Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Aralık '07

 
Kategori
Sağlıklı Yaşam
Okunma Sayısı
16478
 

Katranı ve nikotini düşük sigaralar

Katranı ve nikotini düşük sigaralar
 

Sigaranın sağlık için emin ve zararsız olan tipi yoktur. İlmi araştırmalar, katranı ve nikotini düşük olan sigaraların içilmesinin koroner kalp hastalığı riskini düşürmediğini göstermiştir.

Çünkü; Katran ve nikotin yüzdeleri düşük olan sigaraları içenler, sayı olarak daha fazla sigara içerler ve sigarada azalmış olan nikotini telafi etmek içi de, içtikleri sigaraları derin derin içlerine çekerler.

Bu ise yeni yeni problemleri ortaya çıkarır. Çünkü sigarada bulunan zararlı maddeler sadece nikotin ve ziftten ibaret değildir. Sigara toplam 3890 çeşit zararlı ve zehirli madde vardır.

Düşük nikotinli sigaradan içen şahıs, sigara dumanını içine daha çok çekeceği için, şahıs diğer bir çok sayıdaki zararlı maddeleri vücuduna daha çok oranda alı ve hastalık riski de o oranda artar.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

sİGARA SAĞLIĞA ZARARLI DEĞİLDİR. ÖLDÜRÜR. Sigaranın her türlüsünden kaçmak gerek .İnsanlar kendilerini aldatıyorlar .Bir soba tüttüğünde odada duramayıp cam açanlar .bin beterini içlerine çekerek ciğerlerine ihanet ediyorlar .Hafif ağır ,filtre ,demeden kökten atmak gerek .eğer kişinin kendinden çok başkalarına da saygısı varsa .Çok sevdiğim arkadaşlarımın dumanları yüzünden pasif içici oluyorum bazen .ama bir türlü ben kadar kendilerini düşünmüyorlar .İRADE ZAYIF OLMAMAMLI BENCE O na yenilen elindeki çubuktan bir şey elde edemez .Dumanını yel parasını el alır sadece .Saygılarımla .Kutlarım .

ütopik 
 07.12.2007 10:17
Cevap :
*** Değerli yorumunuz ve katkılarınız için teşekkürler. Selam ve saygılatrımla ***  07.12.2007 15:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1593
Toplam yorum
: 2083
Toplam mesaj
: 170
Ort. okunma sayısı
: 1842
Kayıt tarihi
: 18.08.07
 
 

Bir Kur'an sevdalısı, İslamda Kur'an'dan başka referans tanımayan,  amatör bir araştırmacı. ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster