Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Mayıs '12

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
89
 

Kaybolan Köpeğimi ararken aniden bastıran Yağmur ve bulduğum minik Kediler

Sevgili köpeğim Oscar’ın Asena ismini verdiğimiz küpeli sokak kızının peşine takılıp ortadan kaybolması üzerine başlayan arama turu bir anda sağanak yağmura tutulmamızla son bulmak zorunda kalmıştı!  En yakındaki durağın altına sığınıp yağmurun dinmesini bekledik yağmur biraz diner gibi olduğu anda da tabanları ev yolunda yağladık. Derken kader yine ağlarını ördü ve duymamam gereken bir sesi duyuverdim. .. Bir kedinin canhıraş yakarışlarıydı bunlar ve çalıların arasından gelmekteydi. Bu yağmurda orada üşütüp hastalanmalarına kayıtsız kalamazdım. Daldım çalıların içine ve buldum onları.
On iki on üç günlük iki minik kediydi. Sarı beyaz olanın gözleri açılmamıştı bile. Yağmur devam ediyordu ve onlar çok ama çok üşüyordu. Hemen bebekleri aldık ve evin yolunu tuttuk.

Eve varır varmaz bebekleri fön makinesiyle ısıttığım kazağın içinde kuruttum ve  sulandırılmış sütlerini şırıngayla verdim. Bu arada yağmur dindi. Bebekleri büyük bir kovaya yerleştirdi. Kovanın  içine sıcak su dolu pet şişe koydum üzerine de kazak serdim. Bebekleri bulduğum çalıların arasına bu şekilde yerleştirdim. Şimdi tecrübesiz annelerinin gelip onlara sahip çıkmalarını bekliyorum.

Not: Merak edenlere kaybolan köpeğimi kedileri bulduğum yere bıraktıktan sonra aramaya devam ettim ve 4 saatin sonunda sırılsıklam olan köpeğimi buldum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 15
Toplam yorum
: 12
Toplam mesaj
: 3
Ort. okunma sayısı
: 1374
Kayıt tarihi
: 09.01.10
 
 

1989 yılında Zonguldak'ta dünyaya geldim. İlk ve orta öğretimimi Zonguldak'ta tamamladıktan sonra..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster