Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ocak '08

 
Kategori
Basın Yayın / Medya
Okunma Sayısı
483
 

Kavak Yelleri

Kavak Yelleri
 

k.y.


Son günlerde gündemde olan birçok dizi var. Gerçekten dizilerimiz eskiye kıyasla çok daha eğlenceli ve bir kaliteyi tutturabilmiş boyutta. Birçoğumuzun olduğu gibi bende bu dizilere uzak değilim.

Popülerliğini koruyan dizlilerden biri de kavak yelleri. Dizi başladığından beri sıkı bir takipçisi olmasamda diziyi gene hatlarıyla anlıyacak kadar bir bilgim var.Bu dizideki bir çok karakteri gerçekçi bulmamakla beraber, sanki gençlerimizin bir çoğunda aynı şeyler yaşanıyormuş gibi izlenim vermesinden de rahatsızım.
Günümüz şartlarında hangi genç dizideki ''Aslı'' karakteri gibi lise hayatı boyuncu aşk hayatını birinci plana alıp, bununla alakalı birçok sorunlar yaşayıp, çok az bir çalışmayla Tıp gibi bir bölüme ilk seferde girmeye hak kazanabiliyor?

Peki bu;üniversiteye girebilmek için çalışıp emek harcayan öğrencilere haksızlık, çalışmayanlar için ise kötü bir örnek değil midir? Edison, Einstein gibi üstün yetenekli insanlar bile bu isimlerini çok çalışarak elde etmiş, buluşlar elde edebilmişlerdir. Peki bu karakterler bu insanlardan daha mı dahi?bnce hayır değil.
Yani çalışmadan bir şeyleri ikinci plana almadan hayallerimize ulaşmak bu dizide gözüktüğü gibi pek de kolay değildir.

Dizideki gençlerin alkol kullanması ve bir çok aykırı davranışları ''gençlik dizisi'' diye anılan bu dizide, çok da iyi niyetli bulmamak lazım. Senaryo batıyı en negatif yönleriyle örnek almış bunu da gençlerimize göstermektedir.
Bu tarz gençlerin çok rağbet ettiği dizilerin; daha bilinçli bir şekilde oluştrulması düşüncesindeyim. Dizi daha ayakları yere basacak şekilde oluşturulmalı, gençlerin ufuklarını kirletmekten öte, hayal dünyalarını zenginleştirecek şekilde iyiye yöneltmelidir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Eger masaya yatirmaya kalkarsak hic de genclik dizisi degil. Kucuk bir kasabada yasanan ask oyunu, kizin hamile kalisi, adamin karisina donup iki ay once sevdigi kadini kapiya koymasi, Almanyadan gelen kizin bu kadar kotu kalpli olmasi, kizlarin annesinin bu kadar ileri goruslu olmasi, polis olan abinin salakliklari, sizin yazdiginiz gibi alkol almalari, ailelerinden habersiz isler cevirmeleri... Pek cok aksaklik var ama oyuncularin sevimliligi mi yoksa guldurmesi mi bilmiyorum bunlar goze batmiyor seyrederken. Sonradan dusununce geliyor akla galiba..

Beyhan BiÇKİN KOZANOGLU 
 17.01.2008 15:26
Cevap :
İlk önce benim değinmediğim noktalara da değinip diziyi daha da açıklığa kavuşturduğunuz için teşekkür ederim. Zaten dizideki oyunucuların sevimliliği ve bu yüzden aksaklıkların göze batmaması açısından rahatsızım,keşke yanlışlıklar herkes tarafından anlaşılabilse..  17.01.2008 18:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 2
Toplam yorum
: 4
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 415
Kayıt tarihi
: 09.01.08
 
 

İstanbul doğumluyum. Sakarya Üniversitesi Türk dili ve edebiyatı öğrencisiyim...

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster