Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

22 Nisan '08

 
Kategori
İlişkiler
Okunma Sayısı
427
 

Kayınvalide olayları

Eğer evliyseniz ve kayınvalideniz var ise illa ki sorunlar yaşamışsınızdır ya da yaşıyorsunuzdur. Herkesin derdi ayrı.. Kimi ilgilenmiyor der, kimi çok fazla ilgileniyor der ama aynı eve iki kadın olmuyor. Herkes sınırını bilmeli. Geçenlerde bir arkadaşım anlattı.. Eşinin babası 90 yaşında ve yılbaşı gecesi bir kere evlerinde kalmış.

Banyoda ki havluların süslü yüzü niye ön tarafa asılıymış insanın yüzü acıyormuş. Düşünün 90 yaşında, erkek ve sadece 1 gece kalmış karışacak bir şey buluyor. İki kadın ve iki farklı kültür ve karışacak çok şey.. Allah insana çok çenebaz bir kayınvalide vermesin. Yıllarca -he -he demekten sonunda bayılıp, ağzınızı açıp gözünüzü yumuyorsunuz.

İşte bana böyle oldu. Yaklaşık 10 yıl genelde milyonlarca kez anlatılan eşimin nasıl büyütüldüğü hikayelerine -he derken iplerim gerildi ve herkes kendi evini bilsin dedim ve kadın beni evden kovdu deyip eşini çağırdı ve evine gitti. Olan oldu iki haftadır çıt yok, rahatım ama barışma işi bana düşüyor. Nasıl yapılacağını da biliyorum ama içimden gelmiyor. Eşim her gün uyarıyor. Annemi ara ve barış diye. Ama bir laf söylerse yine patlarım diye de ödüm kopuyor. E eşimin hatırı var. Onun biryanı üzgün oluyor. Ama ben böyle çok rahatım. Çünkü barıştığım anda çocukları özledim diye gelip, gene çenesini tutamayacak. Barışma olayımı çok merak ediyorum.. Eğer gerçekleşirse yazacağım.. Çünkü kavga ettiğimiz akşam masada üç kişi idik. Eşlerimiz yoktu. Sadece benim bir arkadaşım vardı. Bu durumda da ben ağzıma ne geldiyse söyledim. İşin kötüsü söylediklerimi terbiyesizlik olarak almış ama kendine hiç pay çıkarmamış. Yani bu kız haklımı acaba diye bir durum yok. Yani boşuna söylemişim.

Kısacası, eğer birisi ile kavga edecekseniz, arkasından da barışmak işi size kalacaksa dikkat edin. Bu özellikle kendimizden büyükler için geçerli. Hatta sadece kayınvalideler için geçerli. Kavga etmesi, hakkımızı aramak güzel de, sonrası sıkıcı. Barışma hikayesini sizinle paylaşmak dileği ile.

Arse SAN

22/04/2008

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Keşke evlenirken sadece kocamızla evlenebilsek ama olmuyor onun bütün ailesiyle de evleniyor insan. Açıkçası ben şanslıyım bugüne kadar şükür bir sorun yaşamadık ama olmaması içinden her iki taraf çaba göstermeli. Yine de şu var eğer karşı taraf haksızsa insan kendini tutamayabiliyor. Ama akıllıca konuşmak gerek kendimizi umarım hep tutabiliriz. Laf söyle ama inceden inceden : ) Umarım barışırsınız iki arada kalmanızı istemem. Hayırlısı ne diyelim.Sevgiler melike.

Kalbin Ritmi 
 22.04.2008 16:48
Cevap :
Yorumunuz için çok teşekkür ederim.  25.04.2008 14:10
 

bende geçici bir süreliğine müstakbel! kayınvalidemde kalıyorum aslında aramız iyidir de ama bazen bana daral geliyor:)anlattığı şeyi 5 kere dinlemek saçma geliyor en kötü yanı annene yeter sıkıldım dıyebiliyorsun ama ona diyemiyorsun mecbur dinliyorsun:D

refrefref 
 22.04.2008 16:36
Cevap :
Yorumunuz için çok teşekkürler. Defalarca anlatılan şeylere kafa sallamak adamı öldürüyor. Aynı zamanda bu kızım sana söylüyorum gelinim sen anla demek. Yani bak ben böyle yapardım. Sen yapamıyorsun..  25.04.2008 14:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 3
Toplam yorum
: 2
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 704
Kayıt tarihi
: 29.01.07
 
 

30'lu yaşlarını süren, dünya tatlısı 3 çocuğu olan bir bayanım. Marmara Üniversitesi İşletme bölümü ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster