Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

05 Şubat '18

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
99
 

Kazandı Ama Nasıl Kazandı?

Kazandı Ama Nasıl Kazandı?
 

Baykal'a düzenlenmiş olan kaset komplosu sonrasında Kılıçdaroğlu'nun özenle seçilerek partinin başına getirilmiş olduğunu dünkü kurultayla birlikte bir kez daha tescillenmiş oldu.

Evet, Cumhuriyet Halk Partisini yönetebilecek bir çok isim dururken partide ismi duyulmamış Kılıçdaroğlu'nun Baykal'ın yerine getirilmesi özellikle özenle seçilmemiş de nedir?

Hatırlayalım. Kılıçdaroğlu'yu herkes Melih Gökçek ile canlı yayınlarda belediye ile ilgili tartışmalarında tanıdı.

O tartışmalar o günlerde Kılıçdaroğlu'yu CHP'ye hazırlamak için özellikle mi düzenleniyordu bilemem ama sonrasında CHP'nin başına getirildiğini hepimiz gördük. ("Gökçek Akp'li, Kılıçdaroğlu Chp'li, özellikle Kılıçdaroğlu'nu CHP'ye hazırlamak için neden böyle bir yöntemin uygulaması yolu seçilmiş olsun ki?" demeyin, özellikle 90'lı yıllardan sonra ülkedeki siyasi partilerin tümü yeni dünya düzenine göre aynı eksende politika üretmeye çalıştıkları ayan beyan ortadadır. Aslında politika üretmelerinden çok adeta şirket politikası yürütülmekte)

Bakmayınız siz, kamuoyu önünde perlamenterlerin birbirleriyle lafebeliği yaptıklarını. İhale komisyon kurulunda yanyana kolkola kuzu sarması gibidirler adeta.

Gelelim Kılıçdaroğlu'nun dünkü kurultay ile birlikte tescillenmesi meselesine.

Muharrem İnce'nin büyük olasılıkla genel başkanlık koltuğuna oturacağı kongrede bir kere Kılıçdaroğlu'nun sürekli slogan haline getirmiş olduğu "Adalet" kavramının kongrede rastlanmamasına delegelerin önceden yönlendirilmesinden anlaşılmış ve alkışlardan da anlaşıldığı üzere İnce'nin seçilmesi kesin gözle bakılırken tekrar Kılıçdaroğlu seçildiğini gördük. Üstelik çarşaf listeli bir seçim olması da bana göre demokratik değildir.

Bu şu demek oluyor; Sadece ülke geneliinde değil, CHP'nin içinde de "Adalet" kavramı tartışılıyor ve konuşuluyor ise, Muharrem İnce veya başka adayların ağızlarıyla kuş kapsalar bile seçilmeleri söz konusu olmayacaktır diye düşünüyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi eğer başarı çıtasını yükseltmek istiyorsa parti içi savaşına son vermeli, aksi halde sürekli olarak iktidar partisiyle kolkola yürümekten vazgeçemeyecektir.

Muharrem İnce'nin CHP'ye yeni bir soluk getireceği muhakkaktı ama galiba Kılıçdaroğlu'nun parti içindeki görevi sona ermemiştir, zira Baykal'dan boşalan genel başkanlık koltuğuna Kılıçdaroğlu'nun özellikle seçilerek getirilmiş olduğunu yukarıda yazmıştık.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba Mehmet Bey...Kılıçdaroğlu'nu bu Kurultay'dan başarı ile çıkacağını herkes biliyordu...Kılıçdaroğlu'nu CHP koltuğuna oturtan irade, ona bir şans daha verdi...Bu yıl içinde gitmezse, 2019 seçimlerinde gideceği kesin...Bu gidişte, onu o koltuğa oturtan iradenin de işi bitecek...Selamlar.

cdenizkent 
 05.02.2018 15:30
Cevap :
merhabalar cdenizkent..katılıyorum size..teşekkürler  06.02.2018 9:38
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2210
Toplam yorum
: 1101
Toplam mesaj
: 80
Ort. okunma sayısı
: 451
Kayıt tarihi
: 03.07.07
 
 

25.05.1960 doğumlu. Üniversite terk. Müzik, seyahat ve tiyatro sever. Antalya Devlet Tiyatrosu'nd..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster