Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Zonguldak da doğdum,  Bartın'lıyım,Evli, iki erkek çocuk annesiyim.Milliyet Blok Yazarı rahmetli Muzaffer CELLEK'in desteği ile yazılarımı önce yerel gazetelerde bir süredir de Milliyet Blok ta yazmaya başladım. Mutlu olduğum bu işi yapmaya devam etmek istiyorum.Hayallerim de umutlarımda gençler.

 
 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Organik gıdalarla beslenmek, "güzelliğe" etki yapıyor.

Toprak; bir avuçta olsa, işledikçe, kitabına en uygun şekilde hatta severek işledikçe insanlara en bonkör davranan yaşam kaynağı. Dokunmaya görün bir kere toprağın verme arzusu ile içinde barındırdığı yaşama ellerinizi. Bir tohum, bir fidan birken bin olur. Aysun hanım vermiş ona ada ona güzel davrandığı için daha çok vermiş. Bereketli olsun, şifa olsun hatta para olsun. Muzaffer Bey in baktığı her yerde de böyle güzel yazılar olsun.

28 Kasım 2016 14:33
Aydın ve Atatürk Cumhuriyeti kadınıyım.

Blog yazarlarımızdan Sayın Nizamettin Biber ve Muzaffer Cellek'e duyarlı ve içten yorumları için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Yorumlarının altına cevap olarak geri dönüş yazılarımı hata sebebi ile yayınlayamayıp istem dışı sildim. Galiba teknolojinin hızına yetişemeyen ender insanlardan biriyim. Günümüz Türkiye Cumhuriyeti'nin bir neferi olarak yetişmiş aydın bir Türk kadını olarak, bu aydın ve akılcı sanat ve demokrasi aşığı yazarlarımızı saygı ile selamlıyorum.

13 Kasım 2016 14:31
"Mutluluk, insan olmanın telif hakkıdır. Hep geç kalır"

Yetenekler sanata dönüşmüşse, gönüldür. İçinizde ki o farklı ruhla bütünleşip vücut bulmuş hali de "aşk". Kimileri derki zaman zaman; sanatla uğraşıyor diye, Yanlış biliyorlar bu bir uğraşı değil "aşk "tır. Bu üstün ruhu hissettiğim çok ender insanlardan biridir Sayın Küçük. Bürokratik kimliği bu paha biçilemez aşkla beraber taşıyabilmek! Bir destanla tanıdım Nail Çakırhan'ı ve Halet Çambel'i. Ülkemin unutkanlığını, kültürel değerlere ilgisizliğini o kitapla fark ettim. Miraslarımızı, minnet duygularımızı da unutup şovenist kimliklere yönelişi, benliğimizi nasıl kaybettiğimizin en büyük kanıtı. Ruh öyle bir bedene bürünmüş ki İsa Küçük 'de adil ve akılcı düşünce idari bir sandalye de insan sevgisi ile birleşerek harikalara dönüşmüş. Sayın Cellek'se bir diğer örneği. "Halet Abla Destanını" okuduktan sonra Halet Çambel'in İnce uçlu fırçalarla aşkının tozunu süpürdüğünü... Türkiye eskrim şampiyonu olduğunu, Jiu-jitsu sporu yaptığını, Mine Urgan'ı, Necip Fazıl'ı da...

06 Kasım 2016 19:53
 
Toplam blog
: 14
Toplam yorum
: 19
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 107
Kayıt tarihi
: 09.02.16
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster