Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

aygoz Özlem Eryoldaş

http://blog.milliyet.com.tr/aygoz1

18 Mart '07

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
577
 

Kederliydim çünkü ayakkabım yoktu.. Ta ki ayakları olmayan adama rastlayana dek !!

Kederliydim çünkü ayakkabım yoktu.. Ta ki ayakları olmayan adama rastlayana dek !!
 

Yüreğime bahar geldi !! Sabah uyandığımda hissettim bunu..Daha havanın güzelliğini fark etmemiştim.. Dışarı çıkmak istedim.. Yürümek, koşmak hatta.. Güzelliklerin peşinden koşmalıydım.. Karanlıkla geçen günlerin hiç bir anlamı ve faydası olmadığını hissettim uzun süre sonra.. Başını kuma gömmenin, sorunları büyütüp büyütüp altında ezilme çabamı anlayamaz oldum bir anda.. Neyi bekliyorum ki ben.. Bir anda yataklara düşüp, kolumda serum olsa, her dakika başımda bana iğne yapmayı bekleyen hemşire mi olmalı.. Amansız hastalığa yakalanıp da sağlıklı geçen günlerime yanmayımı bekliyorum.. Aldığımız her nefesin bizim için ne kadar değerli olduğunu anlayabimek için onu kaybetmek mi gerekiyor..

Güzel insan olmalısın.. Yüreğin sıcacık olmalı.. Karamsarlık oluyor da noluyor hayatımızda..Kendimizi yıpratıp, oturduğumuz yerden kalkmadan ... Şunu düşünelim .. Ayağımız varmı ? var! Bunun la ilgili bir söz geldi aklıma.." Kederliydim çünkü ayakkabım yoktu.. Ta ki ayakları olmayan adama rastlayana dek !!.. Bundan güzel bir söz olabilirmi umutlarımızı kaybetmememiz için..

" Gövdeyi öldürenlerden değil ruhu öldürenlerden korkunuz " demiş Eflatun ! Evet ruhumuzu öldürmek! Nasıl da kulağa kötü geliyor değil mi? Yaşamanın güzel olduğunu anlayalım artık! "Kusursuz yaşa! Çünkü bunalımlı yaşayanların ruhları ve bedenleri küçülür ! (Zordaster) ..

Umudumuzu kaybetmeyelim ! .. Umutsuzluk bizi biz olmaktan bile alıkoyabilir.. Zaman geçiyor.. Ve biz o " an " ı bir daha yaşayamayacağız !!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Şükür ve bahar ne güzel bir ikili değil mi? Yüreğinde ki çoşku dört mevsimlik olsun. Kısa ama bi o kadar da net bir blog yazısı , tek cümleyle '' güzel insan olmalısın'. Bedbah insan yüzyıllık ağaçların içini kemiren kurt gibidir, kendinide etrafını da yer bitirir. ESENLİK LE DİYORUM...

Portakal Çiçeği ve FISILTI 
 20.03.2007 23:52
Cevap :
teşekkür ediyorum sevgili sıla ..sevgiyle kal...  21.03.2007 0:12
 

Başımıza gelebilecek en kötü hastalık "karamsarlık" hastalığı. Karamsarlık bana hep bir bataklıkmış gibi görünür çektikçe içine çeker insanı...İnsan ne olursa olsun hayata dair umudunu yitirmemeli.Çünkü hayat her ne olursa olsun yaşamaya değer.Sevgiler..

Fulya 
 20.03.2007 18:46
Cevap :
kesinlikle..teşekkür ederim..  20.03.2007 20:48
 

KATILIYORUM VE HAKLI BULUYORUM DA KEŞKE BUNU HAYATA GEÇİREBİLSEK DİYE DÜŞÜNYORUM.SEVİNÇLER VE UMUT HEP ANLIK GELİR İÇİMİZE YERLEŞİR SONRASI YİNE AYNI.NEDEN BİLMEM NANKÖRLÜKMÜ DÜR NEDİR?

selin 
 20.03.2007 14:05
Cevap :
biraz öyle galiba..teşekkürler..  20.03.2007 15:30
 

çok haklı bir yazı..

Nail Avşar 
 19.03.2007 17:10
Cevap :
teşekkür ederim..  20.03.2007 15:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 185
Toplam yorum
: 1201
Toplam mesaj
: 81
Ort. okunma sayısı
: 1392
Kayıt tarihi
: 10.03.07
 
 

Yazabilmenin özgürlüğüyle... İstanbul'un bir bahar sabahında dünyaya gelmişim. Keşfetmek, anlayabilm..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster