Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Eylül '18

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
11
 

Kaynaştırma Öğrencilerimize Hatırlatma

Kaynaştırma Öğrencilerimize Hatırlatma
 

Salih ARIKAN ve gönüllülerimiz


Dün bir öğrencimle görüştüm. Uzun yıllardır takibimizde o yüzden öğrencim diyorum.  Ağabey bana ders çalıştıracak gönüllü bulabilir misin? Öğrencimizi Özel Rehabilitasyon Merkezine yönlendirdim.

Bu vesileyle görmeyen öğrencilerimize hatırlatalım. Öncelikle görme engellilere yönelik kütüphanelerden faydalanabilirsiniz Turgök Ankara Milli Kütüphane Getem hizmetlerini epey geliştirdi. Sesli kitaplar indirebilirsiniz Turgökten CD olarak isteyebilirsiniz.Getemde aynı zamanda kitaplar var. Hem sınavlara hazırlık hem de kültür kitaplarına ulaşabilirsiniz. Zayıf olduğunuz derslerde rehberlik servisiyle görüşerek destek eğitimleri alabilirsiniz. Okullarda sizler için kaynak oda hazırlanabilir. Özel rehabilitasyon merkezlerinden hem ders desteği hem de bağımsız hareket ve kendinizi geliştirebileceğiniz eğitimler alabilirsiniz. Ben size gönüllü öğrenci bulabilirim.

Yalnız sürdürülebilir gönüllük Türkiyede yerleşmedi. Biz gönüllüğü keyfilik olarak eğlence olarak değerlendiriyoruz.Hâlbuki nasıl işe gidip geliyorsak verilen vaatlerde sürekli olarak durulmalı. Ben o yüzden rehabilitasyondan ders desteği almanın daha faydalı olacağını düşünüyorum. Parasını Devlet verecek servis kapıdan alıp kapıya geri bırakacak.

Son olarak ta uzaktan eğtimden bahsedelim. Bazı sohbet odaları görmeyenlere uzaktan eğitimle sınavlara hazırlık kursları veriyor. Eğitimde görme engelliler derneği bu işi en sistemli yapan dernektir. Darısı diğerlerinin başına.

Öğrencilerimiz takıldıkları her konuda bizleri arayabilirler. Hangi İlde olurlarsa olsunlar kendilerine danışmanlık yapabiliriz tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.

Salih ARIKAN.Tel: 0506 514 96 93

Beyazay İzmir Faaliyetlerimiz

https://www.facebook.com/bekiraktas01/videos/vb.1476533052/10215833224211653/?type=3

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 979
Toplam yorum
: 31
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 57
Kayıt tarihi
: 17.11.16
 
 

1977 Manisa Akhisar'da doğdum. 1986 İzmir Bornova İzmir Körler Okulu'na başladım. 1997 İzmir Kara..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster