Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Haziran '14

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
58
 

Kavala Milli Eğitim Müdürü, Mersin'de.

Kavala Milli Eğitim Müdürü, Mersin'de.
 

Comenius Bölgesel Ortaklıklar Projesi  kapsamında Mersin'e gelen aralarında Yunanistan'ın Kavala Kenti Milli Eğitim Müdürü Georgıos Cherıstanıdıs’in de bulunduğu heyet, Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül'ü ziyaret etti.

Gül, Erken Okul Terklerinin Önlenmesi Projesi (Preventing Early School Leavings) nedeniyle Mersin'de bulunan konuklarını ilin eğitim altyapısı, projeler ve kaydedilen başarılar hakkında bilgilendirdi.

Proje kapsamında tanışma fırsatı bulduğu Yunanlı dostlarına Türkiye genelinde uygulanan ve Mersin özelinde de başarılı bir şekilde uygulanmaya devam edilen FATİH Projesi’ni anlatan Gül, bilgi ve iletişim teknolojilerinin eğitim sürecinin temel araçlarından biri olacağını belirterek, proje ile öğretmen ve öğrencilerin bu teknolojileri etkin olarak kullanmasının amaçlandığını kaydetti.

Kavala Milli Eğitim Müdürü Cherıstanıdıs ise anlatılan bilgilerin kendileri için çok önemli ve yeni olduğunu belirterek, teknoloji kullanımında Türkiye’nin yaptığı atılımlardan bir eğitimci olarak duyduğu hayranlığı dile getirdi. Kapsamlı bir proje yürütüldüğünü ifade eden Cherıstanıdıs, öğretmen ve öğrencilerin çok şanslı olduğunu düşündüğünü sözlerine ekledi.

FATİH Projesinin uygulanması ile ilgili yabancı eğitimcilerin sorularını yanıtlayan Gül, daha sonra konuklarla Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde bulunan uzaktan eğitim merkezine geçerek söz konusu merkeze ilişkin heyeti bilgilendirdi.

Ortak bir kültür  ve tarih zenginliği olan iki ülkenin böyle projelerle dostluklarını daha da pekiştireceklerini ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül ziyaretin sonunda misafirlerine hediyeler verdi.

Abdülkadir Güler bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 775
Toplam yorum
: 33
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 809
Kayıt tarihi
: 20.06.08
 
 

1958 doğumluyum. Uzun yıllardır Mersin'de Gazeteci-Yazar olarak görev yapmaktayım. 1999 seçimleri..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster