Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Temmuz '16

 
Kategori
Evcil Hayvanlar
Okunma Sayısı
33
 

Kedi deyip geçme!

Evinde evcil bir hayvanla yaşayanlar anlattıklarıma aşina olabilirler. Bizim evin prensesi Mercan Hanım bizimle yaşayalı 4 yıl oluyor.  Artık evimizin bir ferdi. Bir kış günü kapının önünde titrerken buldu eşim Mercan'ı. Belli ki ya evden kaçmış ya da sokağa terk edilmiş bir ev kedisiydi. Tuvalet terbiyesi vardı, laftan sözden anlıyordu. Mutfağa girmesinin yasak olduğunu bir kaç kez söylemem yeterli oldu. Biz ailece mutfakta yemek yerken kapıda sessizce bizi bekler her zaman. Mutfakta özellikle de ben varsam adımını atmaya teşebbüs etmez. 

Mercan dişi bir kedi olduğundan mı yoksa ben evde yasaklar koyduğumdan mıdır bilinmez. Evdeki erkekleri çok seviyor ama bana hiç pas vermiyor. Hele de odasını onunla paylaştığı küçük oğlum Ahmet Can'ı arkadaşı olarak gördüğü kesin. Onun tek bir hareketi ile ne isterse yapıyor. Ayrıca tüm tavırları ve kaprislerini de Ahmet Can'a yapıyor. Diyorum Ahmet Can'a "kedi olsa da tüm kızlar böyledir işte kaprisleri hiç bitmez" Misafir geldiğinde odaya kapatıyoruz kimse rahatsız olmasın diye. Odanın kapalı balkonunda suyu yemeği kumu mevcut olmasına rağmen misafirleri merak edip yanlarında olmak istediği için Ahmet Can'ın onu odaya kapamasına gösterdiği tavrı görmelisiniz. Resmen kapris yapıyor. Ahmet Can'ın tabiri ile trip atıyor.

İnsan hayvan bitki tüm canlılarda davranış şekilleri farklılık gösteriyor. İyi ki varlar hayatımızı renk ve eğlence katıyorlar. Hayvan sever dostlara selamlar...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 304
Toplam yorum
: 174
Toplam mesaj
: 37
Ort. okunma sayısı
: 948
Kayıt tarihi
: 29.01.08
 
 

Çevre Mühendisiyim. Kitap okumayı, film izlemeyi, yazı yazmayı seviyorum. 2 erkek çocuk annesiyim..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster