Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Şubat '12

 
Kategori
Deneme
Okunma Sayısı
114
 

Kazazedelerimiz

Kazazedelerimiz
 

Kazalar sadece trafikte olmuyor ya da yolda yürürken aniden bir aracın size çarpması ile de karşınıza çıkmıyor. Her türlü kaza çeşidi varken kaza ile ya da “Yanlışlıkla seni sevdim, aslında sevmemem gerekirdi” diyenler de oluyor. Kaza eseri ya da şans eseri çıkılıyor bir yola, ya da başka bir açıdan severken, yüreğini en hasarlı şekilde bırakıp “Aslında benim sevdigim var” diye gidenlerin ardından bakakalıyor öylece kazazedeler. Bakarken neyin onları götürüp aldığının farkında olmuyorlar. Bakarken hangi kazanın enkazından çıkmış, gereksiz kişi olduğunu görünce anlıyor.

Kazazedelerimiz diyoruz ya şu hayatta, gönül acısından darbe almış olanlar en büyük kaza yapmışlardır halbuki. O kazada güvenlerini, umutlarını, sevgilerini, muhtaç oldukları bir küçük tebessümü kaybetmişlerdir. En derin kazadan zamanla iyileşecek bir yara almışlardır. Ama zaman içinde kaybolurken doğruyu bulmaya çalışmışlardır. Zaman içinde kendi yağında kavrulacaklardır, zaman içinde o yağda pişmeyi de bileceklerdir. Yürekler kaza yaparken paramparça olan umutlara uzaktan bakanlar da vardır, seyr-i alem içinde uzaktan seyreden o boş yürekler de. Boş yürekler, evet, uzaktan bakan uzaktan boş bakan o yürekler, sevgi aranmaz, aransa da çıkmayan yüreklerdir.

Kazazedelerin yaraları iyileşebilir. Yüreklerini bir pamuk yumuşaklığı sarabilir. Bir kazada yitirilen güven, sevgi, umut başka bir umut yolculuğunda yerine gelebilir. En azından hiçbir şey için geç değildir.

Sonuçta hayat güzeldir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

onlara sevdazedeler de diyebiliriz. Bir yüreğe iki kişi sığmaz. Başkasını sevdiğini anlamak için ise bir başkasıyla tanışmak yanılgıdır işte. Herkesin iyilerle karşılaşmasını dilerim,günün aydınlık geçsin canım.

Merve Ballı Acar 
 15.02.2012 12:00
Cevap :
haklısın canım,aynı yürekte iki kez yıkanılmadığı gibi aynı yürekte de iki kişi olmaz.. Gerçi istanbul böyle yüzü asıkken,umarım iyi geçer. Tüm güzellikler seninle olsun canımm  15.02.2012 14:15
 

Haklısın hiç bir şey için geç değildir.SEVGİMLE...

Şennur Köseli 
 15.02.2012 11:16
Cevap :
yorumunuzu görmek mutlu ediyor beni,sevgiyle  15.02.2012 14:11
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 195
Toplam yorum
: 402
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 904
Kayıt tarihi
: 09.01.12
 
 

Ben kimim ne yaparım? Aklıma düşeni yazar, gördüğüm kareyi ölümsüzleştirmek isterim. Kulağıma tak..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster