Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Şubat '08

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
980
 

Kaybetmek

Kaybetmek
 

Yalnız aşkı vardır aşkı olanın

Ve kaybetmek daha güç bulamamaktan

Cemal Süreyya

Bu bir kumar dedin ve gördüğümü söyleyip elini, ileri sürdüm kalan hayatımı. Olasılıkların böylesine yüksek olduğu bir masadan kazanarak çıkmak ihtimallerin en düşüğüydü.

Yanlış renklere oynayıp kayıplar hanesini arttırarak ilerleyen yaşamımda - ki vazgeçişlerimi de eklemeliydim aynı listeye – soylu gülüşler yerleştirip yüzüme geçip gidiyorum önünden.

Ve düşünüyorum, neyi kaybettim şimdi ben?

Kaybedilen şeyin sahibi olmak gerekir önce. Öyleyse, benim miydi gerçekten ya da ne zaman benim olmuştu?

Kaybetmek yalnızca bir insanın yanından uzaklaşması değildir. O insanla birlikte yitirdiklerindir aslında. Birlikte uyanılacak sabahları, paylaşılacak dilimleri yitirmektir. Üzerinden bakışın gitmesidir, özenin, önemin.

Sözcüklerin eksilmesidir, bir öykünün zamansız bitmesidir

Kaybetmek ruhunun bir kısmının seni terk etmesidir, ıssız kalmaktır

Olasılıkların içinde yoktur kaybetmek, herkes sonsuz birlikteliğe oynar. Ama halat özensiz bir yerinden kopuverir. En zayıf yerinden vurur.

Kaybetmek yüzde ellilik bir orandır kumarda, iki olasılıktan biri. Peki, hayatın iki olasılığının, yani yaşamak ya da ölmenin neresindedir kaybetmek?

En çok nereyi ağrıtır?

En ağır kayıplar hangi yaşta verilir?

Kimse farkında değil, zamandır asıl kayıp. Üzüntüyle geçen zaman dilimini kaybederiz aslında. Zamandan başka hiç bir şey gerçekte bize ait değildir. Kendimizden yeriz, kendimizden yitiririz.

Kaybedilen mi?

O sadece zamanın başka bir boyutuna geçmiştir. Bize ait olmayan bir boyuta.

Şimdi masadan tüm kartlarımı açarak kalkıyorum. Şanssız bir günümde dünyevi kazançlarımı bırakıyorum. Kötü bir eldi ya da blöfleri göremedim ama sensiz kendimi daha çok seviyorum.

…Şimdi bana kaybolan yıllarımı verseler…

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

"gidene kal demeyeceksin, gidene kal demek zavallılara;kalana git demek terbiyesizlere,dönmeyene dön demek acizlere,hak edene git demek asillere yakışır." Kaybolan gidenin ardından kendine zehir ederek harcadığın sana ait olan zaman demişsin ya. Ne kadar doğru bir tesbit ve harika bir yazı yine sana ait. Seni okumak büyük keyif, kalemine sağlık...Sevgiyle

Tülay TERZİOĞLU 
 23.05.2008 13:58
 

Bir gece yarısı, adı ve kimin olduğu nu bilmiyorum. Ağlatmıştı beni bir dizesi. her biten aşkta aslıonda kaybedilen i,lk sevgiliye ağlanırmış... Kendince yaşanır her kayıp. yürek mi yoksa beyin mi çok acır.. bilemiyorum. Yüreğinize sağlık.. esen kalınız..

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 09.02.2008 16:51
 

giden gitmiştir artık ama önündekiler senindir.Sensiz kendimi daha çok seviyorum demişsin.Etkiledi beni bu cümle.Dilerim bundan sonra hayat bir mutluluk oyunu olur sizin için.

emel dedeoglu 
 05.02.2008 14:24
 

bencede ilk önce kaybedilenin bizim olması gerekir gerçekten bizimse kaybedince üzülürüz bizim değilse zaten hiç bizim olmadıysa bi önemi yoktur artık

naiad 
 04.02.2008 18:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 38
Toplam yorum
: 69
Toplam mesaj
: 17
Ort. okunma sayısı
: 621
Kayıt tarihi
: 04.01.08
 
 

Safça eski konuklarını bekleyen sahil pansiyonlarından birine kaydımı yaptırabilirim. Yine boşaltmam..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster