Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Nisan '12

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
506
 

Kaybolan duygular geri dönüşüm kutusunda mı acaba ?

Kaybolan duygular geri dönüşüm kutusunda mı acaba ?
 

İnsanları tanıyamıyorum. Nerede kaldı duygularınız hani o sevimli hareketleriniz tüm benliği saran gülücükleriniz asla gitmez dediklerimiz ? Sevmek sözcüğünün masumluğu içten bir bakışın kalpleri yumuşatan samimiyeti ? Teknoloji çağına giren insanların kalplerininde mekanik olduğuna inanmaya başladım. İnsanlık duygularını kaybeden bu kadar çok insanın arasında kendime sakladığım iyi niyetimi sorguladım. Kalplerde bu kadar art niyet gözlerde bu kadar önyargı olduğu sürece asla insanların birbirini sarmalayamayacağını anladım. Değer yargılarımıza neler oldu bizim ? Peki ya merhamet dolu kalplerimiz ? Geçmişte kaldı diyorsanız insanlığınızın üstünden ne kadar çok geçtiniz? Bir zamanlar mutluluktan öleceğiniz şeyleri ne zamandır unutmak istersiniz ? Artık bir zahmet kendinize geliniz!
 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Zaman ve devir değiştiğini söylerlerken bizlere aslında haklı olduklarını bilemedik. Zaman değişirken getirdiği yanlışları doğru kabul ettik, ne acı! Masumiyet demişsin ya, aslında onu gömeli yıllar olmuş her sabah mezarına gidip sularım ve içimden geldiği gibi bir kaç satır bişey yazarım. İnsanlarda böyle işte insanlığı unuttular yerine, insani değerlerden yoksun duygusuz sürüler geldi... Sevgilerimle...

Mert Kaan Mesut 
 11.04.2012 16:43
 

Teşekkür ederim :)

ilknurUğurlu 
 11.04.2012 13:52
 

Keşke herkes sahiden de kendine gelebilse. Değerlerimizi yitirip, hayatı kolaylaştıralım derken duyguları, saygı ve sevgiyi basitleştireli çok oldu sanırım. İyi niyette cimri, art niyette bonkör olduk. Pinokyoların burnu yalan söyleyince de uzamaz oldu çünkü alıştılar. Cadının kimseye elma yedirmesine gerek kalmadı, tek kelime yetiyor öldürmek için. Emeğinize sağlık.

Merve Ballı Acar 
 11.04.2012 10:16
 
Toplam blog
: 15
Toplam yorum
: 20
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 296
Kayıt tarihi
: 10.03.12
 
 

Finans sorumlusu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster