Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Mart '08

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
663
 

Kaya Aysun' dan inciler..!

Kaya Aysun' dan inciler..!
 

Ya ben amma saf adammışım meğer. Mühendislik eğitimi almama rağmen Aysun' nun bu soyadını neden taşıdığını anlamamışım bunca yıl. Zaten onu TV' de her gördüğümde:

-Ahh zavallı kapanmaz mı senin bu dudakların, iki dudağın en son ne zaman birbirine değdi. Estetiğinin ayarı fazla olmuş..!

der üzülürdüm. TV' deki üstlendiği rollere bu kadar uyan herhalde çok az insan vardır. Aysun gerçekten bu rollerin hakkını çok zorlanmadan verirdi. Doğal yetenek ne de olsa.

Aysun en son gündeme Kaya gibi düştü; bir taş kadar kaba, sabit ve -Ona Bile Yakışmayan- sözleriyle. Yani anlayacağınız soyadının hakkını verdi. Bir Çoban ve Bir Aysun. Nasıl aynı olabilir ki. Aysun' un kapanmayan dudakları var, Aysun özel metotlarla "Sıfır şeker" ölçümü yapabiliyor. Bir çoban bunu yapabilir mi, hem kim çobana gider şeker ölçümü yaptırır ki Aysun dururken.

Ama Aysun'a çok görmemek gerek. Yurdumun nice aydın geçinen insanları kendi oylarıyla normal vatandaşın oylarının aynı olmaması gerektiğini daha yakın zamanda söylememişler miyd?. Kimi aydınlar(!!) kendiyle aynı düşünmeyen kişileri göbeğini kaşıyan adamlar diye 2.sınıf görmemiş miydi?

Neyse ben mühendis adamın, bilgisayar programlarından da anlarım. Eğer bu tür düşüncelere sahip kişiler bir program vasıtasıyla kendi değerlerinin ne kadar sıradan vatandaşa karşı geldiğini bulmak isterlerse yardımcı olabilirim. Bir tür sıradan vatandaş-aydın (sözde!!!) veya sıradan vatandaş-Aysun Kayacı paritesini çıkarabilirim. Günlük olarak da sürekli pariteyi takip eder, DEĞERİMİZİN NE OLDUĞUNU ANLARIZ..!

Hoşcakalın..!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

O programı izlemedim ama işyerinde arkadaşlarım tarafından duydum. Aysu kayacıyı da zavallı biri olarak görürüm nedeni ise aptal sarışın rolüne çok iyi yakışmış olması. Ama bence eğer reyting uğruna planlı bir şekilde söylemediyse bu sözleri ile şunu kastetmiş te olabilir. O kadar insan bir kilo patetese, iki üç beş kilo pirinç, bulgur v.b için bu hükümete oy verdi ki... Belki 'evet taşradaki insanları bunlarla kandırabilirsiniz ama beni kandıramazsınız benim oyumu böyle alamazsınız' demek istemiş te olabilir. Napsın ancak bu kadar anlatabiliyor. :)))

medisis 
 02.04.2008 19:51
 

Merhaba Beşir Bey... Aysun Kayacı'nın o sözleri,kendi düşüncesi mi,yoksa O'na bu sözleri reytin olsun diye başkaları mı söyletti bilemiyorum.Arşivimi araştırdığımda,14 yıl önce(1994 Ekim) Aziz Nesin'in de aynı sözleri söylediğini gördüm.Aziz Nesin aynen şöyle diyor:"Parla menterlerin çoğunun demokrasinin ne olduğunu bildiklerini sanmıyorum... Halk,kendi lehine çalışacak partiyi seçmekten yoksun... Hakkari dağındaki bir çobanla,İstanbul'daki bir profesör aynı oy verme hakkına sahip.Buna demokrasi diyorlar.Toplumumuzun orta bir kültür düzeyinde bulunması lazım".Aziz Nesin'in dudakları,Aysun Kayacı gibi büzüşük olmadığı için, bu sözleri fazla ses getirmemişti.Ama,Aziz Nesin,bu sözleri ile insanımızın eğitim ve kültür düzeyinin yetersizliğinden söz ediyor.Eğitimsiz insanların,demokrasiyi anlamakta güçlük çektiklerini ve ülke yöneticilerini seçerken yetersiz kaldıklarını söylemeye getiriyor.Aysun Kayacı ise reyting yapıyor,büzüşük dudaklarıyla... Selamlar

cdenizkent 
 02.04.2008 12:49
 

Bence o programı hemen yazın Beşir Bey, yazın da boşu boşuna seçimle falan uğraşmayalım. Gariban çobanlar (ve biz çoban torunları) da boşuna zahmet edip sandığa gitmesin. Kaleminize,yüreğinize ve zihninize sağlık. Selamlar...

Murakami 
 01.04.2008 10:10
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 410
Toplam yorum
: 458
Toplam mesaj
: 89
Ort. okunma sayısı
: 3220
Kayıt tarihi
: 13.04.06
 
 

Bilgisayar, elektronik, internet alanındaki son gelişmeler. Tüketici elektroniğindeki trendler. Otom..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster