Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Kasım '07

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
420
 

Kasırgadaki sır

Kasırgadaki sır
 

Yılmadım ben hata yapmaktan...

Çelmelere takıldım ama çoğu zaman da bile bile. Yaşamak istedim köşeye sıkışma hissini. Ders almanın hazzını duymak ve hatalara şükretmek bana güç verdi, veriyor.Allah yardım ediyor, inanıyorum. İnanmasam olmazdım burda, bu dünyada. İnancım bana öyle bir kuvvet veriyor ki arkamda olanlara, dönen dolaplara, fıs fıs konuşanlara, küstah laflara kırılmıyorum artık.

Olmalı diyorum sadece , olmalı. Yaşamak da gerekiyormuş bunları. Tepeden bakmalar küçültmemeli beni, büyütmeli, akıllandırmalı. Belki bazen eksikleri gördükçe "dank" etmeli. Hepimizin gün içinde 8 köşeli olduğu durumlar vardır ( Ichsan:))

Artık alınmıyorum, kızmıyorum. Hayır, tepkisiz , bitkin, yılgın değilim.Asla! Ama şükrediyorum yaşadıklarıma , yaşatılanlara ve yaşatanlara. Ve en başta da bunları yaşatma şansı verip de bizi yaratana.


En " bittim ben" anlarımızda bile yeniden doğrulmak, belimizi bükenlere yenilmemek ve hataları, üzücü, kırıcı olayları, umutsuzluk halini, doyumsuzluk hissini, sahte tavırları, hayalkırıklıklarımızı bir baston niyetine elimizin altında sıkı tutmak bize geçmişten ders çıkarmamıza ve büklüm büklüm olmaya karşı koymamıza yardımcı olacak yegane şeylerden biridir. Bunun farkına öyle bir vardım ki... Şu an dopdoluyum. Sığdıramam hislerimi, düşündüklerimi buraya. Ama çok iyi hissederim artık. İşte bu yüzden uğrarım bu sayfaya : ben gibi başkalarına da hissettirmek için . Burası bana bir yabancı değil, yıllardır sarhoş oldukça geldiğim, androidleşen insanlardan uzaklaştığım, içimdekilerle seviştiğim , kendimi bulup barışıklığı tattığım bir yer oldu.

Bitmesin hiç, devamı gelsin.

Yoksa herşey yitsin.

...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

kazırgada savrularaktan kasırganın kendisine doğru yol olmak, çekiyor sanki. mecburiyetler olmasa kopması işten değil.... son blogunda güzel olmuş, tbr.

kulunç 
 18.01.2008 15:06
 

Dediğin gibi; yaşamak gerekiyormuş...

mavi nü 
 19.12.2007 18:12
 

ALLAH KİMSEYİ YALNIZ BIRAKMASIN.BURASI ÇOK KALABALIK..... =) SEVGİLERDEN BİR DEMET....

Sokrates 
 07.11.2007 8:45
 

çok güzel anlatmışsın turuncudeniz. keşke herkes, yaşadıklarını tecrübeleriyle harmanlayıp yoluna devam edebilse. dilerim,senin yolunda asgari miktarda engel vardır ve onlar da seni büyütür. devamını bekliyorum,sık sık yaz. sevgiler

Büşra Demir 
 03.11.2007 20:35
Cevap :
Kankam benim, teşekkürlerim sonsuz sana herşey için. Sena bana hayat yolumda her zaman eşlik attin. Allah razı olsun .Seni de takip etmeye çalışıyorum.Sen bitanesin.Sağolasın. Ölümüne kankayız:))  03.11.2007 23:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 5
Toplam yorum
: 13
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 525
Kayıt tarihi
: 16.10.07
 
 

Aslen Kayserili olup İstanbul'da doğmuş fakat şu anda okulu gereği Eskişehir'de ikamet eden bir üniv..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster