Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Aralık '07

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
438
 

Kayboluş

Kayboluş
 

Uçuk pembe şiirler çağındayım ben henüz. Bırak uyuyayım bu masallar salıncağında. Uçuk pembe bulutlar olsun göğümüzde ve güneş hep ısıtsın yakmadan.

Yakınlar, arkadaşlar, aileler sorunlar sorumluluklar. Ulusal sorunlar, çevresel sorunlar, sorumluluklar. Susun beynimde konuşanlar. Başıma üşüşüp koşuşanlar susun.

Bir günlük rahat bırakın beni beynimin kurtları. Terapistime ihtiyacım var. Bizi yalnız bırakın. Bırakında anlatayım ona, girmeyin yine araya. Lütfen biraz izin. Tamam söz hepinizden de bahis açacağım. Sizin için de konuşacağım.

Ama şimdi bırakın biraz kendimi bulayım. Karşımda öylece bana bakıyor ve ben hiçbir şey anlatamıyorum ona. Vazgeçiyorum, yanından ayrılmaya karar veriyorum. Sonra hatırlıyorum tekrar başa döneceğimi, tekrar karşısına oturmaktan başka çarem olmadığını.

Terapistim ve ben suskun bakışıyoruz. Beni zorlamıyor hadi anlat diye, ama ben rahatsızım onun karşısında böyle dilsiz kalmaktan. Bir yerden başlamalı ama nerden? Bırakmıyorlar ki, kemiriyorlar beynimi. Son dakika haberleri gibi beynimde patlıyorlar. “Dan” diye seslerini bile duyar gibi oluyorum.

Terapistim çok sabırlı, ama ben onun kadar sabırlı değilim. Açıyorum sözcük dağarcığımı, aklımda ne kalabildiyse benden yana anlatmaya çalışıyorum. “Yorgunum” diyorum birden. Bunu şu an anladığımı fark ederek..”Ne çok işim var “diyorum. Omuzlarım düşüyor bir an.

Aslında bunlar değildi burada bulunuş sebebim, başka anlatacaklarım vardı. Ama nerdeler şimdi bulamıyorum? Arka sıralarda kalmışlar. Ben atmadım onları oraya. Diğerleri yine öne geçmiştir. Diyorum ya, bir türlü rahat bırakmıyorlar.

Masallar, şiirler, güneşin ışıkları diyordum buraya gelmeden az önce. Ya sahi nerdeyim ben? Burası neden bu kadar karanlık ve soğuk? Güneşin ışıkları nerde? Nerden çıktı şimdi güneşin ışıkları bunu kim demişti? Kimin sorunuydu bu ? Ben mi? Ben… Ben, ne demek?

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

:))))) Alabilirim pahalımı :)))

son tual 
 17.10.2008 22:44
Cevap :
:))  18.10.2008 13:54
 

245 kişi okumuş ve tek yorum yok..Bende 246 ıncı olmuyum..:)Bazen içimiz öyle karışır ki düşünmek için bile fikir üretemeyiz o anda..Ben naparım biliyormusunuz..Bir deniz kenarında sessiz biyerde kayalıkalrın yada tepenin olduğu bir yere çıkıp şarkılar söylerim.Kesmiyormu....Avazınız çıktığı kadar bağırın:))İyi gelecek..

son tual 
 17.10.2008 13:55
Cevap :
Yazıyı okuyanlar ruhsal durumumdan çekinmişlerdir, deli mi ne diyen olmuştur uzak durmayı tercih etmişlerdir. Normaldir :) Kayalıklara çıkarım da atlamaya falan kalkarım o ruh haliyle, hem sonra sesim de kulağıma pek hoş gelmez benim, daha beter olur... Avazım çıktığı kadar bağırayım mı?? Terapistimin adresini ister misiniz? Yanınızda bulunsun, her ihtimale karşı :)  17.10.2008 20:01
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 73
Toplam yorum
: 257
Toplam mesaj
: 51
Ort. okunma sayısı
: 704
Kayıt tarihi
: 30.04.07
 
 

1973 İstanbul doğumluyum. Lise mezunuyum. Evliyim. Bir reklam ajansında çalışmaktayım. Laf o..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster