Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Haziran '13

 
Kategori
Hayvanlar Alemi
Okunma Sayısı
722
 

Kedi dili

Kedi dili
 

resim internetten alınmıştır alınsın diye de konmuyor mu anlamadım ki ..kedi köpek yan yana , tencere tava hepsi hava tomalar gelsin :)


İki kedi gördüm evimizin üst katına çıkıp iniyorlardı. Sonra kedi sayısı bir oldu. Birkaç gün sonra yukarıdan mırnav mırnav sesler geliyordu kedi sayısı beş olmuştu. Anne kedi sabah erkenden dışarı çıkıyor aralıklarla apartmana giriyordu.

Kapıda kalınca sesini yükseltiyor ağlamaklı sesle kapıyı açmamızı istiyordu. Yukarıda yavrularına gitmek beslemek istiyordu. Apartmanda kedi istemesekte onun o yakarışları içimize dokunuyor işi gücü bırakıp aşağı inip kapıyı açmaya başladık.

İşin ilginci biz ona kapıyı açıyoruz o kapıdan girdiği an savunma pozisyona giriyor hırrr mırrr diye bir ses ve berbat bir suratla bize dikleniyordu. Birgün kapıyı açtım açmamla aynı sesler ve ve bedeninde bir yükselti gördüm. O an korktum tabi sanki üstüme atlayacak gibiydi. Kedi bana bak sana kapıyı açtım çocuklarına dokunmayacağım dedim ama o korkuyla kaçtım tabi.

Aradan zaman geçti çocukları palazlandı birde baktım ki bizim kedi enikcikleri boynundan yakalamış karşıdaki boş binaya taşınıyor. Kedilerimiz kendilerine daha uygun üç odalı bir eve geçtiler.

Allah'ım dedim sen ne büyüksün ne yücesin ki annelik duygusunu her canlıya bu şekilde vermişsin. O kapıyı anaç kediye açmış olsakta çocuklarına dokunuruz diye panter haline geliyordu.

Evlat böyle birşey işte...

Anne evladı için canını çekinmeden verir. Kafa tutan kediye bir tekme sallasam belki uçacak dermişim imkansız bu tabi de örnek işte ama gerçek olan o cümrüyle bile bize kafa tutuyordu.

Kedi köpek timsah olabiliriz yeri geldiğinde dağlara kafa tutarız çünkü biz ANNEYİZ Yeter ki karşlımızdaki doğru dursun yeter ki çocuklarımızA DOKUNMASIN.

Hayvanların ölmesini kim ister. Köpekler sadık varlıklardır ve çok severim. Atlar hayatımın anlamıdır onların üstünde rüzgara karşı uçmak dolaşmak nasıl güzeldir. Sen eyerini çekersin o yöne döner ayaklarının ucundadır hareketleri.

Hayvanları sevelim doğayı koruyalım.

Sen kuş dili dersin ben kedi dili sen cik cik ben mırnav mırnav ama sonuçta anlarız birbirimizi.

Demem o ki çocuklarımıza dokunmayın ! Taşla sopayla satırla ellerine verilen parayla can aldırıp hizipçilik nereye kadar. Herşeyin bir sonu var sonsuz bir şey yok. Yok dersen şayet hayat sonsuz çünkü bu dünyanın da öbür dünyası var derim.

Dip not : Diyorlar ki yapılanların hepsi planlı maksat milleti birbirine kırdırmak ve kendileştirilmiş olan ordunun el koyması daha sonra da kaldırılamayan anayasaların kaldırılması. Şeriat kokusu...

 

Abdülkadir Güler, Cemile Torun bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merhaba, kedi ile köpek dost olabilirken, ülkeyi yönetenler toplumu ayrıştırıyor. Selamlar...

Mesut KARİP 
 25.06.2013 12:54
Cevap :
İstediklerine istedikleri rolü veriyorlar, teşekkür ederim ...selam ve saygılarımla  26.06.2013 9:21
 

Siyasetle mırnavlar arasında bağlantı kurmadın inşallah...

Kerim Korkut 
 15.06.2013 11:35
Cevap :
Mırnavlar bile daha insaflıdır analık yönünden ele aldım. Kedi eniğini koruyabiliyorsa ana daha beterini yapar.Bizim siyasetçi hükümetimiz ise insanı insana boğdurur olmadı boğar...selam ve svegileirmle babalar gününüzü bu vesile ile kutluyorum geciktim ama ben hayatı unuttum gönlüm İstanbulda.  16.06.2013 21:31
 

"Evlatları neredeyse, anaların yüreği orada atar." Demişti sevgili Cem Berat Çamsarı, Kanıtlayan günler yaşıyoruz sevgili Yarenim, oğlum parkta gözünü bacağını kaybetmiş panik içindeki hayvanlardan söz ediyordu tamda, dilerim sağduyu galip gelir, dilerim bu dünyanın kimseye kalmayacağını hatırlar muhteremler ve hesap gününün varlığını da, sevgilerimle iyi haberler paylaşabilmek umuduyla

Cemile Torun 
 14.06.2013 22:00
Cevap :
Hayvanları gören yok ki iki ayaklı olanları göz açtırmıyor.Cem doğru söylemiş sevgimle yarenim.  16.06.2013 21:37
 

Bu ctesi pazar da karşı mitingler var bildiğim kadarıyla. Allah çoluk çocuğumuzu korusun! Sivas olaylarından ne farkı kalır yoksa! Aklıselim hakim olmalı ve akil insanlar asıl şimdi gerekli. Selam ve sevgiyle.

Ata Kemal Şahin 
 11.06.2013 8:11
Cevap :
Sivas olaylarında küçüktüm yanan oteli hatırlıyorum bağrışanları ve Ya Allah deyip insanların insanları yakma çığlıklarını ve VALİ yok emniyet yok işin en acı yanı günler önceden planlanmış hiç unutmuyorum ..Ve ben şu an gerçekten çok üzülüyorum yerimde duramıyorum kabıma sığamıyorum o çocukları düşündükçe ağlamaktan sinir olmaktan başka birşey yapamıyorum ve acizliğime bizi böyle aciz bırakanlara isyan ediyorum kaç gündür tek dileğim ALLAHIM BUNU YAPANI YAPANLARA ÖYLE CEZA VERSİNKİ HALKI UNUTUP KENDİ DERTLERİNE DÜŞSÜNLER kendime engel olamıyoyurm......yapılacak olan mitinglerde çok şey çıkaracaklar özellikle yapıyorlar en korkuncu da bu..offff sevgi ve selamlarımla susayım...  13.06.2013 8:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 172
Toplam yorum
: 2582
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 731
Kayıt tarihi
: 20.10.07
 
 

9 Eylül Üniversitesi Maliye bölümü mezunuyum. Şiir dünyam, bir tane kitap çıkaracağım dedim ve  b..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster