Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Kasım '13

 
Kategori
TV Programları
Okunma Sayısı
2145
 

Kayıp'ı kaybetme çabasına kim girdi?

Kayıp'ı kaybetme çabasına kim girdi?
 

Kayıp, sanırım itina ile kaybedilecek!


Kayıp dizisi, kulvarında sanırım tek! Pek çok eser ve filimden kokteyl yapıldığını sizlere duyurmuştum. "Kayırılan diziler" den birinin de Kayıp olduğunu yazmıştım. Yaz tarifesinden çıkışta yani sezon başında cuma akşamı yayına alınan dizi, diğer programlarında start vermesi ile bir kaosun içine sürüklenmişti.

Beyazıt Öztürk'ün show programı saat değişikliği ile ilgili sorunlar yaşamış ve 17 yılın emeğine saygı rica etmiştim. Ettim de, peki Kayıp'a kim saygı gösterecek?

Peki, anladım bence de kış sezonu için iyi, bir gün tercihi ile Cumartesiye alındı. Iyi de suçu günahı ne şimdi de sürgün yiyip pazartesi akşamı reytingini elde tutmak için pazartesi gününe sürüldü?

Mete Horozoğlu, Aslı Enver, Dolunay Soysert.... gibi isimlerin kadroya verdiği güçle starta başlayan Kayıp dizisi daha 7.bölümüde ve seyirci anbale olmuş durumda! Kayıp diye bir dizi yayında ama günlerin hangidinde yayınlandığı kayıp! Hakikaten traji komik bir durum!

Benim de bekleyip, izlediğim bir dizi Kayıp, üstelik şunun şurasında da 39 bölümcük dizi bir sezonda izlenip, bitecek! Cankurtaran gibi o gün senin, bu gün benim diye dolaştırılan Kayıp, bu sefer de Fatih dizisinin ayıbını örtmeye geliyor pazartesi saat 20:00 de!

Biz eleştirmenleri suçlamak için yer arayan canım seyirci de kulpu bize takıyor haliyle! Keşke yayın günleri eleştirmenlere sorulup yapılsaydı da bu durumlara düşülmeseydi. Hatırlarsanız aynı stratejik sürgünü yiyen Kayıp Şehir de kaybolup gitmişti, hem de Kanal D bunu becermişti! Şimdi aynı mevzu Kayıp dizisinin başına geldi ve kanal gene aynı kanal!

Benim bundan anladığım eğer bir dizi projeniz Kanal D tarafından kabul ediliyorsa, aman ha, sakın adının içinde KAYIP olmasın! Çünkü kanal bu adı taşıyan bütün dizilere aynı muameleyi yapıp, kaybediyor. Umarım Kayıp, sezonunu her şeye rağmen tamamlar ve kanal yöneticileri de bir zahmet şapkayı önlerine koyup düşünmeli!

Daha fazla zorlayıp, seyirciyi yormadan Kayıp dizisini yolunda rahat bırakırlar!

Hayatta zorlanmadan yürümeniz dileği ile....

www.televizyongazetesi.com

eceer6@gmail.com

https://twitter.com/eceer6
 https://www.facebook.com/pages/Ece-Er-%C4%B0le-Ba%C5%9Fb

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 781
Toplam yorum
: 112
Toplam mesaj
: 4
Ort. okunma sayısı
: 3837
Kayıt tarihi
: 23.09.12
 
 

16- 06- İstanbul'da doğdum. Tatbiki Güzel Sanatlar Tekstil Ana sanat dalı Moda tasarımı bölümünde..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster