacak Merküryen bir Yeni Ay olacak.    Paralar biraz ev konularına akıyor gibi.  Acaba evde bir yenilik ve bir değişim arzunuz mu devrede olacak.  Belki eşyalarınızı değiştirme arzusu da duyabilirsiniz.  Terazi yıldızları ise çevre değişimi isteği getirebilir sizlere.  Kiminiz iş çevrelerinizde, kiminiz de yuva yerleşimleri ile ilgili yenilik arzusunda olabilir.

Terazi yıldızları sizlere son derece dost kabul, bu da enerjinizi pozitif anlamda güçlendirecektir fakat Venüsün ve sonrasında Marsın ilerledikçe açılarına baktığımızda hem plüton, hem de uranüs ile sert etkileri devrede olacak.  Bu belki almak isteyip ertelediğiniz, değiştirmek isteyip bir türlü cesaret edemediğiniz bazı durumları yaşamanıza neden olacak.  İletişim diliniz biraz sert olabilir, çevre ilişkilerinizde bir takım sorunları da beraberinde yaşama riski de olabilir.  haklılık ve haksızlık ile ilgili olabilir tüm bunlar.  Belki de bir konuda hakkınızın yendiğini düşünebilirsiniz ve artık bunu hayatımda istemiyorum dersiniz böyle birşey gibi sanki.  Terazi yıldızları düşüncelerinizi, yaşama bakışınızı etkileyecek bir oluşum içine de çekebilirler sizi. Bir eğitim yolu ile olabilir, bir seyahat yolu ile de olabilir. Uzaklaşır ve düşünürsünüz örneğin bu da olabilir.  Yakın çevrenizi ilgilendiren veya yakın çevrenizde cereyan eden bazı konular da sizi etkileyebilir. Açıkçası bazı olaylara bakışınızı değiştiriyor gibisiniz. Yeni kararlar almaya çok açıksınız bu ay.

20 Kasımda Merkür ve 22 Kasımda da Güneş Yay burcuna geçiş yapıyorlar.  Bu alanda bir de Satürn bulunmakta. Çocuklar konusu önem kazanabilir.  Ayrıca kendi bireysel olarak yaşamınıza odaklanabilirsiniz. Aşk konusunda önemli kararlar da devrede olabilir.  26 Kasımda İkizler burcunda bir Dolunay olacak.  Bu Dolunay sizi güçlendirecek, belki bir konuyu yeniden denemek isteyeceksiniz. Bir şans daha vereceksiniz. Satürn Yayda ve uzun vadede desteğini kesinlikle göreceksiniz. Sadece ne istediğinize odaklanmalısınız.  Satürn çocuklar konusunda ve aynı zamanda aşk konusunda sorumluluk vermek isteyecek size.  Daha ciddi yaklaşıyorsunuz belki de yaşamınıza.   Ayrıca Satürn enerjisi yanlış ilişkileri de temizler ve bitirir. Dolayısı ile dolunay zamanı ilişkinize, yaşam motivasyonunuza odaklanabilirsiniz.  Ayrıca bazı kararlar alabilirsiniz.  Netleşirsiniz.

Sağlıklı ve huzurlu bir ay dilerim...

 

Başak ve Yükselen Başak

Sevgili Başaklar,  1 ve 7 Kasım tarihleri arası Venüs ve Mars burcunuzda bir arada ilerliyorlar. Ayrıca 1 yıl boyunca burcunuzda ilerleyen Jüpiter’in bu gezegenler ile kurduğu irtibatlar gösteriyor ki, birden fazla konu ile ilgili çalışmalarınız artmış ve bir yandan da yeteneklerinizi kullanabileceğiniz bazı oluşumlar içine çekiliyorsunuz. Şanslı olabilecek başlangıçlarınız devrede olurken, bir yandan da efor harcıyor gibisiniz.  Ekim sonu itibari ile aslında bu etkiler devredeyken, Kasım ilk hafta da yoğunluğunuz yüksek açıkçası. Hayatınızda önemli kararlar, düzenlemeler, yenilikler ve şanslı oluşumlar içindesiniz.  Bu etki özellikle Kasım ilk hafta da devam ediyor diyebilirim.

8 Kasım akşam saatlerinde Venüs Terazi burcunda ilerlemeye başlıyor olacak. 13 Kasımda da Mars’ın Terazi burcuna geçişi ile kaynaklarınızda  hareketlilik te beraberinde geliyor olacak.  Maddi konular ile ilgili size destek olacak, para kazanma konusunda ve parasal avantajlar yaşayabileceğiniz etkileri aslında Ekimde yaşadınız. Ekim ayında Merkür Terazi burcundaydı ve artık 2 Kasım itibari ile Merkür  burç değiştirerek Akrep’e geçiş yapacak.  Evet, Merkür kaynaklar alanınızdan çıkarken, bu alana sırası ile Venüs ve Mars giriş yapıyor olacaklar.   Bu da gösteriyor ki, sizi mutlu edecek girişimlerinizin alt yapısı sanki biraz da Ekimde yaptığınız giririşimlerde saklı gibi.  Fakat kaynaklar alanınızda ilerleyen Venüs ve Mars olunca harcama ihtiyacınız da beraberinde artıyor olur sevgili Başaklar bunun da altını çiziyorum.   Yani parasal avantajlar devrede, harcamalar ve ihtiyaçlarda paralel olarak yüksek.

2 Kasım itibari ile Merkür Akrep burcunda, demekki biraz aklınız seyahatlerde ve iletişimde olacak.  Yakın çevre ilişkilerinizde hareketlenir, araştırmacı ve yenilikçi olabilir ve biraz daha geniş bir pencereden bakmak istersiniz yaşama.  Merkür burcunuzun yönetici gezegeni olarak Akrep burcunda ilerlemeye başlayacağı 2 Kasım itibari ile burcunuzu dost enerji ile destekliyor olacak.  Aslında zihinsel olarak daha uyumlu ve araştırmacı olabilir, konsantrasyon gereken işleriniz varsa çok daha rahat halledebilirsiniz. Merkür desteğini hissedersiniz.

11 Kasımda Akrep burcunda bir yeni ay bekliyor bizleri.  Seyahatler, iletişim, eğitim ve hatta çevrenizi ilgilendiren bir konuda yeni başlangıçlar yapma arzunuz artabilir.   Yeni başlangıçlar, yeni kararlar, yeni fikirler yine sizler için bu yeni ayın konusu olacaktır. Fakat bu alanda ilerleyen Merkürün de Akrep burcunda oluşu gösteriyor ki, yoğunsunuz, araştırıyorsunuz, yazıyorsunuz ve belki de bolca seyahat ediyorsunuz.  Belki kiminiz araba almak istiyor, veya arabasını değiştirmek de istiyor olabilir.  Yeni Çevrelere giriyor da olabilirsiniz.  Kararlar dönemi sanki sizler için.  İmza atıyor da olabilirsiniz.

18 ve 24 Kasım haftası Venüs Plüton ve Uranüs ile sert kontakta. Aşk ve ilişkiler Venüs yönetiminde ve maddi konular da aynı şekilde ve özellikle sizin için para göstergeniz olarak biraz frene basma durumunuzu da gösteriyor olabilir.  Başta da dediğim gibi kaynak artışları adına avantajlı bir ay fakat harcamalarınızda yüksek dolaysı ile bu belirttiğim tarihler arası finansal konularınız önem kazanıyor.

22 Kasımda Güneş Yay burcunda ilerlemeye başlıyor olacak.  Yuva alanınızda ilerliyor, dolayısı ile aileniz ve yuvanız ve aynı zamanda kariyeriniz ve ev yaşamınız arasındaki denge önem kazanmaya başlıyor olacak.  Özellikle 26 Kasımda İkizler ve Yay burcu aksında yaşanacak Dolunay enerjinizin bu 2 alanda yoğunlaşacağını gösterirken, kariyer konularınızda bir parlama durumunuzu da devreye alabilir. Dikkat çekebilirsiniz, önemli avantajlar yakalayabilirsiniz. Ayrıca temponuz çok yüksek olabilir, iş ve ev arasında mekik dokuyabilirsiniz. Ailenizin desteğini yanınıza almak isteyebilirsiniz.

 

Sağlıklı ve huzurlu bir ay dilerim...

 

Terazi ve Yükselen Terazi

Sevgili Teraziler,  1 ve 7 Kasım tarihleri arası Venüs ve Mars Başak burcunda bir arada ilerliyorlar.  Başak yıldızları sizi biraz zorlarlar.  Enerjinizi etkin kullanamamak, sağlık sorunlarınızın artması, içsel olarak huzurlu hissetmemek Başak burcunden geçiş yapan yıldızların üzerinizdeki etkilerinden bazıları diyebilirim.  Burcunuzda ilerleyen Merkür sizi stratejik ve kararlı hisettirsede haritanızdan geçiş yapan Başak yıldızları motivasyon konusunda zorlayabilirler. Ekim son haftalardan itibaren enerjiler bu şekilde aslınnda. Kasım ilk hafta Venüs ve Mars kavuşumu hala sizleri biraz sıkıştıracak. İç dünyanızda birtakım konuları fazla büyütebilir, hırçın hissedebilirsiniz. Az kaldı sıkın dişinizi, 8 Kasımda Venüs ve 13 Kasımda da Mars burcunuza geçiş yapıyorlar ve ruhsal olarak biraz rahatlamayı da beraberinde getiriyor olacaklar.  Özellikle 13 Kasıma kadar olan süreçte biraz arkanızı da kollayın derim, güven sorunları da yaşayabilirsiniz. 

Bu belirttiğim etkiler devam ederken bir yandan da burcunuzda seyahat eden Merkür ise temkinli ve dikkatli olmanız konusunda aslında sizleri destekledi.  Evet içsel yorgunluğunuzu atmak ve enerjinizi yükseltmek adına  Venüs ve Mars sizleri desteklemeye geliyor olacak. 

2 Kasımda Merkür kaynaklar alanınıza geçiş yapıyor.  Dolayısı ile finans ve yatırım konularına kanalize olmaya başlarsınız.  Bütçenizde bazı düzenlemeler devrede olabilir, kaynak arttırmak adına pozitif zamanlar diyebilirim. Özellikle Merkür ve Jüpiter desteği çalışma koşullarınızda da rahatlamalara neden olacaktır.  Sağlık sorunları yaşıyorsanız örneğin bu konu da da pozitif destekler almaya başlıyor olursunuz.  11 Kasımda Akrep burcunda bir Yeni Ay bekliyor bizleri.  İşte bu yeni ay yeni kazançlar adına da sizi destekler.  Bir anlaşma yapabilirsiniz, bir zam alabilirsiniz, ekonomik olarak sizi rahatlatabilecek bazı durumlar devrede olabilir.   Birşey sahibi olmak isteyebilirsiniz ayrıca, ne almak istiyorsunuz acaba, bütçenizde bir konuya yer açıyor gibisiniz.  Venüs burcunuza geçiş yaptığında güç kazanacaksınız, ayrıca ilgi uyandırabileceğiniz ve dikkat çekebileceğiniz bir zaman diliminde olacaksınız.  Eğer odaklanabilirseniz fırsatları da görebilirsiniz.  Yönetici gezegeniniz Venüs rahat ve huzurlu hissedecek ve haliyle sizler.

Şimdi hangi tarihler önemli. Özellikle 18 ve 24 Ekim tarihleri arası Venüs, Plüton ve Uranüs ile sert etkilerde. Bu tarihle ikili ilişkilerinizde bazı gerginlikleri yaşamanıza neden olabilir.  Biraz bunalabilir ve gergin hissedebilirsiniz.  Venüs bu kontaktan uzaklaştıkça rahatlarsınız, dolayısı ile bu tarihlerde hem ne istediğinize odaklanmak konusunda, kendinizi ifade ederken, iletişim kurarken de dikkat.  Beklediğiniz kazançlarda belki biraz gecikme, belki bir mücadele durumu da ihtimaller dahilinde gibi. 

20 Kasımda Merkür Yay burcuna geçiş yapıyor. 22 Kasımda’da Güneş Yay burcunda ilerlemeye başlıyor olacak. Seyahatleriniz artabilir. Ayrıca iletişim trafiğiniz artacaktır bu tarihler sonrasında.  Ayın sonuna doğru Mars Plüton ile dik açıya doğru ilerlerken sizler de yüksek temponuzda biraz zorlanır ve yorulabilirsiniz.  Dolayısı ile ayı belli bölümlere ayırın derim.  Bazı zorlu şartlara maruzsunuz, ama biraz da güç ve etkinlik kazanmak adına sesinizi de yükseltiyor olursunuz.  Hakkınızı arıyor gibisiniz bazı konularda.  Sanki artık işler böyle değil, böyle yürüyecek diyorsunuz.  Uyum yakalama arzusu yüksek bir burç grubusunuz, dolayısı ile Kasım size şansı sizin kendinizi savunmanız, hakkınızı aramanız koşulu ile getirecek gibi.  Yay burcunda ilerleyen Satürn desteği zaten yanınızda. Daha kararlı ve akılcısınız buna hiç şüphe yok, şimdi merkür ve Güneş’te burcunuzu destekliyor olacak.  Bana kalırsa Venüs ve Mars’ın zorlanacağı Plüton ve Uranüs kontağını hesaba katarak ani ve fevri olmak yerine, sağduyulu ve temkinli olun, en güzeli.

26 Kasımda İkizler burcunda Dolunay var. Seyahatleriniz artabilir, uzak çevreleriniz ile irtibatlarınız yükselebilir. Kişisel gelişim konularına önem verebilirsiniz. Duyuru ve tanıtım yapmak için güzel zamanlarınız. Bu Dolunay enerjisinde hem Merkür var, hem de Satürn! İyimser bir gözle bakmak isterken, daha gerçekçi olarak bakabiliyor olacaksınız aslında. Size dolayısı ile yapmak istediklerinizden ziyade, doğru kararı aldıracak bir durum devrede.  Sizi sinirlendiren ve zorlayan kişiler ile karşılaşabilirsiniz. Dolunay biraz iletişim dilinize dikkat et diyor fakat Satürn iş başında. Yani sizi zorlayan bir durumu sizin avantajınıza çevirmeniz tamamen olaylara vereceğiniz tepkilere bağlı olacak. 

Sağlıklı ve huzurlu bir ay dilerim...

 

Akrep ve Yükselen Akrep

Sevgili Akrepler,  1 ve 7 Kasım tarihleri arası Venüs ve Mars Başak burcunda bir arada ilerliyorlar.  Dost çevreleriniz, arkadaşlıklarınız, umutlarınız ve ümitleriniz. Tam da Başak yıldızlarının sizler için taşıdığı anlamlar bunlar. Bu alanda ilerleyen yıldızlar da çevre ilişkilerinizde hareketiliği arttırmışken, bir yandan da yaşama karşı beklentilerinizi de arttırmış olduğunuz bir dönemde olduğunuzu gösteriyor.  Umutlarınızın yükseldiği ve yaşam motivasyonunuzun artmış olduğu bu dönemde dost çevrelerinizden de destekler almaya çok açıksınız.  Jüpiter 1 yıl boyunca Başak burcunda, bir de bu alanda hem Mars, hem de Venüsü misadir ediyorsunuz.  Merkür ise bir süredir haritanızın gizli alanından geçiş yapıyor. İçsel dünyanızın derinliklerindeydiniz belki de, kafanıza taktığınız bazı konular vardı ve bunları çevre desteği ile belki de hafiflettiniz. Aslında çok sır paylaşmazsınız, kendi içinizde yaşamayı seversiniz bazı konuları,  burdaki etki gösteriyor ki kendinizi gizleyerek ama çevrenizden gelen ilgi ile biraz motivasyon arttırarak geçti.   

Evet, Merkür 2 Kasımda burcunuza geçiş yapıyor olacak. Bu sizlerin daha istikrarlı ve kararlı olabileceğiniz bir dönemde olabileceğinizi gösterirken, Venüs ve Mars’ın haritanızda ilerleyecekleri alan hala bazı konuların belirsiz olabileceğini gösteriyor.  8 Kasımda Venüs burç değiştirerek Teraziye geçiş yapacak, ve peşinden de 13 Kasımda Mars Teraziye geçiyor.  Bu da gösteriyor ki bir süre daha kendinizi gizlersiniz. Daha tam yerine oturmamış konular, veya koşullar da olabilir.  Dolayısı ile kararlılığınız yükselirken bunu hayatınıza geçirmeniz ise Aralık ayına ve hatta Ocak 2016’ya sarkabilir.   Kasım ayının büyük bir bölümünde yönetici gezegeniniz Mars’ın Terazi burcunda yapacağı transit geçiş, yorgun ve bitkin hissetmenize de neden olabilir. Sağlık konuları ile ilgilenmeniz gerekebilir. Kapalı yerlere girip çıkabilirsiniz, belki bir tedavi vs. devrede olabilir.

11 Aralıkta burcunuzda Yeni Ay olacak.  Genel etkilere baktığımızda da bu yeni ay’da kararlılığınız ön planda olacak. Kendiniz için önemli kararlar almak isteyebileceğiniz etkiler devrede. Ama başta da dediğim gibi, kararlar alıyorsunuz ama hayatınıza bu aldığını kararları geçirmeniz, veya bu açıklamanız veya fark ettirmeniz için beklemeyi tercih de ediyorsunuz.

18-24 Kasım döneminde dinlenmek isteyebilirsiniz. Kendinize dikkat etmelisiniz. İzolasyon isteyebilirsiniz. Günlük hayatınızdaki genel koşuşturmalara da biraz ara vermek isteyebilirsiniz.  Bazı Akrepler biraz gizli ilişkilerde gibi sanki! Belki ilişkinizi bir süre gizli tutmak isteyebilirsiniz bu da olabilir. Biraz sırlarınız artıyor sanki sevgili Akrepler. Yeni Ay’da yeni kararlar alıyor ama bunu içsel olarak yapıyor ve hayatınıza bu kararların yansıması için biraz bekliyorsunuz. Zamanını bekliyorsunuz bazı şeylerin.

20 Kasımda Merkür Yay burcuna geçiş yapıyor. 22 Kasımda da Güneş Yay burcuna geçiş yapacak. Banka ve finans konuları önem kazanıyor. Avantajlar geliyor diyebilirim.  Satürn  Eylül 2015 itibari ile kaynaklar alanınıza gelmiş yerleşmiş durumda. Para konusunda sizlere önemli sorumluluklar vermeye de niyetli, kiminiz ev almak istiyor ve belki de kiminiz araba alıyorsunuz. Biraz ödeme planınıza alacak verecek konularınıza, kazanç arttırma girişimlerine odaklanıyorsunuz. Dediğim gibi etki Eylül 2015 ile başladı ve 2,5 yıl sürecek, yani Satürn size birşey al, ödeme planı hazırla diyor gibi. Güneş’in de bu alanda olacağı 22 Kasım sonrası para hesabınız tam netleşir.   26 Kasımda bir de Dolunay olacak tam da kaynaklar alanınızda olacak bu dolunay. İhtiyaçlarınız artıyor ve dolayısı ile kaynak arttırmak istiyor olacaksınız.  Para aksınızda yaşayacağınız Dolunay hatta size nelere sahibim dedirtecek. Belki bir tetik olacak sizler için, yatırımlarınıza odaklanacaksınız. Kararlılığınız bu konuda artacak.  Ay sonunda Mars yavaş yavaş Plüton kontağına giriyor olacak sevgili Akrepler. Mars yönetici gezegeniniz, Temponuzun sizi yormasını bekleyebiliriz.  Arkanızdan yapılan görüşmeler ve konuşmalara da dikkat! Günlük temponuzu ilgilendiren bazı değişimler devrede olabilir. Çalışma arkadaşlarınızı da ilgilenderen birtakım değişimler devrede olabilir.

Sağlıklı ve huzurlu bir ay dilerim...

 

Yay ve Yükselen Yay

Sevgili Yaylar,  1 ve 7 Kasım tarihleri arası Venüs ve Mars Başak burcunda bir arada ilerliyorlar. Aşk ve ilişkiler, hedefler, umutlar ve ümitler, yapmak istedikleriniz hedefleriniz hepsi önem kazanmış durumda. Bu etki Ekim ayından itibaren kendisini gösteriyor aslında.  Yani toplumsal statünüzü ilgilendiren durumlar, iş çevrelerinizden gelen destekler ve buna paralel olarak yoğunluk ve hareketlilik devrede.  Kasım ayı ilk hafta aynı şekilde yoğun ve hareketlisiniz diyebilirim.  Dikkatleri üzerinize çekebiliyor ve hatta belki de önemli kararlar almak adına zorlanıyorsunuz bu da olabilir.  Burcunuzun da yönetici gezegeni Jüpiter haritanızın en tepe noktasından geçiş yapıyor.  Başak yıldızları dikkat çekmenize neden olurlar, çalışmalarınız ve planlarınız konusunda da daha belirleyici ve somut kararlar alabilirsiniz.  Evlilik, ortaklık, ilişiler ve kariyer yaşamınız adına dediğim gibi Ekim itibari ile efor harcıyor ve Kasım ilk hafta da bu alandaki Mars ve Venüsün de etkisi ile önemli roller üstleniyorsunuz.

Burcunuzda ilerleyen Satürn sizi daha somut, gerçekçi ve sonuç getirecek oluşumlar içine çekmek istiyor.  Başak yıldızları ise sıkıştırıyor,  dolayısı ile hem baskı ve beraberinde önemli adım ve kararlar almak adına zorlanıyor gibisiniz.  Evet, 8 Kasımda Venüs ve 13 Kasımda da Mars Terazi burcunda ilerlemeye başlayacaklar.  Bu geçişler sizin motivasyonunuzu destekleyecek, enerjinizi yükseltecektir.   Dostlar ve arkadaşlar alanınız Terazi burcu yönetiminde, demekki çevrelerinizin desteği geliyor sizlere.

Merkür 2 Kasımda Akrep burcunda olacak.   Güneş ise Akrep burcu seyahatine devam etmekte taki 22 Kasıma kadar.  20 Kasımda Merkür’de Yay burcuna geçiş yapacak.  Bu da gösteriyorki ay sonuna doğru yıldızlar burcunuza geçiş yapacaklar ama öncesi dönemde Akrep burcundalar.  Merkür ve Güneş’in Akrep burcunda olduğu süreç aslında pekte kalabalık içinde olmayı arzu etmediğiniz zamanlar olacak diyebilirim.  Merkür hem kariyer, hem de ikili ilişkilerinizin ( evlilik, ortaklık ) yönetici gezegeni. Yaklaşık 20 gün daha içselsiniz, daha çok kendinize dönüksünüz. Daha analizcisiniz aynı zamanda.  Enerjinizi de dengeli kullanmaya önem verin bu süreçte.  Dost çevreleriniz her ne kadar kalabalık ve hareketli görünse de aslında sizi zorlayacak insanlarda var gibi çevrenizde.  Belki bazı arkadaşlarınız ile yolları dahi ayırabilirsiniz.

11 Kasımda Akrep burcunda bir de Yeni Ay olacak.  İçsel olarak yenilenme arzunuz da artıyor diyebilirim.  Kendinize dönük zamanlardasınız, önemli kararlar da alabilirsiniz. Aklınız biraz uzaklaşmakta ve seyahatlerde de olabilir. Ayrıca  dedikodu veya arkanızdan olabilecek konuşmalara da dikkat edin bana kalırsa.  Etrafınızdaki herkesin sizi desteklediğini düşünmeyin! 18-14 Kasım tarihleri arası özellikle biraz gergin enerjiler devrede olacak bu tarihlerde ilişkilerde daha dikkatli ve temkinli olmaya önem verin bana kalırsa.

20 Kasım Merkür, 22 Kasımda da Güneş burcunuza geçiş yapıyorlar.  Kararlılığınız artarken, burcunuzda ilerleyen Satürn ile de yakınlaşacak olan bu gezegenler kendinizi daha rahat ifade edebileceğiniz, ikna yeteneğinizin önem kazanacağını göstermekte.  Ben diyor olursunuz, önceliklerinize önem verirsiniz.  26 Kasımda İkizler burcunda bir Dolunay olacak.   Ay karşıt burcunuz İkizlerdeyken Güneş ise burcunuzda.  Bu Dolunay siz ve ilişkiniz, siz ve evliliğiniz, siz ve ortaklıklarınız yani siz ve sizin karşınızdaki kişilere tam bir projeksiyon olacak. İletişim, beklentiler, kendinizi ifade, karşınızdaki insanların sizden beklentileri önem kazanacak.  Belki bazı birleştirici kararlar alacaksınız, belki de önemli ayrılık kararları devrede olacak.   Son noktayı koymak isteyeceksiniz gibi duruyor sevgili Yaylar.

Sağlıklı ve huzurlu bir ay dilerim...

 

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Sevgili Oğlaklar,  1 ve 7 Kasım tarihleri arası Venüs ve Mars Başak burcunda bir arada ilerliyorlar.  Aşk ve ilişkiler adına şanslı etkilerini hissettiriyor olmalılar. Başak size dost bir burçtur.   Bu iki gezegen aşk ve ilişkileri de yönetir aynı zamanda,  aslında kısmetli bir dönemde olduğunuzu söyleyebilirim. Araştırmacı ve yenilikçisiniz aynı zamanda.  Şansınız açık ve size fayda getiren oluşumların içindesiniz.  Ayrıca seyahatler konusunda da şanslısınız, eğitim ve öğrenim konularında da güçlü destekler altındasınız. Ekim itibari ile etkiliydi aslında burada bahsettiklerim ve Kasım ilk hafta da devam etmekte. Fırsatlar biraz farklı bir açıdan bakmanızda, aynı zamanda araştırmacı ve yenilikçi olmanızda gizli. Ticaret ile uğraşıyorsanız yoğun bir hafta olacaktır sizler için, özellikle Kasım ilk hafta.

Ayrıca haritanızın en tepe noktasında da Güneş ve Merkür geçişi yaşadınız buna paralel olarak.  Şimdi artık Güneş Akrep burcunda ve 2 Kasımda da Merkür Akrep burcuna geçiyor. Ama bu geçiçler öncesi sizi atak ve kararlı olmak durumunda bırakan bazı evreleri de tamamlamışsınız. İŞ çevrenizde baskılar olmuş diyebilirim, haritanızın en tepe noktasında ilerleyen yıldızlar Ekimde sizi zorladılar diyebilirim. Zaten bu alandaki baskılar ile birlikte sizlerde harekete geçmişsiniz gibi. Yeni ve farklı yollar veya hadi kalk ve harekete geç artık diyen durumlar gibi. 

Güneş ve Merkür’ün Akrep geçişi aktiviteler ve bazı organizasyonlarınızın artabileceğini gösteriyor. 11 Kasımda ayrıca Akrep burcunda bir de Yeni Ay olacak.  Yeni çevreler içinde olabilirsiniz. Bu Yeni Ay sizleri destekler nitelikte.  Aynı fikirde olan dostlarınız ile hedefleriniz ve gelecek hakkında konuşabilirsiniz.  Kazanç arttırmak adına avantajlar yakalayabilirsiniz. 

8 Kasım Venüs ve 13 Kasım Mars’ın da Terazi burcuna  geçişi ile birlikte hem fayda sağlar ama bir yandan da temponuzda artışı beraberinde yaşarsınız.  İş çevrelerinizde hem desteklenir, hem de zorlanırsınız.  Geleceğe dair planlarınıza odaklanıyorsunuz sevgili Oğlaklar. Hem sorumluluklarınız artıyor gibi, hem de gücünüzü etkin bir biçimde hayata geçiriyor gibisiniz.   

18-24 Ekim tarihleri arası Venüs’ün Plüton ve Uranüs ile yapacağı sert etkili dönemi olacak. Bu dönemde  aşk hayatınızda bazı prüzler devrede olabilir. Aynı zamanda yuvanızı ilgilendiren bazı zorlayıcı etkilerde devrede olabilir, aile içi konularınız önem kazanabilir. 

 

20 Kasım Merkür ve 22 Kasımda da Güneş Yay burcuna geçiş yapacaklar.  Haritanızda geçiş yapacakları alan izolasyon arzunuzu arttıracaktır.  Kalabalıktan uzaklaşma arzunuz artabilir.  Fakat hem Güneş, hem de Merkür enerjinizi biraz aşağı çekebilir. Yorgun ve bitkin de hissettirebilirler. Ay sonuna doğru kendinize her zamankinden daha fazla önem vermelisiniz.

 

26 Kasım İkizler burcunda bir Dolunay bekliyor bizleri. Güneş ve Ay’ın karşıtlık yapacağı aks ise temponuzu ilgilendiriyor. Güneş bir ay boyunca özellikle de dolunay döneminde kendiniz hakkında farkındalıklarınız da artabilir. Yani bir içe dönüş ve daha önce fark etmediğiniz bazı konular ve durumları da yaşayabilirsiniz.  Kendinize önem vermeli, sağlığınız ile ilgilenmeli ve geçmiş ile alakalı konulara fazla odaklanmamaya gayret etmelisiniz.

 

 

Sağlıklı ve huzurlu bir ay dilerim...

 

 

Kova ve Yükselen Kova

Sevgili Kovalar,  1 ve 7 Kasım tarihleri arası Venüs ve Mars Başak burcunda bir arada ilerliyorlar.  Başak burcunda ilerleyen yıldızlar ise sizlere kazançlar, maddi avantajlar, finans ve bankalar ile ilgili konular, aynı zamanda miras ile ilgili şanslı avantajlara açık olduğunuzu gösteriyor. Yani finansal durumunuz ile ilgileniyor, ödeme planı hazırlıyor ve belki de bir kredi başvurusunda bulunmak istiyorsunuz.  Öncelikle şunu bilmelisiniz, Jüpiterin de 1 yıl boyunca bu alandaki transiti ile sizi zorlayacak bir borca çekebilir. Yani ödeyebilirim dersiniz ama sizi zorlayan büyük borçlar altına girebilirsiniz. Dolayısı ile bu konudaki uyarıma dikkat edin lütfen. Venüs ve Jüpiter iki iyicil olarak adlandırılır ve şans ve fırsat getirirler. Ama Mars’da bu alanda, aslında demekki mücadeleniz de bu alanda diyebilirim. Eşin gelir artışları olabilir, veya ortak gelirleriniz ile ilgili olur dikkatleriniz.  Evet Kasım ilk hafta durumlar biraz böyle gibi.

8 Kasımda Venüs ve 13 Kasımda  Mars Terazi burcuna geçiş yapıyorlar.  Destekleyecek bu yıldızlar sizleri ama stresli açıları olacak bu gezegenlerin özellikle ay sonuna doğru iletişiminize dikkat. Seyatleriniz artabilir, alım satım konularınız devrede olabilir. Ama bu alanlarda oluşabilecek baskılar da olabilir. Kararlarınıza da dikkat, bir anda ve üzerine düşünmeden alacağınız kararlarınız sizi sonradan zorlamasın. Biraz daha sağduyulu olmaya önem verin dediğim gibi daha çok ay sonuna doğru.  Her şekilde hareket getirecek sizlere bu yıldızlar.  Temponuzda biraz değişim arzusu da getirebilir.  

Güneş Akrep burcunda ilerliyor sevgili Kovalar.  2 Kasım’da Merkür de Akrep burcuna geçiş yapıyor. Bu yıldızlar ise haritanızın en tepe noktasında ilerliyorlar. Dikkatler kariyerinizde ve bu alanda olabilecek yeniliklerde. 11 Kasımda özellikle Akrep Yeni Ay’ı ile eğer iş görüşmeleriniz varsa gayet olumlu etkiler alırsınız. Hatta kiminiz de bir terfi alabilir, çalışma ortamlarınızda bir yenilik olabilir. Bir parlama bekliyor sizleri sevgili Kovalar.

18-24 Kasım dönemi biraz gergin, yuva konuları belki biraz zorlar sizi. Ailevi meseleler, aile bireyleri bir arada belki önemli bir karar, aklınız belki bir yerde bir seyahatte olabilir ve gitmek istediğiniz bir organizasyon bazı değişiklikler sebebi ile ertelenebilir veya gecikebilir. 

20 Kasım Merkür ve 22 Kasımda Güneş Yay burcuna geçiş yapıyor.  Bu yıldızların geçişi ile birlikte motivasyon konusunda destekler gelirken, kazanç artışları da yaşamanız söz konusu olacak diyebilirim. Zaten 11 Kasım Akrep Yeni Ay’ı bir işaret gibiydi sizler için. Dolayısı ile bu ay eğer iş arıyorsanız çok daha fazla müracatlarda bulunun bana kalırsa.  Terfi fırsatları da gündemde dediğim gibi, dikkat çekiyor ve destekler alıyorsunuz.  Yay burcunda ilerleyen Satürn arkadaş çevreniz konusunda da sizlere bazı sorumluluklar yüklüyor gibi.  Bazı kişiler hayatınızdan kadersel olarak çıkıyor olabilirler. Yay burcuna giriş yapan Güneş ve Merkür çevre ilişkilerinizi hareketlendirecek aynı zamanda. 

26 Kasım İkizler burcunda bir Dolunay bekliyor bizleri.  Evet bu dolunay aşk, ilişkiler, motivasyon, hedefleriniz ve umutlarınız aksında.  Bir soruyorsunuz kendinize, nasıl mutluyum diyorsunuz. Aşk yaşamınızda bazı prüzler varsa netlik kazanabilirsiniz. Dolunay netlik kazandığımız zamanlardır, siz de netlik kazanıyorsunuz.  En çok da kendinize nasıl ve ne yaparak mutluyum diye sorun derim. Bu dolunay biraz bireysel mutluluğunuz ile ilgili diyebilirim.

Sağlıklı ve huzurlu bir ay dilerim...

 

Balık ve Yükselen Balık

Sevgili Balıklar,  1 ve 7 Kasım tarihleri arası Venüs ve Mars Başak burcunda bir arada ilerliyorlar.  İşbirliği, ortak kararlar, teklifler, imzalar ve önemli görüşmeler bu ikilinin size getireceği avantajlardan bazıları. Size aynalık yapan insanlar, karşınızdaki kişilerin sizden beklentileri, yanınızda olan ve sizi destekleyen insanlar ile size belki de karşı duran insanların fark edilmesi yine Başak burcundan geçiş yapan yıldızların sizin üzerinize yansımaları. Ayrıca Ekimden itibaren de devrede bu belirttiim konular, ikili ilişkilerinizin önemli olduğu bir evredesiniz.   Dolayısı ile başlangıçlar ve belki de bazı bitişleri yaşamanız da olası.  Aslına bakacak olursanız buradaki durum gidişatı fark etmek ile çok ilişkili gibi, bu yüzden ilişkileriniz önem kazanmış durumda. 1 Yıl boyunca Jüpiter zaten karşıt burcunuzda ilerliyor dolayısı ile destekler ortaklık ve ortak projelerden de geliyor sizlere.  Ama diğer etkilere baktığımızda, yani Satürn’ün Yay burcunan geçişine özellikle  yaşamınızdaki bazı değişimleri yaşayacağınızı da bilmelisiniz. Haritanızın en tepe noktasından Satürn geçerken zaten yaşamınızın genel gidişatı önemli, dolayısı ile mevcut yapınızda değiştirmek isteyip değiştiremediğiniz bazı düzenlemeler artık devrede.  Başak burcundan geçiş yapan yıldızlar ise Ekimden itibaren tetik görevi gördüler. Kasım ilk hafta da size bir fırsat getirebilirler, bu ilişkiler ortaklıklar, ortak projeler ile ilgili olabilir.  Sorumluluk almak konusunda da çekimser de olsanız artık kaçış yok öncelikle bunu bilmelisiniz. 

8 Kasım’da Venüs ve 13 Kasım’da da Mars Terazi burcuna geçiş yapıyorlar.  Parasal beklentileriniz, ortak projelerden elde edeceğiniz gelir artışları ve avantajlar yüzünüzü güldürebilir. Destekler alabilirsiniz ve hatta size avantajlar getirecek bazı oluşumlarda beraberinde devrede olabilir sevgili Balıklar.  Beklediğiniz veya alamadığınız bazı kaynaklarında elinize geçmesi söz konusu olabilir.  Fakat Para aksınızın hareketli olduğunu bilmelisiniz. Yani gelen ve giden aynı oranda hareketli. Öncelikle kaynaklar alanınızdan Uranüs geçiş yapmakta. Uzunca bir süredir bu alanda bulunan Uranüs parasal konularda sizlere zaman zaman güçlü avantajlar getirirken, zaman zaman da sürpriz giderler ile dengenizi zorlamakta diyebilirim.  Venüs ve Mars’ın Terazi burcunda ilerleyeceği Kasım 2. Dönem özellikle 18-24 Kasım dönemleri biraz buradaki hareket artar gibi duruyor.  Ne yapmalısınız öncelikle bana kalırsa borç yapmamaya önem vermelisiniz.  Borç kapattığınız bir dönemde olmalısınız, hatta sizden maddi destek bekleyen bazı kişiler de çıkabilir karşınıza.

2 Kasımda Merkür artık Akrep burcunda. Güneş zaten Akrep burcunda ve Merkürün de gelişi ile birlikte seyahatler yapmak istersiniz. Hatta belki de bazı sonuç bekleyen davalarınız vs varsa bu konular çözümlenebilir. Özellikle 11 Kasım sonrası.  11 Kasımda Akrep burcunda bir Yeni Ay olacak. Burcunuzu gayet dost destekleyen yenilik arzusu ile birlikte, fikirsel olarak da zihninizi açık ve yenilikçi hissedebilirsiniz.  İletişim ve seyahat trafiğiniz artabilir. Hatta uzak akrabalarınız ile görüşebilirsiniz. Eğitim alabilirsiniz, önemli bir sınav döneminde olabilirsiniz.

20 Kasımda Merkür Yay burcuna geçiyor ve hemen ardından da 22 Kasımda Güneşin yay yolculuğu başlıyor. İşte sizin için önemli bir dönemin başlangıcı.  Dikkat çekeceğiniz bir süreçte olacağınızı bilmelisiniz. Kararlarınızın da görünür ve fark edelir, üstleriniz ile ilişkilerinizin önemli olacağı, dikkatleri üzerinize toplayacağınız 1 aylık dönem başlıyor olacak.  Güçlü olduğunuz yönlerinizi rahatlıkla gösterebilirsiniz. Fakat bilmelisiniz ki aynı ölçüde zorlanmalar da devrede olacak. Bu yüzden sağduyulu ilerlemelisiniz. Güneş bu alandan geçerken, hevesli ve istekli olmak kolaylaşırken burcunuzun yönetici gezegenleri Neptün ve Jüpiter ile yapacağı sert açılarda belki de bazı avantajları fark etmek konusunda zorlanabilirsiniz. Ya da hazır olmadığınızı düşündüğünüz bir oluşum içine çekilebilirsiniz. Harekete geçirici olacak sizler için Güneş Yay geçişi.  İnsiyatif alıyor olacaksınız, hem kendiniz hem de ortaklıklarınız ile ilgili aynı zamanda. Bir karar almaya zorlanabilirsiniz.  Bunu en çok 26 Kasım civarlarında hissedebilirsiniz.  İkizler burcunda bir dolunay bekliyor bizleri. Bu dolunay ise yuvanız ve kariyeriniz üzerinde etkili olacak. Yoğunluğun içine çekiliyorsunuz sanki. Denge yaratmaya çalışmalısınız.

Sağlıklı ve huzurlu bir ay dilerim...

Sevgilerimle

Berna Atay

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 19
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 4166
Kayıt tarihi
: 30.08.13
 
 

Astroloji sevdalısı olarak, yazılarımı sevgili Milliyet Blog okurları ile de paylaşmak istedim. G..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster