Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

19 Aralık '09

 
Kategori
Kitap
Okunma Sayısı
826
 

Kayıp Sembol - Ve sonunda...

Kayıp Sembol - Ve sonunda...
 

"Nalet olsun içimdeki insan sevgisine." demişti sevgili Mustafa Üstündağ, nam-ı diğer Muro. Aslında tabi ki lanet okumuyordu insanlara ama O'nu üzdükleri zaman bu tatlı serzenişte bulunuyordu. Ben de bir konuya kafamı taktığımda dünyadan iyice koptuğumu ve sorunu çözmeden de normal yaşamıma dönemeyeceğimi bildiğimden, hayatım boyunca siyasetten ve futboldan uzak durdum. Aman ne de iyi yaptım derken güncel beni ensemden yakaladı. Nerede yamuk bir şey görsem düzeltmeye kalktım. Elbette azı düzeldi, çoğu kaldı ama içimde de kalmadı, öz rahatlığı yaşadım. Bir an tüm insanların benim gibi düşündüğünü ve bir rüyalar ülkesi haline dönüştüğümüzü hayal ettim. Bazen de rüyalarımda beni kovalayan minibüs şöförleri, yüzüme 1 kuruşları fırlatan kasiyer kızlar, dağlarda bağıra bağıra benimle röportaj yapmak isteyen muhabirler oldu. Korkarak uyandım. Son zamanlarda da rüyalarıma sigara üreticilerinin ve sigara severlerin gireceği ve bana zorla sigara içirdiklerini göreceğim korkusunu yaşarken, dün gece rüyalarımda başka misafirlerim vardı ve öldüm sandım!

İhbar ediyorum. Robert Langdon beni Kongre Binası'nın çatısından aşağı itti ve bizi izleyen Dan Brown da, "Ohh olsun sana. Uğraşır mısın bizimle." diyordu!

Bugün bu işi halletmeliydim. Yoksa beni rahat bırakmayacaklardı. Fiyatı pahalı diye konuşup duruyordum, ortalığı karıştırıyordum. Sabahı zor ettim. Dün akşam Suadiye İnkilap Kitabevi'nde 27 TL'na inmişti fiyatı ve haftaya da 24 TL'na ineceğini söylüyorlardı ama ben bekleyemezdim, bu akşam işimi bitirebilirlerdi! Kadıköy'e indim ve doğru Alkım Kitabevi'ne gittim. Bingoo ! Kayıp Sembol'ün fiyatı 25 TL'na inmişti ve Alkım Kart sahiplerine ekstra bir 10% daha indirim yapıyorlardı. Yani 22.5 TL'na alabilecektim ama Alkım Kart'ım yoktu ki!

"Afedersiniz, ben Alkım Kart almak istiyorum."

"Lütfen şu formu doldurun. 1 hafta sonra herhangi bir kredi kartı ekstrenizle gelin. Kredi Kartı no'nuzu vereceğiniz için kefile gerek yok!"

Oolduu ve hatta ağlamaya başladım demedim. Bankalar bile krediyi 5 dakikada çıkarıyor kardeşim de demedim! Çıktım Alkım'dan ama çıkmadan da tanesi 1 TL olan kendi kitaplarından yine sağa-sola, okullara hediye etmek için 20 tane aldım.

Kabalcı Kitabevini çok severim. Özellikle kendi bastığı kitapları 50% gibi bir indirimle satar ki, benim gibi çok kitap alanlar için cennettir orası. En yeni Kabalcı'nın Bakırköy'de açıldığını duymuştum. Atladım Deniz Otobüsüne, 20 dakika sonra Bakırköy'deydim. Kayıp Sembol, Kabalcı'da 30TL'ydı ama Kabalcı Kart'a 25% indirim yapıyorlardı ve kartı da evraksız hemen veriyorlardı. Böyle kolay olduğunu bilseydim, daha önce alırdım deyip kartımı aldım. Kasiyer kız, "22.50 TL efendim." dedi ve ben de kredi kartımı uzatarak, "lütfen puanlarımdan alın." dedim.

Kayıp Sembol maceram da böylece 22.50 TL'na ve de para ödemeyerek nihayetlenmiş oldu. Bu gece huzurla uyuyacağım ve Bay Langdon'la Bay Brown'ın bana yemek ısmarlamalarını bekliyorum.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İnsanın kadar çok isteyip, hele fiyatı kendi istediği fiyata indiğinde hele birde puanıyla aldığı kitabının okuma zevkine doyum olmaz :)

mea culpa 
 21.12.2009 16:19
Cevap :
Valla öyle ama ancak Şubat'ta okuyabileceğim. Teşekkürler, sevgiler..  21.12.2009 17:06
 

Azmin elinden birşey kurtulmazmış gerçekten de...Keyifli okumalar dileyecektim, yayın tarihine baktım, siz o kitabı okuyup bitirmişsinizdir Allah bilir ?! E yemeği de haketmişsiniz, hazır İstanbul'dayken Dan Brown, fırsatı kaçırmasaydınız:) Selâmlarımla...

fatma iyibilgin 
 21.12.2009 0:02
Cevap :
Ee, ateş burçları biraz böyle oluyor :) Yok, onun öncesinde okuyacağım kitaplar var ve seyahatlerim de yoğun. Ancak Şubat'da okuyabileceğim. Galiba 15 dk kadar kitap imzalamış ve kim bilir ne kuyruk olmuştur :) Teşekkürler, sevgiler..  21.12.2009 5:21
 

yemek ısmarlamazlar, ama tam mükellef bir okuma sofrası kurarlar. Genelde kuş sütü eksik etmiyorlar:) İyi okumalar. Ben henüz alamadım:) 20 TL ye düşmesini bekliyorum dermişim :))) Fırsat bulup gidemedim henüz kitapçıma. Tekrar iyi okumalar size. Geç okuyabildim, bu ara fazla yoğunluk var hayatımda. Kusura bakmayın:)

Emine Supçin 
 20.12.2009 14:44
Cevap :
Yılbaşına kadar nispeten rahatım ama Ocak ayında hemen hiç olmayacağım Türkiye'de. Şu anda üçüncü kitabımı yazıyorum ve uçuş kitaplarım olarak da ÖTEKİ ve CUMHURİYET'i belirledim. Kayıp Sembol'ü inşallah Şubat'ta okuyabileceğim. İstanbul'da şimdilerde 22.5 liraya alınabiliyor ama kişisel kanaatim 1-2 ay içinde 20 liranın altına düşeceği yönünde. Çünkü satışların ilk gün hızı kalmamış. Dilerim tatlı yoğunluklardır sizi yoran.. Teşekkürler Emine Hn, sevgiler..  20.12.2009 16:20
 

.....hak etmişsiniz :) bizi de içine alan bilgi veren irdeleyen illa sonuca varan bu tür yazılarınızı seviyorum (belirtmiştim daha evvel bunu ama olsun ) .... saygılar...teşekkür ederim ...iyi okumalar...

Nil ALAZ 
 19.12.2009 21:32
Cevap :
Teşekkür ederim güzel sözlerinize Nil Hn, sevgiler..  19.12.2009 22:13
 
Toplam blog
: 462
Toplam yorum
: 8321
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 1153
Kayıt tarihi
: 07.03.09
 
 

Ne güzel bloglar yazdık, ne muhteşem dostluklar kurduk; onlar kaldı baki... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster