Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Ocak '07

 
Kategori
Fotoğraf
Okunma Sayısı
1540
 

Kedinin gözlerindeki merak

Kedinin gözlerindeki merak
 

“Kediyi merak öldürür” derler. Bugün öğle saatinde bir kedi 6 dakika süren hareketsiz bir fotoğraf maceramın hem konusu hem de modeli oldu. Kedi ürkek adımlarla geldi, kaçıp gidecek derken durdu, geri döndü ve bir noktaya bakmaya başladı. O baktı, ben fotoğraflarını çektim. Kimi zaman gözünü kapattı, açınca yine aynı noktaya baktı. Kafasını çevirdi, gidecek sandım, gitmedi ve aynı noktaya baktı. Yerimden kımıldayamadım, başımı çevirip böyle merakla gözünü diktiği yere bakarsam, korkup gider diye çekindim. Ben kımıldamadım ama o yürümeye başladı, merakla baktığı yere doğru gitti. Artık bakabilirdim, dikkatle inceledim ama bulamadım değişik olup kedide merak uyandıran yeri.

Herşeyi görmek için kocaman açtığı gözleri ve herşeyi duymak için diktiği kulakları ile karşımda duran kedinin kuyruğu yoktu. Bir kedi için kuyruksuz olmak çok zordur. Kediler ve köpekler duygularını kuyruklarının salınımlarına yansıtırlar. Kedilerin duygularını kuyruklarına yansıtması köpeklerinki kadar gösterişli değildir. Kedilerin kuyrukları, buz üzerinde danseder gibi, patlamayan dalgaların üzerindeki sörf gibi, kuğunun suda süzülüşü gibi salınırlar.

Kuyruksuz bir kedinin duygularını gözleriyle, kulaklarıyla ifade etmekten başka çaresi yoktur. Kuyruksuz kedinin gözlerindeki anlamın büyüklüğü bu çaresizliktendir. Bugün karşılaştığım, kuyruksuz, gözleri çok güzel bakan, kulaklarına anlam verebilen çok güzel bir kediydi.

pelinsu kaya bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kimbilir, kediciğin kuyruğunu mu kestiler... Gözleri de gerçekten çok güzelmiş. Çok teşekkürler Aydın Bey, Hem sevimli, hem de hüzünlü bir hikaye...

Lale Beşe 
 27.01.2007 8:24
 

Çok üzücü kuyruksuz bir kedicik de bizim mahallede var öyle masum ve çaresiz ki her görünce onu kuyruksuz bırakna çocuklar aklıma geliyor...İnsanlar birbirlerini sevmiyorki hayvanları sevsin... tebrikler sevgi ve saygıyla

Meral Yağcıoğlu 
 27.01.2007 1:06
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1735
Toplam yorum
: 2342
Toplam mesaj
: 230
Ort. okunma sayısı
: 2372
Kayıt tarihi
: 22.09.06
 
 

27 Mart 1959'da İnebolu Yeşilöz Köyünde doğdum. Yeşilöz Köyü İlkokulu, Yeniyol İlkokulu, İnebolu ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster