Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Ekim '17

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
50
 

Kayda Geçmek

 

İleri insanlıktan yana bütün siyasal görüşlere kapımızı açarak aptallığımızı kanıtlamış olduk.

Hikayemiz böyle başladı. Vakitler gece yarısını geçince her şey susar. Kentlerin silueti belirir apansız. Bir tek onlar konuşur susmamacasına.

Esas duruş nedir bilir misiniz? Ast ve üst ilişkilerini belirleyen silsilenin iç içe geçmiş bir kaç halkası… Bir kaç halka ile devir tamamlayacağını sanan ahmakların kurduğu hiçbir tümce çekmiyor ilgimi.

Ukalalık, uçarı bakışlar uzatırken kapıldığı hengâmeden topladıklarının hesabını tutmaz. Bu sebeple aklına geleni savurur yel gibi. Bakın nasıl da topluyorlar, gizli gizli. Öyle ya birikimli olacaklar. Sahip çıkılmayanı sahiplenecekler. Kendini bilmezlerin, kendinden aymazların toplanma yerinde giyinmiş kuşanmış gelenler birikimlerini tezgahlamış. Ne bekliyor olabilirler ki? Alıcı… Daha çok beklerler.

Üretmek yerine oradan buradan topladıkları ile fikir tüccarlığına çıkanlar aynı zamanda duygu simsarıdır. İşlerine yarayan ile ilgileniyor sözüm ona sevgilerinden mahrum etmiyorlar. Aslında kimse kimseyi görmüyor. Gereksindiğini karşılıyor. İki övgüye muhtaç olanların sapağından ayrılmış başka yoldan gidenlere uzaklaştı diyenler neden acaba diye sormuyor. Niye sorsun ki? Olmayan menzile önce varmak var hesapta.

Ne tuhaf. Belirlenen çizgiden şaşmadan ilerlemeyi akıl karı saymakla tükeniyor ömürleri. Dünyada olmak başka bambaşka bir şeydir oysa. Kara bir kargayla arkadaş olabilmek mesela. Onun dünya ile ilgili meselesi türlü sebepler çoğaltıyor. Merak ve keşfin deviniminde kadranın hiçbir çarkı boşa dönmüyor. Hesapsız kitapsız oluşta kayda geçilen gerçek tüm zamanlarda aynı anda okunuyor.

Kayda geçmek için hazırım yani dinlemek için kentleri ve tabi önce ülkemi… 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 132
Toplam yorum
: 10
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 98
Kayıt tarihi
: 04.01.12
 
 

Yazmak gönülden çağlayan bir sanattır. Vakti an, mekanı hayattır.  ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster